Uroda - Kobieta

Mania opalania

2007-06-05 00:07:01
 Za oknem już prawie lato, czas krótkich bluzek z dekoltem, spódniczek śmiało odsłaniających nogi i skąpych strojów kąpielowych. Lecz zwiewne ciuszki w soczystych kolorach nie robią wrażenia włożone na blade ciało. Dlatego te kilkanaście dni przed wakacjami warto poświęcić na dodanie ciału lekkiego rumieńca i zdrowego wyglądu. Sposobów jest kilka, a każdy z nich będzie miłym odpoczynkiem między wertowaniem stosów książek w czasie sesji.

Solarium
Opalające łóżko jest najbardziej popularną metodą na szybka i ładną opaleniznę. Jest też najbardziej niebezpieczną metodą, dlatego warto zapoznać się z kilkoma uwagami przed pójściem na solarium. Szybkie opalanie następuje dzięki emitowanemu przez lampy promieniowaniu UVA. Jest ono niezdrowe dla organizmu i działa przyspieszająco na procesy starzenia naskórka. Czas spędzony w solarium można porównać do całego dnia wylegiwania się na ostrym słońcu. Dlatego też, tak jak w przypadku opalania się na plaży i tu powinno się korzystać z kosmetyków specjalnie do tego przeznaczonych. W każdym solarium dostępne są kosmetyki w saszetkach tzw. przyspieszacze opalania lub też bronzery. Pomimo że sprawiają iż opalenizna jest złocista w jakimś stopniu chronią nasz naskórek. Opalanie w solarium bardzo wysusza skórę więc również po opalaniu nie można zapomnieć o dokładnym nawilżeniu. Przed wizytą w solarium nie można depilować ciała oraz wykonywać zabiegów kosmetycznych podrażniających skórę. Należy też dowiedzieć się jaką moc mają lampy oraz kiedy były wymieniane. Świeżo wymienione lampy mogą opalać nawet dwa razy mocniej niż te używane. Podczas pierwszych wizyt nie należy też przesadzać z czasem. Jeżeli chcemy już za pierwszym razem uzyskać karnację mulatki to wybierzmy raczej samoopalacz. W przypadku solarium lepsze efekty daje systematycznie opalanie 1 – 2 razy w tygodniu. Jednorazowe, długie opalanie może jedynie skończyć się opalenizną na raka lub w najgorszym przypadku poparzeniem. Szczególnie ostrożne muszą być osoby o jasnej karnacji. Dla nich właśnie lepszym sposobem będzie wizyta w solarium tubie. W przeciwieństwie do łóżka opala się tu w pozycji stojącej, w odległości ok. 20cm od lamp. Opalanie jest wolniejsze ale i dokładniejsze. Podniesione ręce pozwalają dotrzeć do miejsc pod pachami gdzie podczas opalania na łóżku najczęściej powstają białe plamy. Seans w solarium kosztuje przeciętnie od 7 –12zł za 10 minut.

Samoopalacz
Często nazywany też opalenizną w tubce. Ma postać kremu lub żelu i jest alternatywną metoda dla tych, którzy nie mogą wylegiwać się na słońcu, lub też w obawie przez starzeniem skóry i nowotworem chowają się w cieniu. Samoopalacz należy rozprowadzić na uprzednio przygotowanej skórze. Powinna być ona wydepilowana (co najmniej dzień wcześniej) oraz potraktowana peelingiem. Krem trzeba rozsmarować bardzo dokładnie. W przeciwnym razie na ciele pozostaną smugi i plamy. Na początek najlepiej używać samoopalacza o brązowym zabarwieniu, wtedy widać gdzie krem już został nałożony. Bardzo delikatnie smaruje się łokcie oraz kolana, czasami można je nawet ominąć. Jeżeli stosujemy samoopalacz po raz pierwszy, można wcześniej nabalsamować dobrze ciało. Efekt nie będzie tak widoczny jak bez balsamu, ale dokładna aplikacja będzie o wiele prostsza. Krem samoopalający wchłania się dosyć długo, dlatego po nałożeniu najlepiej założyć coś luźnego (uwaga brudzi też ubrania!) i nie dotykać posmarowanych miejsc. Wchłanianie trwa ok. 20 minut w zależności od samoopalacza. Po nałożeniu kremu trzeba dokładnie umyć ręce. Substancja pozostawiona na dłoniach sprawi że skórki wokół paznokci będą pomarańczowe a miedzy palcami pozostaną żółto – brązowe smugi.

