Okazje - Kobieta

Mikołajki - co warto wiedzieć o tym święcie?

2022-11-16 11:34:09

Grudzień zbliża się wielkimi krokami. Osoby lubiące świętować różne okazje mogą czuć się z tego powodu szczególnie zadowolone. W nadchodzącym miesiącu wypada kilka ważnych świąt, w tym mikołajki. Kiedy dokładnie obchodzi się to wydarzenie i jaka tradycja się z nim wiąże?

Zobacz też: Andrzejki - co to za święto?

Co warto wiedzieć o mikołajkach

Kiedy wypadają mikołajki?

Mikołajki należą bez wątpienia do najchętniej celebrowanych świąt. Mają swoje stałe miejsce w kalendarzu — każdego roku obchodzi się je 6 grudnia, a więc w 2022 roku będzie to wtorek. Wbrew oczekiwaniom wielu osób nie jest to niestety dzień ustawowo wolny od zajęć dydaktycznych ani pracy, chociaż jeszcze kilka wieków temu taka tradycja na ziemiach polskich obowiązywała. Co ciekawe, często zdarza się, że w niektórych szkołach nauczyciele robią uczniom miłą niespodziankę i nie przeprowadzają wtedy kartkówek ani sprawdzianów. Nie jest to jednak reguła i sporo zależy w tej kwestii od dobrej woli wychowawcy. Nieodłącznym elementem świętowania mikołajek jest natomiast wręczanie drobnych upominków. Zwyczaj ten wywodzi się ze średniowiecznych legend o życiu św. Mikołaja z Miry, który 6 grudnia wręczał grzecznym dzieciom prezenty oraz dbał o najbardziej potrzebujących. Współcześnie kontynuuje się tę tradycję, ale w nieco zmienionej formie. W nocy z 5 na 6 grudnia Mikołaj zostawia podarunki pod poduszką, w butach czy w skarpetkach powieszonych nad kominkiem.

Jakie prezenty warto podarować z okazji mikołajek?

Każdego roku wiele osób zastanawia się, jakie prezenty z okazji mikołajek podarować swoim bliskim. Wbrew pozorom nie trzeba wydawać majątku na najbardziej ekstrawaganckie przedmioty. Równie dobrze można postawić na minimalizm — ładnie i starannie zapakowane słodycze czy paczka ulubionej kawy z pewnością wywołają mnóstwo radości. Świetnie sprawdzą się też inne uniwersalne upominki, takie jak spersonalizowany kubek z nadrukiem, tematyczny notatnik czy kieszonkowy ogrzewacz do dłoni. W pogoni za znalezieniem odpowiednich podarunków wiele osób zapomina jednak często o samych sobie. Może w tym roku warto poświęcić trochę więcej uwagi własnym potrzebom? Chociaż w natłoku codziennych obowiązków wygospodarowanie wolnej chwili nierzadko graniczy z cudem, dobrze jest przynajmniej spróbować. Takie drobne czynności, jak dłuższy spacer z ukochanym czworonogiem, relaksacyjna kąpiel z książką czy obejrzenie nowego odcinka serialu mogą się okazać najlepszym prezentem z okazji tegorocznych mikołajek.

WG

fot. pexels

Źródło: eska.pl, gazeta.pl, mamotoja.pl

Słowa kluczowe: mikołajki, święto, okazja, prezenty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Co warto wiedzieć o mikołajkach
Mikołajki - co warto wiedzieć o tym święcie?

Sprawdź, kiedy wypada to wyjątkowe święto i jak zazwyczaj się je obchodzi.

Jak zadbać o bezpieczne zakupy w Black Friday?
Jak zadbać o bezpieczne zakupy internetowe w Black Friday?

Zobacz, na co zwracać uwagę podczas zakupów w Internecie.

Czym są Andrzejki
Andrzejki - co to za święto?

Sprawdź, kiedy wypada to wyjątkowe święto i jak tradycyjnie się je obchodzi.

Polecamy
Zobacz, jakie kwiaty będą najlepszym wyborem na Wszystkich Świętych.
Jakie kwiaty kupić na Wszystkich Świętych?

Zobacz, jakie kwiaty będą najlepszym wyborem na Wszystkich Świętych!

halloween
Rabaty na Halloween - do jakich sklepów warto zajrzeć?

Wiele sklepów online również postanowiło obchodzić Halloween - proponując nam bardzo ciekawe rabaty.

Polecamy
Ostatnio dodane
Co warto wiedzieć o mikołajkach
Mikołajki - co warto wiedzieć o tym święcie?

Sprawdź, kiedy wypada to wyjątkowe święto i jak zazwyczaj się je obchodzi.

Jak zadbać o bezpieczne zakupy w Black Friday?
Jak zadbać o bezpieczne zakupy internetowe w Black Friday?

Zobacz, na co zwracać uwagę podczas zakupów w Internecie.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?