Fitness - Kobieta

Na czym polegają zajęcia z zumby i jakich efektów możemy się po nich spodziewać?

2021-12-28 10:16:41

Chodzenie na fitness często jest wyzwaniem dla wielu osób. Nie chodzi jedynie o siłownie i dobranie odpowiednich sprzętów, ale również zajęcia, które będą dostosowane do naszego poziomu wysortowania. Najczęściej występującą ofertą w tego typu miejscach są zajęcia zumby. Na czym one polegają i jak wpływają na nasz organizm?

Zobacz też: W co warto zaopatrzyć swoją domową siłownię?

Zumba - zajęciaJak powstała zumba?

Zumba to kompleksowy program treningowy, który powstał w latach 90. Został stworzony przez Alberta “Beto” Pereza, który jest tancerzem i choreografem kolumbijskiego pochodzenia. Tego typu zajęcia są połączeniem różnych stylów głównie związanymi z tańcami latynoskimi jak: salsa, reggaeton, flamenco, czy też tango, razem z elementami aerobiku. Dodatkowo na zajęciach możemy się spotkać z elementami hip-hopu czy też tańca brzucha, które w połączeniu z treningiem siłowym mogą być idealnym połączeniem dla tych, którzy chcą poprawić swoją kondycję, a przy tym dobrze się bawić.

Kto może prowadzić zajęcia zumby?

Osoba, która pragnie zostać instruktorem, powinna przejść specjalne szkolenie, po którym będzie miała ona okazję wziąć udział w egzaminie kwalifikacyjnym pozwalający zdobyć tytuł Licencjonowanego Instruktora Zumby. Podczas tego często 2-dniowego szkolenia będzie zdobywać umiejętności pomagające w nauce  tańca. Nie jest to jednak koniec przygody prowadzącego zajęcia. Może on zdobyć parę stopni dzięki udziałowi w kolejnych kursach np. Basic, Toning, Aqua, Gold, czy też Kids. 

Jakie są efekty zumby?

Zumba dzięki połączeniu tańca z aerobikiem jest sposobem na szybkie spalanie kalorii. Chociaż na pierwszy rzut oka skakanie do rytmu muzyki może wydawać się dość niewinne, to podczas godzinnych zajęć możemy się ok. 500 kcal. Może być to odpowiedni sposób, który może nas doprowadzić do uzyskania odpowiedniej wagi. W zależności od tego, jak nasz instruktor będzie prowadził zajęcia, możliwe jest również uzyskanie płaskiego brzucha, czy też wzmocnienie nóg. Nie można również zapominać o tym, że zumba jest świetnym sposobem na zmniejszenie poziomu stresu. Dzięki wydzielanym endorfinom podczas zajęć poprawa naszego nastroju jest pewna. Aby uzyskać stałe efekty, które mogą nam zapewnić takie treningi, musimy pamiętać o regularnym uczęszczaniu na nie. Trzy razy w tygodniu przynajmniej po przynajmniej 30 minut powinno pozytywnie wpłynąć m.in. na sylwetkę.

BS

fot. Andrea Piacquadio z Pexels

Źródło: wikipedia.org

Słowa kluczowe: Zumba, efekty, na czym polega
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
siłownia
Jak pójść pewnym siebie na siłownie?

Oto rzeczy, o który warto pamiętać zanim pójdziemy pierwszy raz na siłownie.

pilates
Czym jest i jakie efekty przynosi pilates?

Zobacz, jak wyglądają ćwiczenia z pilatesu.

postanowienia noworoczne
Siłownia a postanowienia noworoczne. Jak zacząć bezpiecznie ćwiczyć?

O czym warto pamiętać rozpoczynając swoja przygodę z siłownią?

Polecamy
maty do jogi
Mata do jogi - jak wybrać dobrze?

Czym różnią się maty do jogi, jaka powinna być jej grubość i jak dobrać ją do rodzaju jogi, którą uprawiamy?

Zobacz jakie są wady i zalety cheat day.
Cheat day na diecie. Czy warto go stosować?

Zobacz, jakie są wady i zalety cheat day!

Polecamy
Ostatnio dodane
siłownia
Jak pójść pewnym siebie na siłownie?

Oto rzeczy, o który warto pamiętać zanim pójdziemy pierwszy raz na siłownie.

pilates
Czym jest i jakie efekty przynosi pilates?

Zobacz, jak wyglądają ćwiczenia z pilatesu.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?