Okazje - Kobieta

Jakie kwiaty kupić na Wszystkich Świętych?

2018-10-29 10:00:37

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i wspominania naszych zmarłych bliskich. To właśnie tego dnia najwięcej osób udaje się na cmentarze, aby uczcić ich pamięć, stawiając znicze oraz dekorując groby kwiatami. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów kwiatów na cmentarz, które będą się nie tylko pięknie prezentować, lecz także staną się najlepszym rozwiązaniem na chłodniejsze, jesienne dni.

Zobacz, jakie kwiaty będą najlepszym wyborem na Wszystkich Świętych.

Jakie kwiaty kupić na Wszystkich Świętych?

Do najpopularniejszych kwiatów na dzień Wszystkich Świętych należą chryzantemy. Jest to dobry wybór, ponieważ mogą one kwitnąć nawet do pierwszych mrozów, a także występują w wielu rozmiarach i kolorach. Wyróżniamy chryzantemy doniczkowe i cięte, jednak w okresie jesienno-zimowym lepiej postawić na te pierwsze, ponieważ przetrwają one zdecydowanie dłużej. Decydując się na ten rodzaj kwiatów, najlepiej jest zakupić chryzantemy drobnokwiatowe, ponieważ wytrzymają one temperatury dochodzące nawet do 0 stopni Celcjusza. Bardzo ładne są także odmiany wielkokwiatowe, które mają duże pąki w kształcie kul. Ich trwałość kończy się po około 2-3 tygodniach, a najniższa temperatura, jaką są w stanie przetrwać to 3-4 stopnie.

Dobrym wyborem są również lilie i irysy. Pierwsze z nich występują w różnych kolorach, takich jak biały, różowy, pomarańczowy czy żółty. Lilie symbolizują duchowość i życie wieczne, przez co idealnie wpisują się w nastrój Święta Zmarłych. Irysy oznaczają zmartwychwstanie. Występują w pasującym do wielu nagrobków fioletowym kolorze i można je dostać o każdej porze roku.

Trwałymi kwiatami na Wszystkich Świętych będą także goździki w białym lub czerwonym kolorze, a także miniaturowa odmiana róż. Oba gatunki mogą stworzyć samodzielną dekorację lub być jednym z elementów bukietu czy wiązanki.

Jakie inne kwiaty nadają się na groby?

Dobrym rozwiązaniem będą także astry o drobnych i delikatnych kwiatach. Są one trwałe, a okres ich kwitnięcia przypada na późną jesień. Świetnie sprawdzą się również wrzosy, które długo kwitną i są odporne na niskie temperatury. Co więcej, nawet kiedy zaczynają usychać, nie tracą swojego uroku. Do dekoracji grobu możesz wykorzystać także cynie lub gerbery.

Wiązanki i stroiki

W dniu Wszystkich Świętych można wykorzystać także wiązanki i stroiki, które przetrwają o wiele dłużej niż pojedyncze kwiaty. W stroiku mogą znaleźć się na przykład bukszpany, iglaste krzewy ozdobne, gałązki jarzębiny czy dzikiej róży. Jeśli chcesz, aby stroik stał się jeszcze bardziej bogaty, możesz dodać do niego szyszki, kasztany czy żołędzie. Wszystkie te rośliny ładnie wyglądają i na pewno przetrwają chłodniejsze dni.

Jeśli chodzi o wiązanki, to nie musisz stawiać na najbardziej popularne ich kształty. Dobrze prezentować się będą także wiązanki w kształcie trójkąta, rombu czy z pnącymi się do góry kwiatami, takimi jak frezje, goździki, róże czy astry. Do ozdoby możesz użyć gałązki świerku lub jodły, a także gipsówki.

Co zrobić, aby kwiaty przetrwały jak najdłużej?

Po pierwsze, należy je podlewać. Może wydaje się to oczywiste, jednak nie zawsze wszyscy o tym pamiętają. Po drugie, jak decydujesz się na kwiaty cięte, to obetnij ich łodygi po skosie oraz usuń wszystkie liście z jej dolnej części. Jeśli chodzi o lilie, to ich trwałość przedłuży także usunięcie ze środka kwiatu pylnika. Z kolei róże najlepiej kupować w postaci nierozwiniętych jeszcze pąków. Kwiaty doniczkowe przetrwają dłużej, jeżeli pozostawisz w ich podstawce wodę, a także dodasz do ziemi nawozu lub innego preparatu przedłużającego ich trwałość.

Wszystkich Świętych obchodzimy w okresie, kiedy aura za oknem zaczyna zmieniać się w jesienno-zimową, dlatego podczas wybierania kwiatów na groby należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby upewnić się, że będą one odporne na niskie temperatury. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że przy odpowiedniej pielęgnacji przetrwają one nawet do kilku tygodni.

PO

fot. www.pixabay.com

Słowa kluczowe: kwiaty na Wszystkich Świętych, stroiki na Wszystkich Świętych, wiązanki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
halloween
Rabaty na Halloween - do jakich sklepów warto zajrzeć?

Wiele sklepów online również postanowiło obchodzić Halloween - proponując nam bardzo ciekawe rabaty.

Zobacz, jakie kwiaty będą najlepszym wyborem na Wszystkich Świętych.
Jakie kwiaty kupić na Wszystkich Świętych?

Zobacz, jakie kwiaty będą najlepszym wyborem na Wszystkich Świętych!

studentka z internetem
Jak wybrać ofertę internetu dla studenta?

Jaki procent wydatków przeznaczanych jest na usługi telekomunikacyjne, w tym na internet?

Polecamy
Sklep GANT w FACTORY Wrocław
Sklep GANT w FACTORY Wrocław Wrocław

Ubrania marki GANT w cenach od 30% do 70% taniej w FACTORY Wrocław!

Factory ze stylistą
Factory ze stylistą

Sieć centrów outlet FACTORY rozpoczęła współpracę ze stylistą Marcinem Brzezińskim.

Ostatnio dodane
halloween
Rabaty na Halloween - do jakich sklepów warto zajrzeć?

Wiele sklepów online również postanowiło obchodzić Halloween - proponując nam bardzo ciekawe rabaty.

Zobacz, jakie kwiaty będą najlepszym wyborem na Wszystkich Świętych.
Jakie kwiaty kupić na Wszystkich Świętych?

Zobacz, jakie kwiaty będą najlepszym wyborem na Wszystkich Świętych!

Konkurs Ziaja
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.