Świadomość obfitości - Horoskop

Pieniądze przychodzące

2007-09-24 22:52:30
Świadomość Bogactwa to nie wiedza o tym, ile pieniędzy dotąd udało nam się zgromadzić. Prawdziwa Świadomość Bogactwa nakierowuje uwagę w stronę źródeł naszych dochodów. Prawdziwa Świadomość Bogactwa to wewnętrzne przekonanie o niewyczerpalności tych źródeł. Potrzeb ludzkich jest nieskończenie wiele i również istnieje nieskończenie wiele możliwości ich zaspokajania. Każdy taki sposób może stać się potencjalnie źródłem dochodów. Tylko i wyłącznie od nas zależy, ile z takich potencjalnych źródeł jesteśmy w stanie dostrzec i z nich skorzystać. Sami zobaczcie jaki to jest potencjał.

Świadomość Biedy dla odmiany, skupia uwagę na obecnie nagromadzonych dobrach. W tym przypadku, niezależnie od tego, ile nam się udało zgromadzić – nasze zasoby są wyczerpanle. Tzn. zawsze jest to jakaś suma, która w zależności od tzw. „przypadków losowych” może się skończyć/wyczerpać. Może zostać skradziona na przykład, prawda? Jeśli za źródło bogactwa postrzegamy to, co już mamy – wówczas zaczyna towarzyszyć nam lęk przed wyczerpaniem się naszych zasobów.

Z perspektywy Świadomości Obfitości, lęki tego typu nie wchodzą w grę. Świadomość odnawialności/niewyczerpalności źródeł, skąd przychodzą nasze zasoby, daje poczucie psychicznego komfortu i bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Nawet jeśli w losowym wypadku zginęłoby to, co zgromadziliśmy, ze Świadomością Obfitości łatwo jest odtworzyć bogactwo, ponieważ niewyczerpywalne źródła wciąż zasilają nas dobrami.

Istotny jest również sposób w jaki zarabiasz, czy też otrzymujesz pieniądze. Nie chodzi tutaj oczywiście o rodzaj pracy (zawód), który wykonujesz. Nie ważne czy jesteś zatrudniona/y, czy masz własną firmę, czy tez jesteś bezrobotna/y. Chodzi tu tylko i wyłącznie o twoje podejście do zarabiania.

Pokutuje wśród ludzi przekonanie, że:
„Pieniądze zarabia się ciężką pracą”
„Praca, to nie zabawa”
„W pracy nie ma czasu na przyjemności” itd.

Obraz pracy i zarabiania, jaki nam się tu kreuje, pokazuje, że aby zarobić jakieś pieniądze, trzeba najpierw ciężko pracować, wykonując czynności, które wcale nie są przyjemne. Takie podejście jest tak powszechne, że nie widzimy w nim już nic niepokojącego. Ale sprawia ono, że będziemy mieli kłopot z wzięciem pieniędzy za coś, co sprawiło nam przyjemność i być może świetnie się bawiliśmy robiąc to.

Natomiast właśnie sekretem wszystkich bogatych ludzi, którzy osiągnęli sukces dzięki własnym staraniom i pracy jest to, że UCZYNILI ONI SWOJĄ PRACĘ PRZYJEMNOŚCIĄ, ZABAWĄ I PASJĄ! Oczywiście nie oznacza to, że masz zmuszać się np. do polubienia zajęcia, którego już teraz bardzo nie lubisz. Każdy powinien odnaleźć w sobie te rzeczy, które uwielbia robić, nawet jeśli są to jakieś drobne czynności. Następnym krokiem będzie wymyślenie do tych rzeczy najprostszego sposobu zarabiania na nich pieniędzy. Np. jeśli lubisz piec ciasta, to zacznij to robić na sprzedaż.

Naprawdę istnieje nieskończona ilość usług i produktów, które mogą stanowić realną wartość dla ludzi, małych firm, czy też wielkich korporacji. Pamiętaj o tym.

Monika Burzyńska
www.monikaburzynska.pl
Słowa kluczowe: bogactwo przyciąganie pieniędzy zarabianie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wróżby online
Wróżby online

Poznaj swoją przyszłość na odległość.

Brak zdjęcia
Pieniądze wychodzące

Czy sposób w jaki wydajesz pieniądze ma wpływ na Twoje bogactwo? Oczywiście i to przeogromny. I nie chodzi mi tutaj wcale o ilość wydawanych pieniędzy, tylko o jakość ich wydawania.

Brak zdjęcia
Pieniądze posiadane

Czy doceniasz pieniądze i bogactwo, które już posiadasz? 5 groszy to przecież taki sam pieniądz jak 100zł. Jedyna różnica polega na ilości, JAKOŚĆ jest taka sama – pieniądz to pieniądz.

Polecamy
Ostatnio dodane
Wróżby online
Wróżby online

Poznaj swoją przyszłość na odległość.

Brak zdjęcia
Pieniądze wychodzące

Czy sposób w jaki wydajesz pieniądze ma wpływ na Twoje bogactwo? Oczywiście i to przeogromny. I nie chodzi mi tutaj wcale o ilość wydawanych pieniędzy, tylko o jakość ich wydawania.

Popularne