Spisane z życia - Kobieta

Podróż dookoła świata - bo marzenia są po to, żeby je spełniać

2017-08-30 11:54:59

We are here expedition to projekt kilkunastomiesięcznej podróży dookoła świata, która zaczyna się 11 września. Magda Sankiewicz i Joanna Górawska, prócz zwiedzania świata, za priorytet obrały sobie pomoc wolontariacką w lokalnych instytucjach na różnych krańcach świata.

Ogarnąć podróż dookoła świata

Magda i Joanna - dwie dziewczyny z Poznania, które planują podróż dookoła świata od ponad dwóch lat i wreszcie w tę wymarzoną podróż wyruszają. Na prowadzonym przez nich blogu www.wearehereexpeditionpl.com, możecie przeczytać o wszelkich trudach jakie towarzyszą podczas przygotowywań tak dalekiej i długiej podróży. Znajdziecie tam również wiele wskazówek jak taką podróż zorganizować. Nawet wtedy, gdy wasz budżet jest bardzo ograniczony.

Główny zarys wyprawy zakłada odwiedzenie takich krajów jak: Gruzja, Armenia, Indie, Nepal, Tajlandia, Wietnam, Australia, Nowa Zelandia, Chile, Argentyna, Peru. Dziewczyny nie ukrywają jednak, że ich plan wyprawy jest dość elastyczny i nie będą  sztywno trzymać się określonego planu – ostatnie kraje w wyprawie nie zostały jeszcze przeznie zaplanowane i ich powrót będzie uzależniony od tego, na jak długą podróż pozwolą oszczędnoiści. Najbardziej optymistyczna wersja wyprawy zakłada, że do krajów powyżej dołączy również Meksyk, USA, Kanada oraz Islandia.

Pomysł na wyprawę

Dziewczyny jadą na wolontariaty z dodatkowo przygotowanym przez siebie programem warsztatów upcyklingowych opartych o tematykę polskiej sztuki ludowej. Zajęcia przygotowały po to, by nawiązać lepszy kontakt z miejscowymi, a sztuka według nich wydaje się do tego najlepszym narzędziem. Poprzez przygotowane warsztaty, nie tylko można pokazać miejscowym skarby polskiej kultury, ale tym samym nauczyć się wiele o kulturach z różnych rejonów świata. Same warsztaty Magda i Joanna planują zakończyć serią prac pod tytułem „We are here exhibition”.

W trakcie wyprawy dziewczyny, będą zbierać również materiał do autorskiego filmu, upamiętniającego ich wyprawę. Po swoim powrocie i planują wyświetlać film, dokumentujący życie ludzi w miejscach, w których będą mieszkać - głównym celem dokumentu, będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, o czym marzą ludzie, żyjący w różnych miejscach na świecie.

Do odlotu zostało już tylko kilka dni

Po ponad dwuletnim planowaniu, marzenie czas spełnić i ruszyć w podróż życia.

Poczynania dziewczyn z We are here expedition, możecie obserwować na ich twitterze - https://twitter.com/wearehere_exp, instagramie - https://www.instagram.com/wearehere_expedition/ , facebooku - https://www.facebook.com/wearehereexpedition/   oraz blogu - https://wearehereexpeditionpl.com/. A jeśli ktoś chciałny wspomóc je finansowo i w zamian  dostać kartkę czy pamiątkę z jakiegoś dalekiego kraju, możecie wspomóc ich pomysł również na zrzutka.pl - https://zrzutka.pl/xk8ncu.

ip

Słowa kluczowe: We are here expedition, Joanna Górawska, Magda Sankiewicz
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Wszędzie coś mnie uwierało, czułam się źle
Wszędzie coś mnie uwierało, czułam się źle

Pochodząca z Małopolski Dominika, której marzeniem jest prowadzenie własnej restauracji, ukończyła…geodezję na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Kobiety z pasją: Marta Hennig
Kobiety z pasją: Marta Hennig

W cyklu kobiety z pasją: Marta Hennig. Blogerka, była lekkoatletka i pozytywnie zakręcona dziewczyna.

Ostatnio dodane
Kupony i kody rabatowe
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.