Uroda - Kobieta

Liposukcja - na czym polega odsysanie tłuszczu?

2020-09-10 15:20:38

Liposukcja jest popularnym zabiegiem, który polega na odsysaniu tłuszczu. Nie stanowi jednak zamiennika prawidłowej diety czy aktywności fizycznej, nie jest drogą na skróty. W jaki sposób przebiega zabieg liposukcji, jakie daje efekty oraz jak powinna wyglądać pielęgnacja ciała po takim zabiegu?

Liposukcja - odsysanie tłuszczuNa czym polega odsysanie tłuszczu?

Liposukcja nie jest zabiegiem dla każdego. Aby się jej podjąć, niezbędne jest wykonanie określonych badań. Dopiero na ich podstawie lekarz podejmuje decyzję o kwalifikacji do zabiegu. Dla kogo liposukcja jest w takim razie przeznaczona? Dla tych osób, które nie chorują przewlekle, nie cierpią na zaburzenia psychiczne, zaburzenia krzepnięcia czy choroby skóry i nerek, a także nie palą nałogowo. Liposukcja trwa od pół godziny do dwóch godzin, może być wykonana w znieczuleniu miejscowym lub w pełnej narkozie.

Zabieg liposukcji rozpoczyna się od nacięć na skórze w pobliżu warstwy tłuszczu, która docelowo ma zostać usunięta. Następnie wprowadza się przez otwór podłączoną do urządzenia odsysającego rurkę. Liposukcja polega na powtarzaniu tych samych czynności w celu usunięcia tłuszczu. Po zabiegu zakłada się szwy i opatrunek.

Co daje odsysanie tłuszczu?

Liposukcja daje naprawdę zadowalające rezultaty. Bezpośrednio po zabiegu w miejscu, w którym usunięto tłuszcz pojawia się obrzęk, pieczenie i często również drętwienie, jednak jest to w zupełności normalne. Pierwsze efekty liposukcji widoczne są już po okresie wczesnej rekonwalescencji, jednak ciało może być opuchnięte przez naprawdę długi czas i dopiero po zejściu opuchlizny będzie mogli zobaczyć końcowy efekt zabiegu.

Co daje odsysanie tłuszczu? Jak sama nazwa na to wskazuje, liposukcja polega na na pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej z konkretnej partii ciała, gołym okiem możemy więc zauważyć płaski brzuch czy smukłe uda. Pamiętajmy, że zabieg ten nie zwalnia z obowiązku dbania o siebie i swoje zdrowie, a nawet i przeciwnie - taki zabieg powinien być początkiem przygody ze zdrowym stylem życia. Osiągnięte efekty trzeba zachować, bowiem jeśli będziemy spożywać więcej kalorii niż wynosi nasze zapotrzebowanie energetyczne, w danej partii znowu zacznie gromadzić się tłuszcz. To nieuniknione.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja po zabiegu liposukcji?

Bezpośrednio po odsysaniu tłuszczu pojawia się obrzęk. Chcąc go zminimalizować, należy stosować elastyczne opatrunki i opaski uciskowe. Dobrym rozwiązaniem jest również wykonywanie w danej partii ciała masażu. 24 godziny po zabiegu pacjent powinien spędzić w danej klinice. Gdy wróci do domu, powinien zrezygnować z pracy/szkoły na 7 dni.

Czas rekonwalescencji po liposukcji wynosi około miesiąca. Szwy usuwane są po 10 dniach, z kolei przez kolejne miesiąc lub dwa, obowiązkiem pacjenta jest noszenie uciskowej bielizny. Po operacji pacjent przez kolejny miesiąc powinien unikać przeciążenia, ponadto nie powinien się opalać, pić alkoholu czy palić papierosów. Tylko kurczowe przestrzeganie zasad jest nam w stanie zagwarantować, że nie tylko efekty operacji będą trwałe, ale także iż nie pojawią się żadne efekty uboczne czy powikłania.

Czy odsysanie tłuszczu jest bezpieczne? Oczywiście że tak, pod warunkiem, iż zostało wykonane prawidłowo przez specjalistę. Ryzyko pojawienia się powikłań występuje, gdy podczas jednego zabiegu liposukcji usuwa się zbyt dużo tkanki tłuszczowej bądź usuwa się tłuszcz z kilku miejsc. Z tego też powodu tak ważne jest, by skorzystać z usług profesjonalnej i rzetelnej kliniki, która posiada niezbędną wiedzę do przeprowadzenia tego zabiegu, np. Kliniki Miracki Warszawa.

Artykuł Partnera

fot. materiały prasowe Kliniki Miracki

Słowa kluczowe: Klinika Miracki, Warszawa, efekty, przebieg, jak wygląda
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak dbać o włosy zimą?

Dowiedz się, w jaki sposób chronić włosy przed mrozem i dlaczego warto się skupić na ich pielęgnacji zimą.

Lwia zmarszczka
Czym są lwia zmarszczka i lwia bruzda? Sprawdź, czy też je masz!

Te oznaki starzenia pojawiają się nawet u młodych osób.

Jak poprawnie wykonać peeling
Złuszczanie skóry - jak robić to poprawnie?

Sprawdźcie, jak wykonać peeling w taki sposób, aby nie podrażnić skóry!

Polecamy
Krem z filtrem na piasku
Fakty i mity o kremach przeciwsłonecznych

Chronią czy szkodzą? Obalamy najpopularniejsze mity o kremach z filtrem.

Jak dbać o skÃłrę
Jak zadbać właściwie o skórę? Warszawa

Każda kobieta chce cieszyć się piękną i gładką skórą o zdrowym i jednolitym kolorycie.

Polecamy
Ostatnio dodane
Jak dbać o włosy zimą?

Dowiedz się, w jaki sposób chronić włosy przed mrozem i dlaczego warto się skupić na ich pielęgnacji zimą.

Lwia zmarszczka
Czym są lwia zmarszczka i lwia bruzda? Sprawdź, czy też je masz!

Te oznaki starzenia pojawiają się nawet u młodych osób.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?