Seks - Kobieta

Polemika tańca z erotyzmem

2008-11-04 09:23:09
 Bycie kobietą oznacza wielkie możliwości i wiele wyzwań. Na nową formę rozwijania kobiecości wpadli Amerykanie, proponując naukę tańca erotycznego. Podobno to skuteczna droga do osiągnięcia dobrego samopoczucia i walki z kompleksami. A jak jest naprawdę?

Każda z nas chce czuć się zmysłowo i kobieco. Chcemy być się piękne i pożądane. Niestety, obok listy naszych pragnień, do każdej z pozycji w tym rankingu możemy dopisać element powstrzymujący nas od jego spełnienia, taki jak – wstydliwość czy zachowawczość, tak właściwe naszemu społeczeństwu. W Polsce już pojawiają się kursy tańca erotycznego, ale jest ich oczywiście niewiele w stosunku to rynku amerykańskiego. Organizatorzy twierdzą, że na zajęciach nauczą panie, jak wydobyć w ruchu kobiecość i piękno własnego ciała. Przez naukę tańca erotycznego panie mają się dowiedzieć, jak najlepiej pokazywać swoje mocne strony. Eksponowanie własnego seksapilu, czasem głęboko ukrytego, dodaje kobietom pewności siebie. Taniec erotyczny, striptiz pozwala kobiecie poruszać się śmielej, z większą gracją. Która z nas nie chce "mówić”za pomocą ciała „jestem pociągająca!”, „jestem piękna!”, „jestem pożądana!”

Dlaczego w ogóle kobiety chcą się uczyć tańca erotycznego? Pierwszy problem przed jakim stajemy to – czy chcą tańczyć dla siebie, czy dla niego?  Postawiłabym raczej na połączenie obu motywów. Przełamanie własnego wstydu i podjecie nauki striptizu z całą pewnością sprzyja podnoszeniu samooceny. Instruktorki twierdzą, że dzięki tej formie aktywności będziemy czuć pożądane, seksowne i wyzwolone. Jednak własne samopoczucie niekoniecznie musi zupełnie determinować podjęcie tej inicjatywy. Jestem przekonana, że każdy mężczyzna byłby zachwycony widokiem tańca przepełnionego erotyzmem w wykonaniu swojej kobiety. Chcemy przecież czuć, że mężczyźni nas pożądają. I to właśnie to uczucie sprawia, że za oceanem nauka striptizu jest wśród pań równie popularna jak fitness. Może czas żebyśmy i my przełamały swoje opory, poczuły się pewnie i zachwyciły swoich mężczyzn?

Poza wstydliwością powstrzymywać nas może w podjęciu nauki tańca erotycznego cena i ograniczone możliwości dostępu do uczestnictwa w takim kursie. W Polsce jest tylko kilka szkół tańca, które w swojej ofercie mają takie zajęcia. Ceny za kurs zaczynają się średnio od 300 zł za kilkunastogodzinny cykl, a sięgają nawet do 1200 zł, a Polki są chyba jeszcze zbyt pruderyjne... We Wrocławiu tylko jedna szkoła oferująca naukę tańca erotycznego, ale jestem przekonana, że jeśli wzrośnie popyt na tą formę rozrywki, wzrośnie również liczba takich szkół.

Wiele kobiet kojarzy taniec erotyczny tylko z półnagą seksbombą przy rurze, dlatego wiele pań boi się go spróbować, a jeśli już nawet przełamią opory, to rzadko przyznają się do nauki striptizu. Polki, choć coraz bardziej wyzwolone, wciąż poddają się presji wielu stereotypów. Dodatkowo przeszkadza nam brak nam pewności siebie. Taniec erotyczny, jak przekonują nas instruktorki tej dyscypliny, może pomóc w przełamaniu skrępowania. Może więc warto spróbować? Pytanie tylko, czy wystarczy nam odwagi?

Lato sprzyja podejmowaniu nowych form aktywności – każdy chce błyszczeć na plaży pięknym ciałem. Może zatem warto porzucić klasyczny fitness club i podjąć naukę tańca erotycznego? Może pozwoli nam to odkryć siebie na nowo? Spojrzeć na siebie inaczej?

