Uroda - Kobieta

Na czym polega wolumetria twarzy?

2023-01-04 12:35:25

Kwas hialuronowy to prawdziwa rewolucja nie tylko w kosmetyce. Sam preparat jest wykorzystywany do różnego rodzaju zabiegów i niewątpliwie wpływa na wygląd skóry oraz pozwala na skuteczne modelowanie konturów twarzy. Dużą popularnością cieszy się wolumetria. Pozwala osiągnąć rewelacyjne efekty bez użycia skalpela. W ten sposób z użyciem kwasu hialuronowego można poprawić owal twarzy, gęstość i jędrność skóry, a nawet zmienić kształt nosa, ust i kości policzkowych.

wolumetria twarzyJak działa kwas hialuronowy?

Modelowanie – czyli wolumetria twarzy to jeden z zabiegów medycyny estetycznej. Najczęściej używa się przy nim kwasu hialuronowego i oczywiście musi być wykonywany przez specjalistę w dziedzinie. W ten sposób można modelować kontury twarzy oraz skorygować jej kształt – na przykład uwydatnić kości policzkowe czy działać na głębokie warstwy skóry substancją naturalnie występującą w organizmie. To wszystko bez ingerencji chirurga. Wolumetria zamiast skalpela wykorzystuje preparaty na bazie kwasu hialuronowego. To on działa jak wypełniacz, który zwiększa objętość tkanek miękkich. Tym samym możliwe jest modelowanie policzków czy nosa, skroni, żuchwy oraz podbródka. To rewelacyjna opcja dla tych, którzy chcą poprawić owal twarzy, zatrzymać procesy starzenia. Po zabiegu skóra wygląda na pełniejszą i młodszą, nie tracąc swojej naturalności. Dowiedz się więcej o wolumetrii twarzy tutaj https://www.wrosinski.pl/zabiegi/wolumetria-twarzy/

Kiedy dobrym rozwiązaniem jest modelowanie z użyciem kwasu hialuronowego?

Najczęściej jest wykonywana wolumetria twarzy kwasem hialuronowym, ale nie jest to jedyna substancja wykorzystywana przy tego typu zabiegach. Bardzo popularne są też inne stymulatory kolagenu takie jak kwas polimlekowy czy hydroksyapatyt wapnia. Mają one za zadanie pobudzać skórę do produkcji kolagenu, co w efekcie pozwala uwydatnić kształt twarzy i zwiększa objętość tkanek miękkich. Do zabiegu może być również wykorzystywana własna tkanka tłuszczowa pacjenta.

Warto zwrócić uwagę, że stosowane do wolumetrii twarzy preparaty z kwasem hialuronowym są zdecydowanie bardziej gęste i elastyczne niż te wykorzystywane przy innych zabiegach. Dzięki temu efekty utrzymują się dłużej – nawet 18 miesięcy, a samo wstrzyknięcie działa niczym implant wypełniający. W prosty sposób można więc przywrócić właściwy kształt twarzy, uwydatnić kości policzkowe bez użycia skalpela.

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego

Przy zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe, ale z zasady nie ma takiej konieczności i często wystarczy posmarowanie twarzy kremem o właściwościach znieczulających. Przy pomocy igły lub kaniuli lekarz wprowadza wypełniacz do tkanki podskórnej czy pod mięśnie. Głębsze iniekcje są niezbędne w okolicach żuchwy lub podbródka. Po zabiegu może się pojawić lekkie zaczerwienienie lub zasinienie.

Do wykonania wolumetrii twarzy najczęściej pacjentów motywuje po prostu upływający czas i jego wpływ na ciało w obrębie twarzy. Zabieg pomaga przywrócić urodę i młody wygląd, a przede wszystkim poprawia jędrność oraz elastyczność skóry. Modelowanie owalu twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego jest zdecydowanie mniej inwazyjne niż operacja plastyczna, a efekty zabiegu utrzymują się przez kilkanaście miesięcy. Pozbycie się bruzd i zmarszczek, podniesienie opadających policzków znacznie wpłyną na wygląd twarzy oraz oczywiście samopoczucie, a także samoocenę. Sam zabieg jest na tyle nieinwazyjny, że już po kilku dniach można wrócić do normalnego funkcjonowania. Należy pamiętać o tym, że miejsc, gdzie wykonany był zastrzyk, nie należy masować. Warto też ograniczyć opalanie się – także w solarium, wizyty w saunie i gorące kąpiele.

Artykuł Partnera

fot. Linkhouse

Słowa kluczowe: Kwas hialuronowy, zabiegi upiększające, odmładzanie skóry
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wolumetria twarzy
Na czym polega wolumetria twarzy?

Kwas hialuronowy to prawdziwa rewolucja nie tylko w kosmetyce.

Jak nie przytyć w święta?
Jak nie przytyć w święta?

Zobacz praktyczne porady, które pomogą ci utrzymać wagę, mimo świąt.

Pielęgnacja stÃłp zimą
Jak pielęgnować stopy zimą?

Sprawdź, jak zimową porą zadbać o stopy i uniknąć suchej, pękającej skóry.

Polecamy
Naturalne pasty do zębÃłw
Naturalne pasty do zębów na studencką kieszeń

Sprawdź, co mogą zaoferować Ci specyfiki stworzone na bazie składników pochodzących wprost z przyrody.

Pielęgnacja dłoni zimą - domowe sposoby na ładne ręce

Zima to szczególny okres dla naszych dłoni, musimy więcej o nie dbać, zwracać uwagę na dobrą pielęgnację i ochronę przed zimnem i wiatrem.

Ostatnio dodane
wolumetria twarzy
Na czym polega wolumetria twarzy?

Kwas hialuronowy to prawdziwa rewolucja nie tylko w kosmetyce.

Jak nie przytyć w święta?
Jak nie przytyć w święta?

Zobacz praktyczne porady, które pomogą ci utrzymać wagę, mimo świąt.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?