Największą zaletą samoopalaczy jest to że są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Efekt może nie utrzymuje się tak długo jak w przypadku opalenizny słonecznej lub na solarium, ale przynajmniej nie mamy do czynienia z promieniami UV i nie musimy obawiać się żadnych schorzeń skóry. Cena samoopalaczy waha się od 15 nawet do 100zł.

Opalający prysznic
Do tego zabiegu również trzeba się dokładnie przygotować. Podobnie jak przy samoopalaczu, ciało powinno być dokładnie wydepilowane, a za pomocą peelingu usunięty powinien być zrogowaciały naskórek. Tak przygotowana skóra może być poddana opalającemu natryskowi. Sam zabieg polega na rozpyleniu na ciało substancji samoopalającej. Trwa około 20 minut i jest całkowicie bezpieczny. Opalenizna utrzymuje się ok. 7 dni. W przeciwieństwie do solarium nie mamy tu do czynienia ze szkodliwymi promieniami UV, a co więcej substancja opalająca pielęgnuje i nawilża skórę. Metoda ta jest też lepsza od zwykłego samoopalacza, ponieważ nie zostawia smug i jest bardzo dokładna. Nie pozostawia też nieprzyjemnego zapachu, oraz nie powoduje przebarwień. Podczas zabiegu do natrysku można też dodać drobinki złota lub nabłyszczać, dzięki którym dodatkowo możemy uzyskać efekt rozświetlający. Jedynym mankamentem zabiegu jest jego cena, która mieści się w granicach 100zł za zabieg.

Każdy sposób na zyskanie zdrowej opalenizny jest dobry i dobiera się go indywidualnie. Ale jest jedna zasada, która dotyczy ich wszystkich – z umiarem. Bo nawet nie wiadomo jak zgrabne ciało, za mocno opalone, zamiast łakomym kąskiem będzie jedynie skwarkiem.

Magdalena Nasiadka
(dlastudentki@dlastudenta.pl)
Słowa kluczowe: mania opalania opalanie słońce solarium uroda pielęgnacja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
konsultantki Avonu
Sukces w sprzedaży online - poradnik dla zdalnej konsultantki kosmetycznej Avon

Sprawdź, jakie umiejętności warto doprowadzić do perfekcji, by osiągnąć sukces w tym zawodzie.

Laminacja rzęs
Marzysz o długotrwałym efekcie uniesionych i podkręconych rzęs? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na laminację!

Szukając najlepszego sposobu dla swojej urody, warto pomyśleć o laminacji rzęs.

Polecamy
plaÅźa
Czy mogę wyjść na plażę? O tym, jak dobrze czuć się w swoim ciele

Pokochaj swoje ciało i poczuj się komfortowo nie tylko podczas urlopu.

Jak dbać o włosy zimą?

Dowiedz się, w jaki sposób chronić włosy przed mrozem i dlaczego warto się skupić na ich pielęgnacji zimą.

Polecamy
Ostatnio dodane
konsultantki Avonu
Sukces w sprzedaży online - poradnik dla zdalnej konsultantki kosmetycznej Avon

Sprawdź, jakie umiejętności warto doprowadzić do perfekcji, by osiągnąć sukces w tym zawodzie.

Popularne
Dzień Kobiet - jak świętować ten dzień? - 5 pomysłÃłw
Dzień Kobiet - co robić w to święto? 5 pomysłów

Zobacz, jak spędzić Dzień Kobiet, aby w pełni go celebrować.

Dieta dla studentÃłw
Dieta dla studentów - jakie produkty wspierają pracę mózgu?

Wybierając odpowiednią żywność, możesz znacząco poprawić przyswajanie wiedzy.