Spisane z życia - Kobieta

Jane Fonda nadal w formie. W czym tkwi sekret jej figury i do czego wykorzystuje swoją sławę?

2020-07-30 11:47:19

Niejedna osoba marzy, żeby w wieku 82 lat poruszać się i wyglądać jak Jane Fonda. Aktualnie większość z nas może ją kojarzyć z serialu "Grace i Frankie" na Netflixie, czy też z filmu "Sposób na teściową", w którym wystąpiła wraz z Jennifer Lopez. Chociaż starość przeraża wiele osób to Jane Fonda ma jednak na nią sposób.

Zobacz też: Powstanie nowy serial w świecie "Wiedźmina"

Bulimia i problemy zdrowotne, jako motywacja do zmiany na lepsze

Swoją karierę kobieta rozpoczęła jako modelka. W 1959 roku pierwszy raz trafiła na okładkę magazynu "Vogue". Chociaż jej sylwetka stała się modelem, do którego dążyło wiele kobiet, Jane otwarcie wypowiada się o swoich zmaganiach z bulimią, które towarzyszyły jej przez 24 lata, aż do 37 roku życia. Początki walki z chorobą nie były łatwe, ale jak mówi Fonda to właśnie dzięki ćwiczeniom i stopniowemu powrocie do zdrowych nawyków żywieniowych, mogła ponownie cieszyć się życiem. Aktorka przez wiele lat trenowała balet, jednak kiedy złamała nogę, nie była już później w stanie kontynuować swojej pasji. Rozpoczęłą trenować aerobik z Leni Cazden.

Początki fitnessowej kariery

W 1982 roku Jane wydała swoje pierwsze nagranie z ćwiczeniami, które podbiło serca ludzi, stając się ogromnym hitem. Kasety zawierały wersję treningu dla osób początkujących i zaawansowanych, dzięki czemu trafiały one do większej ilości odbiorców.

Tuż po osiągnięciu tak olbrzymiego sukcesu, Jane założyła swoją firmę "Jane Fonda Workout" i otworzyła studio w Beverly Hills, a następnie Encino i San Francisco. Szybko stała się dzięki temu fitnessowym autorytetem. Swoją pozycję wykorzystywała głównie, żeby zachęcić wszystkie kobiety do uprawiania sportu i zdrowszego stylu życia. W latach 80. i 90. Jane wydała łącznie 23 filmy instruktażowe.

Wielki powrót na ekrany

Po 15-letniej przerwie w 2005 roku Jane wróciła na ekrany kin w kultowym filmie "Sposób na teściową", a jej kariera aktorska ponownie zaczęła nabierać rozpędu. Nie pozostała jednak obojętna wobec fitnessowego świata. W wieku 75 lat Jane wydała kolejne DVD z ćwiczeniami. Tym razem było ono bardziej przystosowane dla osób w starszym wieku. Aktorka sama wspominała o tym, że mamy dostęp do wielu nagrań poświęconym treningom w domu, jednak niewielka ilość z nich jest możliwa do zrealizowania przez osoby w bardziej zaawansowanym wieku.

Co robi teraz Jane Fonda?

Jane Fonda to twarz wielu protestów odbywających się w Stanach Zjednoczonych. Już w latach 70. brała udział w debatach społecznych i działaniach przeciwko dyskryminacji czarnoskórych osób. Aktualnie na jej Instagramie możemy zauważyć, że porusza kwetie dotyczące ruchu "Black Lives Matter". Aktorka założyła również konto na platformie TikTok, gdzie używa swojego głosu, aby zachęcać ludzi do walki ze zmianami klimatycznymi.

BS

fot. instagram.com/janefonda

Źródło: people.com, hellozdrowie.pl

Słowa kluczowe: Jane Fonda, fitness, Black Lives Metter, ćwicznia w domu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Domowe farbowanie włosów na blond - antyporadnik

Dowiedz się, jak NIE farbować włosów na blond - antyporadnik z przymrużeniem oka.

aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Hermafrodytyzm
Kim jest hermafrodyta?

Dowiedz się więcej o osobach posiadających zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe.

Polecamy
Obiecane złote góry - mit Eldorado

Poznaj historię zaginionego złotego miasta!

polisa dla rodziny
Masz rodzinę? Pomyśl o jej zabezpieczeniu Częstochowa

Sprawdźcie, jak dobrać odpowiednią polisę do swoich możliwości finansowych.

Polecamy
Ostatnio dodane
Domowe farbowanie włosów na blond - antyporadnik

Dowiedz się, jak NIE farbować włosów na blond - antyporadnik z przymrużeniem oka.

aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?