Zdrowie - Kobieta

Kiedy ściągnąć stanik?

Wady i zalety noszenia biustonosza

2022-04-14 15:15:32

Dobry stanik nie tylko utrzymuje biust, ale i poprawia jego wygląd, a w dłuższej perspektywie potrafi go także ujędrnić. Brafitterki znajdują szereg zalet noszenia biustonosza, choć część z nas ściąga go zaraz po przyjściu do domu. Kwestia przyzwyczajenia, niewygody, czy jednak bólu i obtarć?

Zobacz też: Moda na nienoszenie stanika >>

Jak nosic stanik i kiedy mozna sciągnąć biustonosz?

Skonsultuj się z lekarzem lub brafitterką

Mimo mody na nienoszenia stanika nie każda dziewczyna może z niego zrezygnować i nie każda czuje "pierwotną potrzebę uwolnienia biustu". Wynika to przede wszystkim z gustu, wygody, a także zdrowia. Posiadaczki miseczek w większym rozmiarze często skarżą się na ból kręgosłupa i wady postawy związanie z dodatkowym obciążeniem. Dobrze dobrany stanik, przygotowany w salonie brafitterskim, jest w stanie rozłożyć ciężar w sposób zmniejszający dyskomfort podczas codziennych zajęć, snu czy sportu.

Większości z nas odradza się spanie w staniku, ponieważ uciska nasze ciało, mogąc zablokować swobodny przepływ krwi. Niektórzy wskazują to za przyczynę powstawania torbieli w okolicach klatki piersiowej. Jednakże jeśli budzimy się w nocy z powodu uciskania klatki piersiowej lub bólu piersi, być może warto jednak ubrać nieco luźniejszy w obwodzie stanik (np. sportowy), który utrzyma biust na miejscu, a jednocześnie nie będzie nam się wrzynał w skórę. Dzięki temu przygnieciemy sobie ręką piersi ani nie pozbawimy ich jędrności.

Kiedy nie nosić stanika?

Wydawałoby się, że stanik można nosić w każdej sytuacji życia codziennego. Dba o kształt biustu, a także nasz komfort psychiczny i fizyczny. Okazuje się, że jak zwykle "to zależy". Na pewno nie powinnyśmy rezygnować ze stanika podczas aktywności sportowych. Kiedy ćwiczymy, nasze ciało drga, rusza się i rozciąga. Pamiętajmy, że niezależnie od rozmiaru miseczki nasze piersi mogą stopniowo deformować się podczas ćwiczeń. Dlatego tak ważne jest, abyśmy zadbali o ich asekurację.

Jednakże są sytuacje, gdy możemy obejść się bez niego, choć należy pamiętać, że w każdym miejscu obowiązuje pewien dress code. Nie musimy nosić biustonosza, gdy bardziej nam przeszkadza niż pomaga. Warto ściągnąć go do snu, aby nic nie krępowało naszych ruchów (chyba że wygodniejsze będzie pozostanie w nim, o czym pisaliśmy wyżej). Możemy także zrezygnować z niego w domu, wychodząc ze znajomymi na miasto, a także w pracy (pod warunkiem, że nasz ubiór na to pozwala).

Stanik bez stanika

Te z nas, które nie czują dyskomfortu na myśl o wychodzeniu z domu bez biustonosza, ale obawiają się, że ich sutki będą prześwitywać przez garderobę, mogą kupić specjalne naklejki na sutki. Dzięki nim żaden fragment naszego ciała nie będzie odznaczał się pod ubraniem, a my będziemy mogły cieszyć się przewiewnymi kreacjami bez ucisku żeber.

Jeśli jednak szukamy alternatywy dla biustonosza, która utrzyma nasze piersi, spróbujmy zastosować taśmy podtrzymujące biust. Różnorodne sposoby jej klejenia pozwalają uzyskać kilka efektów w zależności od naszych potrzeb, jak: uniesienie, stabilizacja czy dopasowanie ułożenia biustu do danej kreacji. Taśmy dostaniemy w atrakcyjnych cenach dzięki kuponom rabatowym Allegro.

Zobacz też: Sposoby na optyczne powiększenie biustu >>

KK

fot. MART PRODUCTION z Pexels

Słowa kluczowe: noszenie stanika do snu, ściąganie stanika, biustonosz, kiedy nie nosić stanika, jak nosić stanik
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Noszenie stanika a zdrowie
Kiedy ściągnąć stanik?

Sprawdź, czy na pewno wiesz, jak powinno się nosić stanik.

Gen Z
Jak grupa Gen Z podchodzi do zdrowego stylu życia?

Jaka aktywność fizyczna jest najpopularniejsza wśród pokolenia Z.

Sztangi
Na czym polegają zajęcia fitness - sztangi?

Zobacz jakie efekty można uzyskać, uczęszczając na te zajęcia.

Polecamy
Jazda na wrotkach - retro alternatywa dla biegania

Powraca moda na wrotki - dlaczego warto jej ulec?

Szybsza perystaltyka jelita
Jak przyspieszyć perystaltykę jelit? Warszawa

Sprawdźcie, co robić i co jeść, by zachować zdrowe jelita.

Polecamy
Ostatnio dodane
Noszenie stanika a zdrowie
Kiedy ściągnąć stanik?

Sprawdź, czy na pewno wiesz, jak powinno się nosić stanik.

Gen Z
Jak grupa Gen Z podchodzi do zdrowego stylu życia?

Jaka aktywność fizyczna jest najpopularniejsza wśród pokolenia Z.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?