Spisane z życia - Kobieta

Nauka body positive z Mery Spolsky

2021-08-05 14:44:35

Temat ciałopozytywności staje się coraz bardziej popularny w social mediach, gdzie wiele infulencerek zaczęło walczyć ze sztucznością, kreowaniem nieistniejących ideałów. Body positive wywołało wiele kontrowersji, a jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób promujących naturalność stała się Mery Spolsky.

Zobacz też: Nie czekam 107 lat - o równouprawnieniu kobiet w Polsce.

Co to jest body positive?

"Ciałopozytywność" to postawa, która polega na akceptacji swojego ciała takiego, jakim jest: szczupłego, otyłego, we wszyskich możliwych opcjach, jakie istnieją. Jest to przekonanie, że każdy człowiek ma prawo do pozytywnego postrzegania własnego ciała, bez względu na panujący obecnie "kanon piękna". Body positive opiera się na świadomości, że przyjęty obecnie przez społeczeństwo ideał nie powininien wpływać negatywnie na pewność siebie i samopoczucie psychiczne. Osoby propagujące ciałopozytywność często zaznaczają, że kanon urody jest zależny od społeczności, jest zmienny i subiektywny.

Mery Spolsky inspiruje kobiety swoją historią

Jak wiele razy wspomniała artystka - spotkała się z ogromnym hejtem kierowanym w stronę jej figury i outfitu, w których prezentuje się na koncertach. Mery w wielu wywiadach wspomina, że droga do jej obecnej postawy była długa i trudna. (...) przeczytałam w sieci, że jestem gruba. Że tak grubej osobie nie przystoi wkładać obcisłego body i świecić tyłkiem - pisze w sieci artystka. Obecnie piosenkarka w tekstach swoich piosenek pisze: Zakochałam się w tej zbyt pewnej Mery. Polubiłam swoje cztery litery. Mery Spolsky jest doskonałym przykładem, że miłość do siebie i własnego ciała jest bardzo ważna, choć droga do zaakceptowania swoich niedoskonałości, z którymi (wbrew pozorom) borykają się wszyscy, jest trudna i wymaga czasu.

Mery wyróżniona w kategorii Body Positive

Marysia Żak została nagrodzona statuetką Influence Awards w kategorii "Body Positive". Poinformowała o tym swoich instagramowych obserwatorów, wrzucając odważne zdjęcie w stroju, który na jednym z koncertów wywołał ogromne kontrowersje i wzbudził hejt na artystkę. Dziś prezentuje się w kreacjach z uśmiechem i chwali się ciałem, mając świadomość o jego niedoskonałościach. 

KD

fot. instagram.com/meryspolsky/; facebook.com/meryspolsky/

Źródło: ofeminin.pl

Słowa kluczowe: body positive, Mery Spolsky
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
minimalizm
Czym i dla kogo jest minimalizm?

Sprawdź, czy minimalizm jest dla Ciebie i jakie daje korzyści!

Mery Spolsky
Nauka body positive z Mery Spolsky

Mery Spolsky i jej historia jako przykład pokochania swojego ciała.

Miłość
Wiadomość została wyświetlona - o pandemicznej miłości online

Sprawdź, jak wyglądają współczesne sposoby na znalezienie miłości w sieci.

Polecamy
#FreeBritney
#FreeBritney - o co chodzi w głośnej akcji w mediach społecznościowych?

O Britney Spears ostatnio zrobiło się głośno w kontekście jej dwuznacznych postów na Instagramie oraz akcji #FreeBritney.

polisa dla rodziny
Masz rodzinę? Pomyśl o jej zabezpieczeniu Częstochowa

Sprawdźcie, jak dobrać odpowiednią polisę do swoich możliwości finansowych.

Ostatnio dodane
minimalizm
Czym i dla kogo jest minimalizm?

Sprawdź, czy minimalizm jest dla Ciebie i jakie daje korzyści!

Mery Spolsky
Nauka body positive z Mery Spolsky

Mery Spolsky i jej historia jako przykład pokochania swojego ciała.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?