Zdrowie - Kobieta

Jak zabezpieczyć się przed wypadaniem włosów?

2021-06-09 17:14:48

Szacuje się, że codziennie tracimy od kilkudziesięciu do stu włosów. Jest to normalne i nie powinno nas martwić. Niestety, coraz więcej osób boryka się z nadmiernym wypadaniem włosów. O tym, czy mamy do czynienia ze zbytnią utratą włosów może świadczyć np. duża ich ilość na poduszce lub grzebieniu. Oczywistym dowodem na to, że mamy kłopot jest widoczne przerzedzenie włosów, czy też pojawienie się zakoli.

wypadanie włosówPrzyczyn osłabienia, a w efekcie wypadania włosów może być wiele. Wśród najczęściej spotykanych wymienia się nieprawidłową pielęgnację, złą dietę, stres, jak również nadmierną ekspozycję na słońce. Wahania hormonalne również mogą skutkować nadmiernym wypadaniem włosów. Bez względu na źródło naszego kłopotu, należy zadbać zarówno o włosy jak i skórę głowy, by powstrzymać wypadanie włosów i pobudzić je do wzrostu.

Płyn bez spłukiwania, czyli wcierki i toniki

Wcierki to płyny, które nanosimy na skórę głowy. Aby dokładnie pokryć preparatem cały skalp, można robić przedziałek w regularnych odstępach – np. 2-centymetrowych – i nakładać produkt bezpośrednio na skórę. W aplikacji pomogą atomizer lub strzykawka. Inną metodą jest też zanurzanie palców w płynie i nanoszenie go w ten sposób na skórę głowy. To, jaką metodę wybierzemy, zależy od indywidualnych preferencji. Po nałożeniu wcierki należy wykonać kilkuminutowy masaż głowy i pozostawić produkt do wyschnięcia – nie spłukujemy go. Co istotne, wcierki należy stosować regularnie na czyste, umyte włosy.

Produktem podobnym do wcierki jest tonik. On również ma formę płynu, który nakłada się na skórę głowy. Czasami – w zależności od rodzaju toniku – aplikuje się go również na włosy. Równomierne nałożenie toniku na włosy ułatwia spray, którym delikatnie spryskujemy włosy na całej długości z odległości 10-20 centymetrów. Tak jak w przypadku wcierki, toniki po nałożeniu na skalp wmasujemy w skórę i pozostawiamy do wyschnięcia. Niektórzy producenci zalecają zmycie toniku np. po upływie kilku godzin. Często spotkać można toniki, które stosuje się tak, jak wcierki – po kilkuminutowym masażu skóry głowy produkt pozostawia się do wchłonięcia bez spłukiwania. Wcierki i toniki można stosować codziennie. Niektórzy producenci zalecają ich stosowanie nawet dwa razy na dzień.

Koncentracja składników i gęsta konsystencja

Maski do włosów nakłada się na umyte i wilgotne włosy. Przed jej nałożeniem warto odcisnąć włosy w ręcznik, by zebrać nadmiar wody. Jeśli tego nie zrobimy, to nie dość, że woda rozcieńczy maskę, to w dodatku zacznie nam ona spływać z włosów. Maskę warto nakładać na rozczesane włosy. Ułatwia to aplikację i pozwoli na dokładne pokrycie włosów maską. Ważne jest to, by produkt rozprowadzić równomiernie. Najlepszy efekt uzyskamy, jeśli po nałożeniu maski owiniemy głowę ciepłym ręcznikiem. Maskę trzymamy na głowie zazwyczaj od kilkunastu minut do pół godziny. Składniki aktywne muszą mieć czas, by wniknąć w strukturę włosów. Dlatego jeśli będziemy trzymać maskę zbyt krótko lub od razu ją spłuczemy, to produkt po prostu nie zadziała. Ale nie należy też przesadzić w drugą stronę, bowiem trzymanie maski przez kilka godzin również przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego. Należy zawsze stosować się do zaleceń producenta.

Po upływie określonego czasu maskę wystarczy spłukać (nie trzeba ponownie myć głowy szamponem). Warto pamiętać, by nie stosować ani zimnej, ani gorącej wody. Dla skóry głowy i włosów najlepsza jest zawsze letnia woda. Maski mają duże stężenie składników odżywczych, które regenerują i nawilżają włosy. W zależności od kombinacji składników aktywnych, mogą one pomagać na różne problemy, np. na nadmierne wypadanie. Maski nie stosujemy codziennie, ale 1-2 razy w tygodniu.

Silna koncentracja aktywnych składników odżywczych i konsystencja gęstsza niż w przypadku wcierek i toników to cecha charakterystyczna nie tylko masek, ale również serum. Jego formuła może przypominać olej lub żel. Serum – podobnie jak wcierki – najlepiej nakładać na czyste włosy po umyciu głowy. Można go aplikować na suchą lub lekko wilgotną skórę głowy. Niewielką ilość serum należy stosować na całą skórę głowy i wykonać delikatny masaż, by dobrze się wchłonęło. Nie należy spłukiwać preparatu.

Maski do włosów dostępne są na https://unicornbeauty.com.pl/maski-do-wlosow

Artykuł Partnera

fot. unicornbeauty.com.pl

Słowa kluczowe: Maski do włosów, jak dbać o włosy, unicornbeauty.com.pl
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
dwie osoby z rowerami
Jak aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu?

Zastanawiasz się jak spędzić miło czas na świeżym powietrzu? Oto parę sposobów.

wypadanie włosÃłw
Jak zabezpieczyć się przed wypadaniem włosów?

Przyczyn osłabienia, a w efekcie wypadania włosów może być wiele. Zobacz, jak zadbać o włosy!

Sposoby na zasypianie

Sprawdź, co możesz zrobić, żeby szybciej zasnąć.

Polecamy
Jazda na wrotkach - retro alternatywa dla biegania

Powraca moda na wrotki - dlaczego warto jej ulec?

Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wypryskÃłw samodzielnie?
Trójkąt śmierci - poznaj niebezpieczne skutki wyciskania pryszczy!

Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wyprysków samodzielnie?

Ostatnio dodane
dwie osoby z rowerami
Jak aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu?

Zastanawiasz się jak spędzić miło czas na świeżym powietrzu? Oto parę sposobów.

wypadanie włosÃłw
Jak zabezpieczyć się przed wypadaniem włosów?

Przyczyn osłabienia, a w efekcie wypadania włosów może być wiele. Zobacz, jak zadbać o włosy!

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?