Spisane z życia - Kobieta

Kac moralny – jak się go pozbyć i unikać w przyszłości?

2017-09-29 13:08:05

Weekend, impreza, muzyka, świetna zabawa, znajomi i… o jeden drink za dużo. Chyba każdy z nas, niezależnie od wieku i płci, przeżywał choć raz w swoim życiu po imprezie koszmar – i to nie fizyczny, a psychiczny.

kac moralny

Kac moralny, bo o nim mowa, to wyrzuty sumienia, które dopadają nas po wydarzeniach, które niekoniecznie powinny mieć miejsce. Szczególnie będąc w stanie wskazującym, jesteśmy podatni na nieco śmielsze zachowania i decyzje, które na trzeźwo nie przyszły by nam do głowy. Jak sobie poradzić, kiedy jest już po fakcie, a my boimy się spojrzeć w telefon lub go gorsza – w lustro?

Jak się pozbyć kaca moralnego?
Najlepiej do niego nie dopuszczać, ale kiedy już doszło do pewnych wydarzeń, jakoś musimy się z nimi pogodzić. Najważniejsze, to zastanowić się, czy nie wyrządziliśmy nikomu krzywdy – czym innym jest taniec na stole z koleżanką, a czym innym odbicie tej koleżance faceta. Po pierwszym mogą pozostać pamiątki w postaci zdjęć na serwisach społecznościowych, które szybko można usunąć (choć pamiętajmy, że Internet nie zapomina), jednak w przypadku drugiej sytuacji nie będzie już tak łatwo i kolorowo. Jeśli jednak nie zrobiliśmy nic złego, a raczej tylko wstydliwego, to po kilku tygodniach świat zapomni, a my będziemy mogli wrócić do swojego ulubionego klubu.
Jeśli natomiast sami nie pamiętamy, co się wydarzyło, warto zapytać zaufanych osób, które były z nami w danej chwili, jak sytuacja wygląda.

Jak już zostało wspomniane – aby uniknąć kaca moralnego, najlepiej do niego nie dopuszczać. Jak?

1. Zasada, której absolutnie nie powinnyśmy łamać: Piłaś? Nie pisz!
Zazwyczaj podczas imprez dopada nas „ta” chwila, kiedy cały smutek i żal gromadzone przez długie tygodnie, chcemy przekazać w formie wiadomości. Niestety, adresatem zazwyczaj okazuje się: eks; inny facet, z którym miałyśmy zakończyć kontakt lub chłopak, który nam się podoba i miał nas dotąd za całkiem normalną dziewczynę.

2. Miej przy sobie kogoś zaufanego
Nikt nie wybije nam głupot z głowy lepiej, niż zaufani znajomi (no chyba, że są tym typem ludzi, który będzie nas dopingować i ośmielać). Często potrzebujemy kogoś, kto przemówi nam do rozsądku w chwili zaćmy umysłu i nie dopuści do kompromitujących nas zachowań.

3. Wiedz, kiedy lepiej ze sceny zejść niepokonanym…
Kiedy czujesz, że gdzieś z tyłu twojej głowy rodzi się pomysł na zachowanie, do którego „normalnie” byś nie dopuściła, trzymaj się właśnie głosu zdrowego rozsądku. Nikt nie jest święty, ale przypieczętowanie niemądrego pomysłu kolejnym shotem, raczej nie wróży nic dobrego… Lepiej wyjść się przewietrzyć.

MP

Fot.pexels.com

Słowa kluczowe: sposoy na kaca, lek na kaca, impreza, weekend
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Ratunku! Czerwienię się!
Ratunku! Czerwienię się!

Problem „purpurowej twarzy” dotyka wiele osób. Jednak u niektórych, zwykłe czerwienienie się przybiera postać jednej z odmian fobii społecznej zwanej erytrofobią.

Kelnerowanie – dobra opcja na wakacje?
Kelnerowanie – dobra opcja na wakacje?

Praca kelnera polega na robieniu wrażenia, także profesjonalnego. Kelner zrobi wszystko, aby uszczęśliwić gościa, w końcu klient – nasz pan.

Ostatnio dodane
Kupony i kody rabatowe
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.