Spisane z życia - Kobieta

Jak zorganizować Dzień Babci i Dzień Dziadka w 2021 roku?

2021-01-13 09:28:46

Dla Babci i Dziadka największym gestem okazującym miłość i wdzięczność będzie spędzenie z nimi czasu. Warto sprawić, żeby ten dzień był wyjątkowy, najbardziej jak to możliwe, biorąc pod uwagę warunki związane z pandemią. Sprawdźcie, jak można zorganizować Dzień Babci i Dzień Dziadka w 2021 roku.

Dzień Babci i Dziadka

Kolacja lub obiad

Zazwyczaj Babcia dla nas gotuje i zaprasza nas na obiad, może warto, aby tego dnia role się odwróciły. Na pewno dziadkowie będą zaskoczeni, kiedy coś dla nich ugotujecie lub upieczecie, oczywiście biorąc pod uwagę to co lubią jeść. Może jest w waszej rodzinie jakieś wyjątkowe danie, które przechodzi przez pokolenia lub robicie coś na wyjątkowe okazje. Zaproszenie najbliższej rodziny na ten poczęstunek również sprawi dziadkom dużą radość i poczują się wyjątkowo.

Prezent dla babci i dziadka

Prezentem, do którego dziadkowie będą wracali jest fotoksiążka. Możecie do niej włożyć zdjęcia ich dzieci, wnuków i prawnuków lub fotografie dziadków z najważniejszych momentów ich życia. Będzie to doskonała okazja do poznania historii dziadków i chwila wzruszenia. Na pewno są to wyjątkowe wspomnienia i warto je zapamiętać.  Z pomocą przychodzi Empik, który daje kod rabatowy na takie prezenty.

Poza fotoksiążką możemy kupić dziadkowi książkę na temat, którym się interesuje, na przykład z księgarni Matras, która ma dla was kody rabatowe. Dla babci proponujemy zestaw kosmetyków ze sklepu dr Ireny Eris i również możecie skorzystać z naszych kuponów.

Wspólny spacer

Może znacie jakieś wyjątkowe miejsce gdzie można iść lub pojechać, które jest dla waszych dziadków ważne. Na przykład miasto w którym się wychowali i nie mogą sami się tam dostać lub wyjątkowe miejsce przypominające im ważne wydarzenie z ich życia. Będzie to podróż w czasie i przywołanie dobrych wspomnień. Oczywiście powinno to być miejsce z dala od ludzi.

Możemy uzupełnić czas grą w karty, na którą na co dzień nie mamy czasu lub słuchaniem ulubionej muzyki dziadków. Na pewno ucieszą się, że chcemy poznać to czym się interesują. 

Dni 21 i 22 stycznia 2021 roku to niewątpliwie wyjątkowe dni dla babci i dziadka, jednak warto pamiętać o regularnym kontakcie z nimi. Jeśli mamy możliwość wybrać się do nich w odwiedziny, to możemy przy okazji pomóc na przykład w zakupach, sprzątaniu czy gotowaniu. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, rozmowy telefoniczne na pewno są dobrą alternatywą, zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa.

Karolina Klińska 

fot: pixabay.com/monkeybusinessimages

Słowa kluczowe: Dzień Babci i Dziadka, prezent, fotoksiążka, Matras,Dr Irena Eris,Empik
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ślub cywilny
Organizacja ślubu cywilnego w Polsce - ile kosztuje, gdzie może się odbyć, co sprawdzić?

Planujecie ślub cywilny i nie wiecie, od czego zacząć jego organizację? Ten tekst wam pomoże!

ciałopozytywność
Czy pogoń za influencerami pomaga zaakceptować swój wygląd?

Jak inni wpływają na postrzeganie siebie?

weselu z DJ-em
Dj czy zespół na wesele? Koszt, różnice, oferta i muzyka

To, czy na Waszym weselu zabrzmi muzyka grana na żywo, czy ta puszczana z komputera, nie powinno wynikać jedynie z kwestii finansowych.

Polecamy
Panaroma ParyÅźa z WieÅźą Eiffla w tle
Budżetowy Paryż na weekend - jak zwiedzić dużo i tanio?

Co można zobaczyć w Paryżu w dwa dni, nie wydając fortuny?

Ślub w czasie koronawirusa
Weselne zamieszanie w czasie koronawirusa - co można w nowym reżimie sanitarnym?

Jakie decyzje zapadają, jakich rozwiązań narzeczeni szukają i jakie emocje temu towarzyszą? I co na to ustawodawca?

Polecamy
Ostatnio dodane
Ślub cywilny
Organizacja ślubu cywilnego w Polsce - ile kosztuje, gdzie może się odbyć, co sprawdzić?

Planujecie ślub cywilny i nie wiecie, od czego zacząć jego organizację? Ten tekst wam pomoże!

ciałopozytywność
Czy pogoń za influencerami pomaga zaakceptować swój wygląd?

Jak inni wpływają na postrzeganie siebie?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?