Zdrowie - Kobieta

Na jakie formy aktywności postawić, aby przygotować ciało do wiosny?

2022-03-18 15:38:11

Zimą zdecydowanie mniej czasu poświęcamy na jakąkolwiek aktywność fizyczną. Gdy nadchodzi wiosna chcemy szybko powrócić do pełni sprawności i poprawić kondycję. Wszystko po to, aby podołać wyzwaniom dnia codziennego. Jakie więc ćwiczenia wybrać, aby efektywnie i bezpiecznie przygotować własne ciało na wiosnę? Podpowiadamy.

bieganie, treningSpontaniczne ćwiczenia

Do krótkich i intensywnych ćwiczeń nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Szczególnie jeśli nie mamy czasu, ponieważ dużo pracujemy. Wtedy każda wolna chwila jest na wagę złota. Spędzając blisko osiem godzin przed ekranem komputera łatwo zapomnieć o codziennej aktywności fizycznej. Jeśli jesteśmy w sytuacji w której mamy bardzo ograniczoną ilość wolnego czasu to nie warto specjalnie przygotowywać się do treningów.

Nie trzeba sięgać po strój do ćwiczeń i udawać się na siłownię lub do parku. Równie dobrze można zacząć ćwiczyć w biurze lub w domu. Wystarczy zaledwie 10 minut rozciągania się, przysiadów lub pompek w przerwie od obowiązków. Jeśli w ciągu dnia znajdziemy kilka okazji ku temu to z łatwością osiągniemy dobre wyniki kondycyjne. Potwierdzają to przedstawiciele takich firm jak legalne zakłady bukmacherskie https://noblebet.pl/.

Należy pamiętać o tym, że nasz organizm musi powoli przestawić się w tryb intensywnych ćwiczeń. Nawet jeśli posiadamy w sobie duży upór i determinację to chęć osiągnięcia szybkich efektów może przerodzić się w zakwasy lub w najgorszym przypadku w bolesną kontuzję. Spontaniczne wplatanie codziennej aktywności fizycznej w naturalny rytm naszego życia pozwala przyzwyczaić organizm do większych wyzwań. Ważne jest to, aby dostrzegać te możliwości w ciągu dnia, na przykład wybierać schody zamiast windy oraz unikać ruchomych schodów.

Bieganie, spacer i jazda na rowerze

Jeśli na zewnątrz panuje słoneczna aura to dobra okazja do tego, aby sięgnąć po rower lub wybrać się na spacer. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i zamiast samochodem, wybrać się do sklepu na piechotę. Dłuższy spacer lub bieg jest wskazany, aby skutecznie budować wytrzymałość własnego organizmu. Na dłuższe trasy można z powodzeniem sięgnąć po rower.

Warto jednak wiedzieć, że podczas biegania spalamy o wiele więcej kalorii niż w trakcie spaceru. Jeśli więc chcemy zrzucić zbędne kilogramy po zimie to nie ma na to lepszego pomysłu. Jedynym minusem biegania jest to, że znacznie obciążamy stawy, głównie kolana. Dlatego jeśli nie czujemy się na siłach to warto przed dłuższym i intensywniejszym biegiem zrobić co najmniej pięciominutową rozgrzewkę.

Artykuł Partnera

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: jak odbudować formę, forma po zimie, jak wrócić do formy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Noszenie stanika a zdrowie
Kiedy ściągnąć stanik?

Sprawdź, czy na pewno wiesz, jak powinno się nosić stanik.

Gen Z
Jak grupa Gen Z podchodzi do zdrowego stylu życia?

Jaka aktywność fizyczna jest najpopularniejsza wśród pokolenia Z.

Sztangi
Na czym polegają zajęcia fitness - sztangi?

Zobacz jakie efekty można uzyskać, uczęszczając na te zajęcia.

Polecamy
WWO - co należy o nich wiedzieć?

Stanowią aż 15-20% populacji. Dowiedz się, kim są.

Jazda na wrotkach - retro alternatywa dla biegania

Powraca moda na wrotki - dlaczego warto jej ulec?

Polecamy
Ostatnio dodane
Noszenie stanika a zdrowie
Kiedy ściągnąć stanik?

Sprawdź, czy na pewno wiesz, jak powinno się nosić stanik.

Gen Z
Jak grupa Gen Z podchodzi do zdrowego stylu życia?

Jaka aktywność fizyczna jest najpopularniejsza wśród pokolenia Z.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?