Zdrowie - Kobieta

Kalendarz alergika - co teraz pyli?

Aktualne pylenie

2018-03-22 13:08:57

Nadejście wiosny to również wzmożone pylenie, które wpływa niekorzystnie na sporo osób. Kalendarz alergika przedstawia, na jakie alergeny należy zwrócić uwagę w konkretnym czasie. Co pyli w marcu i jakie mogą być dolegliwości, spowodowane z pyleniem w tym okresie?

kwiaty na łące

Co teraz pyli?

Początek pięknej wiosny łączy się niestety z większym pyleniem. Szczególnie w marcu musimy uważać na niektóre alergeny, powodujące różnego rodzaju problemy ze zdrowiem. Co pyli w  marcu? Na pewno silnie pylącym alergenem jest leszczyna. Pylenie leszczyny powodować nieżyt nosa, katar sienny, a także swędzenie oczu oraz problemy z oddychaniem. Do innych objawów uczulenia na leszczynę możemy również zaliczyć łzawienie oczu oraz zapalenie spojówek.

Co pyli w marcu?

Kolejnym alergenem, który nasila się w marcu jest olsza. Pylenie olszy powoduje u alergików katar, wodnistą wydzielinę z nosa oraz kichanie. Do innych dolegliwości możemy zaliczyć także zapalenie spojówek, świąd i pieczenie oczu, a także ból głowy, spowodowany zatkanym nosem.

Aktualne pylenie

Wiosną, szczególnie w marcu uaktywniają sie alergeny cisu. Pylenie cisu może spowodować nieprzyjemne dolegliwości u osób, które są uczulone na tego typu pyłki. Alergicy mogą skarżyć się na podrażnioną błonę śluzową w gardle, nieprzyjemny świąd nosa oraz jamy ustnej, a także katar sienny, swędzenie oczu oraz zatkany nos.

Alergia - jak leczyć?

Jeśli zauważymy u siebie niepokojące objawy alergii, warto udać się do specjalisty, który ustali plan leczenia i sprawdzi, na co jesteśmy uczuleni. W walce z dolegliwościami, związanymi z alergią pomagają leki przeciwhistaminowe oraz specjalne inhalatory oraz krople. Tego typu produkty nie tylko zlikwidują nieprzyjemne uczucia swędzenia, pieczenia, katar oraz zatkany nos, ale przede wszystkim pomogą wyciszyć alergię oraz pozwolą normalnie funkcjonować nawet w okresie nasilonego pylenia. Okres wiosenny to niestety czas, kiedy należy uzbroić się w cierpliwośc, ponieważ w powietrzu fruwa masa alergenów, które potrafią wywołać naprawdę nieprzyjemne dolegliwości. Jeśli zauważymy u siebie początki alergii - reagujmy. Szybka wizyta u lekarza i odpowiednie leczenie pomoże zniwelować przykre skutki uczuleń.

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: alergia, pylenie traw, kalendarz alergika, aktualne pylenie, co pyli
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Właściwości rumianku
Właściwości rumianku

Jakie są właściwości rumianku i czy warto go pić?

Kubeczek menstruacyjny
Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponów

Jeśli szukasz alternatywy dla drogich tamponów, ten produkt na pewno cię zainteresuje.

warzywa
Jakich witamin nam brakuje po zimie? Sprawdź, co jeść

Witaminy na wiosnę. Zobacz, co teraz powinniśmy jeść!

Polecamy
Zlikwiduj problem nadwagi
Zlikwiduj problem nadwagi

Zaczyna się niepozornie – żeby przybrać dodatkowy kilogram wystarczy spożyć zbędne 6-7 tysięcy kcal.

Napoje energetyczne – zawał w puszce
Napoje energetyczne – zawał w puszce

Niewielu z nas wie, jakie reakcje wywołują w naszym organizmie napoje energetyzujące i dlaczego nie należy ich spożywać.

Ostatnio dodane
Właściwości rumianku
Właściwości rumianku

Jakie są właściwości rumianku i czy warto go pić?

Kubeczek menstruacyjny
Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponów

Jeśli szukasz alternatywy dla drogich tamponów, ten produkt na pewno cię zainteresuje.

Kupony i kody rabatowe
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.