Zdrowie - Kobieta

Pomysły na aktywny piknik

Jak aktywnie wypoczywać?

2021-06-28 08:29:48

Oficjalnie zaczęły się wakacje 2021, a to oznacza więcej czasu na przyjemności. Po zdanych zaliczeniach, maturach i sesjach warto spędzić czas na dworze. Patrzenie godzinami na książki i ekran monitora może wykończyć i męczyć umysł jak i ciało. Ciepłe, wakacyjne dni można miło spędzić nawet w mieście. Wystarczy zabrać paczkę znajomych, koc i coś do jedzenia i zorganizować piknik w pobliskim parku! Nasuwa się tylko pytanie - jak spędzić ten czas aktywnie? Oto kilka pomysłów na piknik.

piknik

1. Łap frisbee!

Pierwszą propozycją na wspólną grę podczas piknku jest po prostu gra we frisbee. Wszyscy ustawiają się w kółko, najlepiej jak najdalej można, aby rzucać daleko. Rzucamy jak chcemy, kto złapie ten podaje dalej! Po chwili przypomni się dziecięca radość ze zwykłej zabawy. Frisbee można zakupić w każdym większym hipermarkecie, także czas wyruszyć na poszukiwania i dobrze bawić się z przyjaciółmi.

2. Nie łap na białym i czarnym!

Na pewno każdy pamięta słynną grę w kolory z piłką. Zasady są proste, ustawiamy się dookoła i podajemy do siebie piłkę. Ten kto ją rzuca wypowiada dowolny kolor. ALE! Nie wolno łapać piłki na kolorze białym oraz czarnym! Jeśli ktoś już złapie na tym piłkę to musi klęknąć na jedno kolano i tak grać dopóki nie złapie piłki na odpowiednim kolorze. Jeśli sytuacja się powtórzy gracz klęka na oba kolana, następnie kuca, potem siada, aby utrudnić mu łapanie. A więc czas sprawdzić kto jest najlepszym słuchaczem!

3. Gra w ZIEMNIAKA

Jest to kolejna gra z piłką, ale bardziej skomplikowana. Podczas gry muszą brać udział co najmniej 3 osoby. Tak jak w poprzednich zabawach, wszyscy ustawiają się w kręgu i zaczynają odbijać piłkę do siebie tak jak w siatkówce (obiema dłońmi), aby utrzymać ją jak najdłużej w locie. Osoba, która nie odbije piłki wchodzi do środka koła kucając i dalej kontynuuje się grę. Osoby stojące na zewnątrz nadal odbijają do siebie lub "ścinają" osobę w środku. Jeśli się to uda to gracz, który został ścięty dostaje literkę "Z". Jak będzie się to powtarzać to pokolei gracz w środku dostaje literkę, aż wyjdzie hasło ZIEMNIAK i wówczas odpada z gry.

Można także się ratować. Kiedy wszyscy do siebie podają, można z przykucu wyskakiwać, aby spróbować przejąć piłkę. Jeśli osoba złapie piłkę to wraca na swoje miejsce i odbija z innymi. W przypadku, kiedy w środku jest więcej osób to wszyscy powracają do gry. Jest także druga szansa na ratuenk, kiedy gracz z zewnątrz próbuje ściąć osobę w środku, a uda jej się złapać piłkę to następuje wymiana miejsc między tymi graczami. 

4. Zbijaj wszystkich!

Mowa tutaj o grze w zbijaka. Jest to energiczna gra z piłką. W zbiajak najlepiej gra się, gry jest parzysta liczba osób (4 i wiecej). Trzeba podzielić się na dwie drużyny. Każda drużyna stoi w swoim wyznaczonym polu. Wystarczy sznurkiem lub patykami wyznaczyć dwie połowy "boiska", których inna drużyna nie może przekroczyć. Osoba, która ma piłkę stara się trafić w przeciwnika naprzeciwko. Kiedy go trafi to przeciwnik schodzi z boiska i nie uczestniczy w grze. Można jednak przed rzutem się uchronić łapiąc piłkę. Wówczas osoba, która przejęła piłkę stara się trafić kogoś z drużyny przciwnej. Wygrywa ta osoba, która nie dała się zbić! Sprawdźcie kto z waszych znajomych ma najszybszy refleks!

Postaw na gry plenerowe!

Wszelkie gry plenerowe z dzieciństwa i różne aktywności na dworze, to świetne pomysły na udany aktywny piknik ze znajomymi lub rodziną. Angażują w ruch i sprawiają wiele radości. Warto jednak pamiętać, żeby podczas takich zabaw nie przeszkadzać innym osobom, które także spędzają czas w parku. 

Zobacz także: Pomysły na piknik - organizacja i przekąski

AS

fot. pexels.com/RODNAE Productions

Słowa kluczowe: piknik, zabawy, gry na dworze, gry w parku, gry na wakacje
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Self-care
Związek ze sobą - 5 sposobów jak okazać sobie miłość

W codziennym biegu zmęczenie często daje o sobie znać. Dzięki self-care możesz dać sobie chwilę oddechu.

piknik
Pomysły na aktywny piknik

Jak aktywnie spędzić czas podczas pikniku?

dwie osoby z rowerami
Jak aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu?

Zastanawiasz się jak spędzić miło czas na świeżym powietrzu? Oto parę sposobów.

Polecamy
Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wypryskÃłw samodzielnie?
Trójkąt śmierci - poznaj niebezpieczne skutki wyciskania pryszczy!

Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wyprysków samodzielnie?

Zobacz, właściwości zdrowotne i zastosowania pestek arbuza.
Pestki z arbuza - właściwości i zastosowania

Zobacz właściwości zdrowotne i zastosowania pestek arbuza!

Ostatnio dodane
Self-care
Związek ze sobą - 5 sposobów jak okazać sobie miłość

W codziennym biegu zmęczenie często daje o sobie znać. Dzięki self-care możesz dać sobie chwilę oddechu.

piknik
Pomysły na aktywny piknik

Jak aktywnie spędzić czas podczas pikniku?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?