Natalia Rurak
(natalia.rurak@dlastudenta.pl)

Fot. Marta Wojtaszczyk
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Re: taniec erotyczny [0]
  Odpowiedź na: taniec erotyczny
  MagdaM.
  2009-10-22 20:10:29
  Ja chodziłam na zajęcia z erotic dance z Anią Krasicką. Rewelacyjnie uczy, pięknie się porusza, a dodatkowo swoim wysmakowanym poczuciem humoru sprawiła, że po kilku minutach wszystkie byłyśmy odpręzone :) Na prawdę polecam! zajęcia odbywały się w akademii ruchu na ruskiej.
 • Re: Re: taniec erotyczny [0]
  Odpowiedź na: Re: taniec erotyczny
  MagdaM.
  2009-10-22 20:05:09
  Ja chodziłam na zajęcia z erotic dance do Ani Krasickiej. Rewelacyjnie uczy, pięknie sie porusza, a dodatkowo wysmakowanym poczuciem humoru sprawiła, że po kilku minutach czułyśmy się wszystkie odpręzone. Na prawdę polecam!
 • Re: Ilość szkół we Wrocławiu z ofertą erotic dance [0]
  Odpowiedź na: Ilość szkół we Wrocławiu z ofertą erotic dance
  Paulina
  2009-04-26 21:41:33
  czy jest taka szkoła tańca erotycznego w toruniu?
 • Re: taniec erotyczny [1]
  Odpowiedź na: taniec erotyczny
  Wiki
  2009-03-02 19:12:57
  Czy ktoś może ma namiary na jakąś dobrą szkołe tańca we Wrocławiu gdzie prowadzą erotic dance albo taniec na rurze bo to moje wielkie marzenie :)
 • taniec erotyczny [0]
  monika
  2009-01-23 09:47:17
  czy znacie w Rzeszowie jakas szkole tanca erotycznego albo fitness club z fitnessem erotycznym?
 • a taki kurs w krakowie? [0]
  am
  2008-11-17 20:15:49
  czy ktos wie czy takie kursy prowadza w krakowie?
 • Ilość szkół we Wrocławiu z ofertą erotic dance [1]
  BLONDynka
  2008-11-05 11:27:01
  Potwierdzam. Na początku było tylko w 1 szkole ale teraz jest już więcej (wiem, bo sama widziałam oferty i się interesowałam ;)). Należałoby więc przed napisaniem felietonu bardziej się przygotować :] - to uwaga do Pani Autorki tego felietonu :]
 • taniec erotyczny [2]
  Kasia.
  2008-11-05 11:11:57
  mała uwaga - we Wrocławiu nie tylko jedna szkoła oferuje kurs tańca erotycznego..
Zobacz także
Seks tantryczny
Seks tantryczny - co to takiego?

Seks tantryczny jest czymś najbardziej naturalnym na świecie.

spadek libido
Spadek libido u kobiet, czyli dlaczego nie masz ochoty się kochać?

Spadek libido i chęci na seks u kobiet może mieć wiele przyczyn.

kulki gejszy
Kulki gejszy - co to takiego?

Kulki gejszy idealnie napną mięśnie kegla i spowodują, że seks będzie smakować lepiej.

Polecamy
Fantazjuj, ale o mnie…
Fantazjuj, ale o mnie…

Umysł mężczyzny to labirynt fantazji, w którym on nigdy nie ma dość błądzić. Przecież w każdym zaułku czai się seksualne wyzwanie. Zrelaksowany, może zapomnieć o moralnych konwenansach. Wreszcie jest wolny.

Uczulenie na prezerwatywy. Co z tym zrobić?
Uczulenie na prezerwatywy. Co z tym zrobić?

Osoby uczulone na lateks po użyciu prezerwatyw mogą odczuwać swędzenie, pieczenie a nawet ból w miejscach intymnych.

Ostatnio dodane
Seks tantryczny
Seks tantryczny - co to takiego?

Seks tantryczny jest czymś najbardziej naturalnym na świecie.

spadek libido
Spadek libido u kobiet, czyli dlaczego nie masz ochoty się kochać?

Spadek libido i chęci na seks u kobiet może mieć wiele przyczyn.

Kupony i kody rabatowe
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.