Seks - Kobieta

Petting, czyli bezpieczny seks bez penetracji

2019-12-30 12:13:32

Miłość ma wiele oblicz, a seks nie dla wszystkich jest rzeczą łatwą do wprowadzenia w związku. Powodów może być wiele - strach przed ciążą, kwestia wiary, czasami też opory przed fizyczną bliskością w aż takim stopniu. Nie oznacza to jednak, że partnerzy muszą rezygnować z namiętności i przyjemności. Jedną z ciekawszych i coraz bardziej popularnych "innowacji" jest petting, którego największą zaletą są zarówno doznania, jakie mogą sobie zapewnić partnerzy jak i bezpieczeństwo.

Kobieta i męzczyzna trzymają się za ręce

Petting - co to takiego?

Po raz pierwszy o pettingu zaczęto głośno mówić w połowie XX wieku. Samo słowo pochodzi od angielskiego czasownika pet, które oznacza tyle co… głaskanie. I w zasadzie o to tutaj chodzi. Petting można określić jako wzajemne dotykanie się w pełen namiętności, erotyczny sposób, często przeplatane też pocałunkami.

Zobacz też: rady dotyczące całowania>>

Można więc powiedzieć, że to taka przedłużona i rozbudowana gra wstępna, pełna pieszczot i wzajemnej stymulacji czułych miejsc. Co istotne, petting z definicji zakłada nie ściąganie ubrań, nawet kiedy aktywność partnerów przeniesie się poniżej pasa.

Hard petting

Wyróżnia się też petting w wersji hard. W tej odmianie, oprócz powyższych "zabaw", interakcja zmierza już bardziej w stronę faktycznego seksu. Do hard petting’u zalicza się już m.in seks oralny, palcówkę czy wzajemną masturbację.

Zalety pettingu

Tym co wyróżnia petting na tle innych technik seksualnych jest przede wszystkim budowanie bliskości. Eksperci wskazują też, że dzięki takiemu podejściu do seksu, może on się stać znacznie bardziej satysfakcjonujący dla obojga partnerów, niż w przypadku kiedy od razu przechodzą "do rzeczy", na dobrą sprawę pozbywając się z takiej interakcji dużej części namiętności.

Co więcej, petting to też świetny pomysł na wzajemne poznawanie swoich ciał i swego rodzaju doskonalenie techniki obcowania ze sobą. Seks staje się wtedy znacznie ciekawszy i mniej monotonny, bo i sam petting może zaprowadzić nas za każdym razem gdzie indziej.

Dobry petting - co robić?

Jedną z podstaw dobrego pettingu jest wiedza dotycząca miejsc sprawiających przyjemność na ludzkim ciele. Trzeba też przy tym wyraźnie zaznaczyć, strefy erogenne u człowieka to nie tylko genitalia. Mogą to być też piersi, uda czy brzuch w przypadku kobiet, lub twarz, kark i plecy u mężczyzn.

Świetny więc będzie erotyczny masaż i bliskość na łóżku. Nie zaszkodzi też pomyśleć nad zabawkami erotycznymi i innymi eksperymentami. Pamiętajcie też, by dać sobie w pettingu trochę czasu i delikatności - pośpiech nie jest u tutaj wskazany, choć oczywiście - co kto lubi.

Petting a ciąża

Petting z definicji powinien być bezpieczny, wciąż jednak trzeba w niektórych przypadkach zachować ostrożność, zwłaszcza kiedy mówimy o hard pettingu. Wszelkie zbliżenia stref intymnych bez ubrań powinny być przeprowadzane z rozsądkiem, a kontakt nasienia z pochwą i jej okolicami jest zdecydowanie odradzany.

KSK

fot. pexels.com

źródła: collinsdictionary.com; netdoctor.co.uk; medonet.pl

Słowa kluczowe: Seks, Techniki, Hard Petting, Strefy erogenne, Gra wstępna, Pieszczoty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
randkowanie online
Jak skorzystać z randkowania online?

Jakie są szanse, że poznasz "tego jedynego" w sieci? Bardzo duże, a w zasadzie takie same jak to że poznasz go w realu.

Jak przedłuÅźyć stosunek
Dlaczego stosunek trwa za krótko? Jak przedłużyć stosunek z partnerką?

Jednym z wyzwań, z jakim mogą spotkać się partnerzy podczas stosunku, jest utrzymanie erekcji i przedłużenie czasu trwania.

Leczenie psychiatryczne a seks i ciąÅźa
Leczenie psychiatryczne a seks i ciąża

Jak choroba psychiczna wpływa na przebieg ciąży? Czy stosowanie leków w trakcie ciąży jest bezpieczne?

Polecamy
orgazm łechtaczkowy
Orgazm łechtaczkowy - niedoceniony sposób na udany seks

Orgazm pochwowy jest przereklamowany? Najnowsze badania dotyczące kobiecej anatomii przynoszą ciekawe wnioski.

rutyna w związku
Do waszego związku wkradła się rutyna? Skończcie z nią!

Rutyna w związku to największy wróg namiętności. Jak temu zaradzić?

Polecamy
Ostatnio dodane
randkowanie online
Jak skorzystać z randkowania online?

Jakie są szanse, że poznasz "tego jedynego" w sieci? Bardzo duże, a w zasadzie takie same jak to że poznasz go w realu.

Jak przedłuÅźyć stosunek
Dlaczego stosunek trwa za krótko? Jak przedłużyć stosunek z partnerką?

Jednym z wyzwań, z jakim mogą spotkać się partnerzy podczas stosunku, jest utrzymanie erekcji i przedłużenie czasu trwania.

Popularne