Spisane z życia - Kobieta

Objawy zdrady emocjonalnej

Przyczyny zdrady emocjonalej i jej objawy

2018-02-02 10:05:37

Nie każdy związek jest szczęśliwy i kipi radością. Są momenty, kiedy uczucie z jakiegoś powodu gaśnie, a my zaczynamy czuć pustkę. Kryzys w związku zdarza się często, jednak nie zawsze ludzie reagują w odpowiedni i szybki sposób. Brak współżycia w małżeństwie, problemy w związku, zdrada psychiczna - to wszystko sprawia, że relacja zaczyna się sypać. Czy jest możliwe życie po zdradzie i jak wybaczyć zdradę? To na pewno ciężkie zadanie, którego niewiele osób się podejmie. Inaczej jest w przypadku zdrady emocjonalnej, która nieco różni się od kolokwialnie mówiąc, zwykłego oszustwa bliskiej nam osoby.

przgnębiona kobieta siedząca na podłodze

Zdrada emocjonalna i życie po zdradzie

Zdrada nie zawsze musi wiązać się z przespaniem się z kimś innym, niż nasz partner i zrobieniem skoku w bok. Zdrada męża różni się zdecydowanie od zdrady emocjonalnej męża, co nie oznacza, że jedna jest lepsza od drugiej. Mówiąc o tego typu zdarzeniach, jak żyć po zdradzie męża, człopaka, narzeczonego zawsze warto zastanowić się nad tym, czy naszym zdaniem relacja ma sens, a uczucie jest na tyle silne, aby walczyć. Nie można oczywiście wszystkiego od razu przekreślać i warto mądrze zastanowić się nad tym, aby spróbować zacząć od nowa, bez osób trzecich, które ewidentnie mogą negatywnie namieszać w naszej relacji. Tym bardziej warto dać szansę w momencie, kiedy mężczyzna się stara, a my widzimy na horyzoncie nadzieję, że to wszystko uda nam się poskładać.

Zdrada emocjonalna - objawy

Nie każda zdrada jest zbliżeniem seksualnym, współżyciem, obdarzaniem drugiej osoby namiętnymi pocałunkami. W przypadku zdrady emocjonalnej mówimy o uczuciu, które łączy osoby bez wchodzenia w sferę intymną, seksualną. Tego typu związek opiera się na rozmowie, wspólnych zainteresowaniach, długich rozważaniach na poważne tematy. Tego typu relacja może trwać nawet lata, a my często nie jesteśmy świadomi tego, że zdradzamy i nie nazywamy rzeczy po imieniu, tak naprawdę nie wiedząc, że dopuszczamy się emocjonalnej zdrady. Jeśli w pewnym momencie zaczynamy dzielić się swoimi sprawami, swoim życiem z inną osobą, niż nasz partner, nie wyobrażamy sobie wykonywać pewnych czynności bez informowania o tym właśnie tej trzeciej osoby, to znak, że dopuszczamy się zdrady emocjonalnej. Oznaki tego typu zachowań to również bardzo silna więź z inną osobą, niż nasz partner, zauważenie jej atrakcyjności oraz fakt, że zaczyna ona działać na nas jak magnes. Bardzo częste spotykanie się z człowiekiem, z którym dopuszczamy się zdrady emocjonalnej, długie rozmowy przez telefon i ciągły kontakt sprawia, że relacja staje się coraz głębsza. I mimo tego, że nie sypiamy ze sobą, a relacja pozbawiona jest jakichkolwiek aspektów seksualnych - dopuszczamy się zdrady, w tym przypadku zdrady psychicznej.
 

Przyczyny zdrady emocjonalnej

Główną przyczyną zdrady emocjonalnej jest brak zrozumienia ze strony partnera. Kryzys w związku i kłopoty rozpoczynają się często w momencie, kiedy partnerom brakuje wspólnych tematów, zainteresować i przede wszystkim rozmowy. W momencie, kiedy związek przeżywa kryzys, a na horyzoncie pojawia się osoba, która jest nami zainteresowana i potrafi z nami rozmawiać, wtedy nasz wzrok i myśli często przechodzą na człowieka, który potrafi nas wysłuchać. Należy więc bardzo uważać na relacje koleżeńskie, które przestają w pewnym momencie nimi być, a zamieniają się w relację, która powoduje zdradę emocjonalną i inne skutki, które rzutują na dalszą relację.


gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: oznaki zdrady, zdrada psychiczna, zdrada emocjonalna objawy, życie po zdradzie, kryzys w związku
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Hermafrodytyzm
Kim jest hermafrodyta?

Dowiedz się więcej o osobach posiadających zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe.

Hobby Horse - co to jest? Czy jazda konna "na niby" może być sportem?

Poznaj fenomen Hobby Horsingu i dowiedz się, na czym polega ten sport.

Polecamy
Dzień Dziecka w czasach koronawirusa
Dzień Dziecka w czasach koronawirusa: Co można robić?

Kilka sposobów by Dzień Dziecka był miło wspominany, mimo wciąż trwającej epidemii.

goście na weselu
5 pytań, które warto sobie zadać, skracając listę gości weselnych

Jak skracać listę gości unikając przy tym niesnasek, zbędnych dyskusji z rodziną, przesadnych kompromisów?

Ostatnio dodane
aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Hermafrodytyzm
Kim jest hermafrodyta?

Dowiedz się więcej o osobach posiadających zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe.

Konkurs Ziaja
Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?