Spisane z życia - Kobieta

Jaka alternatywa dla pierwszego tańca? 5 pomysłów na rozpoczęcie wesela

2021-11-16 13:27:22

Pierwszy taniec na weselu, to tradycja, angażująca młodą parę w pokaz umiejętności tanecznych już na samym początku zabawy. Co zrobić, kiedy z jakiegoś powodu nie chcecie popisywać się na parkiecie? Czy są jakieś alternatywy dla pierwszego tańca? Oczywiście, że tak! Sprawdźcie, jak zaskoczyć gości weselnych, kiedy w scenariuszy imprezy nie zawarliście swojego układu choreograficznego. O tym, dlaczego i jakie alternatywy dla pierwszego tańca pary wybierają aktualnie na weselach, wypowiada się ekspertka Karolina Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.

taniec na weselu - alternatywyWesele bez pierwszego tańca

Wśród najczęściej wskazywanych powodów, dlaczego pary rezygnują z tanecznego pokazu na początek wesela, można na pewno wymienić: brak poczucia rytmu u jednego lub obojga z państwa młodych, niechęć do eksponowania się dodatkowo w czasie przyjęcia przed szerokim gronem odbiorców, czy też niechęć do tańczenia w ogóle. Zdarzają się też oczywiście sytuacje chwilowej lub stałej niedyspozycyjności – choroba, ograniczenie ruchu, niepełnosprawność czy na przykład zaawansowana lub trudno znoszona ciąża.

Jak zacząć wesele, kiedy nie planujecie pierwszego tańca

- Niektóre pary czują się w obowiązku tłumaczyć z tej decyzji gościom, a przecież nie ma takiej potrzeby! To jedynie zwyczaj, a i wcale nie osadzony w naszej tradycji od setek lat, więc nawet najstarsi goście nie powinni być zawiedzeni - mówi Karolina Dokić-Pietuszko.

Jeśli jednak wolicie takie rozwiązanie, możecie oczywiście powiedzieć coś przez mikrofon w żartobliwym tonie. Na przykład, że wolicie oszczędzić dramatycznego pokazu umiejętności swoim gościom i nie chcecie zepsuć dobrego wrażenia, które – macie nadzieję – dotychczas robiliście.

Alternatywy dla pierwszego tańca

Co zorganizować zamiast pierwszego tańca? Sprawdźcie, które z rozwiązań Was zaciekawi lub zainspiruje do realizacji własnego pomysłu!

1. Tort weselny zamiast tańca?

Tort o północy jest kwestią umowną; w wielu przypadkach takie wczesne jego zaserwowanie – po pierwszym ciepłym posiłku – może być świetnym rozwiązaniem, kiedy na weselu są dzieci i osoby, które będą musiały wcześniej opuścić imprezę. Częstując tortem, zamiast prezentowania pierwszego tańca, można wydłużyć ten czas i sprawić, że goście zostaną zaangażowani do wspólnej zabawy. Może każdy powinien powiedzieć kilka słów o młodej parze zanim otrzyma od niej ciasto?

2. Belgijka lub polonez z gośćmi zamiast pierwszego tańca młodej pary

Wiele zależy tu dobrego wodzireja, kogoś z zespołu, czy innej osoby, która poprowadzi zabawę, podpowie kroki i przebieg tańca. Taktowne poczucie humoru u tych osób to konieczność – wiele par zwraca właśnie na nie uwagę, oglądając nagrania z różnych wesel, aby wybrać wykonawców najlepszych dla siebie.

3. Przemówienie weselne zamiast pierwszego tańca

To świetny moment na podziękowanie gościom za przybycie i na zaproszenie do wspólnego świętowania na weselu. Zaletą przemówień weselnych ustalonych na czas, kiedy „normalnie” płynęlibyście po parkiecie jest między innymi to, że wszyscy goście będą… pamiętać ich słowa. To także możliwość wzbudzenia w gościach silniejszych emocji na początku zabawy. Czy to nie jest dobry zaczątek dla rozmów przy weselnych stołach, nawet, gdy goście zbyt dobrze się nie znają?

4. Podziękowania dla bliskich

Czas po pierwszym serwowanym daniu, to także dobra chwila na podziękowanie rodzicom lub/i opiekunom za trud wychowania i wsparcie z ich strony w dorosłym życiu. Możecie też zaprosić rodziców do wspólnego tańca w kółku – choćby bujanego. Ważne, by wziąć pod uwagę, jak każde z Was i bliskich będzie się w takiej sytuacji czuło.

5. Inne atrakcje zamiast pierwszego tańca

Profesjonalny pokaz tańca, prezentacja umiejętności barmańskich, a może pokaz iluzjonisty? Albo Wasz występ w innej roli niż taneczna? Wokalny, standuperski, gitarowy albo pokaz zdjęć z Waszego okresu narzeczeńskiego i… dzieciństwa? Możecie też dać pole do popisu swoim świadkom i pozostałym przyjaciołom – możliwe, że będą chcieli zrobić gościom, ale i Wam niespodziankę!

To (dopiero) ostatni taniec?

Moda na ostatni taniec przyszła do nas, jak wiele popularnych obyczajów ślubnych, z Zachodu – najczęściej z ostatnim tańcem mamy do czynienia, gdy wesele kończy się przed 2:00 w nocy. Może poprosicie osobę prowadzącą zabawę, aby poinformowała weselników z wyprzedzeniem, że nadchodzi ostatni set muzyki, który zakończony zostanie właśnie Waszym tańcem – na pożegnanie.

Nie ma powodu, abyście czuli się zobowiązani do robienia w dniu ślubu i wesela czegokolwiek wbrew sobie. Także, czy pierwszy taniec zatańczycie na końcu wesela, czy zastąpicie go opowiadaniem zabawnych historyjek ze wspólnego życia, zależy tylko od Waszych preferencji. To przecież Wasz wielki dzień – powinniście tego dnia czuć się komfortowo.

MD/ip

fot. pixabay.com/NGDPhotoworks

Słowa kluczowe: kiedy taniec na weselu, co zamiast tanca na weselu, czy trzeba tańczyć na weselu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
inwestująca kobieta
Dlaczego kobiety radzą sobie lepiej na rynku inwestycyjnym niż mężczyźni?

Od małego kobiety uczy się, że powinny być grzeczne, ułożone, nie wyrażać za dużo emocji i tak dalej. Całe szczęście, takie podejście odchodzi do lamusa.

Allegro Smart! Student
Jakie zmiany zachodzą w życiu człowieka po zaczęciu studiów?

Jak się zmienia życie człowieka, kiedy zaczyna studia?

Gdzie zorganizować urodziny? - 4 poropozycje świetowania
Gdzie zorganizować urodziny? - 4 poropozycje świętowania

Poznaj 4 pomysły, które mogą ci pomóc w organizacji urodzin.

Polecamy
samotna randka
Masturdating - nowa moda na randkę z samym sobą

Czy randki są zarezerwowane tylko dla par?

Ostatnio dodane
inwestująca kobieta
Dlaczego kobiety radzą sobie lepiej na rynku inwestycyjnym niż mężczyźni?

Od małego kobiety uczy się, że powinny być grzeczne, ułożone, nie wyrażać za dużo emocji i tak dalej. Całe szczęście, takie podejście odchodzi do lamusa.

Gdzie zorganizować urodziny? - 4 poropozycje świetowania
Gdzie zorganizować urodziny? - 4 poropozycje świętowania

Poznaj 4 pomysły, które mogą ci pomóc w organizacji urodzin.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?