Niezbędnik - Kobieta

Remont mieszkania w bloku. Od czego zacząć przygotowania?

2022-02-23 09:50:15

Wielu z nas chce wyremontować swoje mieszkanie w bloku. Niestety często nie wiemy, jak się do niego zabrać. Świadomość kilkutygodniowego rozgardiaszu połączona z wizją nadchodzących wydatków potrafi nas kompletnie zablokować. Tymczasem okazuje się, że aby zachować spokój, należy przygotować dobrze przemyślany plan działań. Sprawdź, jak możesz przygotować swój umysł i budżet do remontu mieszkania.

Zobacz też: 5 powodów, dla których warto mieć rośliny w swoim domu. >>

Remont mieszkania w bloku - od czego zacząć? Plan działania

Jak możemy się przygotować do remontu?

Zmiany są dla niektórych rzeczą naturalną, lecz potrafią nam one przysporzyć także wiele nerwów. Niezależnie od tego czy odświeżamy wystrój mieszkania, czy przeprowadzamy remont generalny, powinniśmy się odpowiednio przygotować. Pomocne nam będą przy tym odpowiedzi na poniższe pytania. Dzięki nim łatwiej nam będzie określić, od czego powinniśmy zacząć kolejne działania. 

  • Jakie pomieszczenia zamierzam wyremontować i co chcę w nich zrobić?
  • Czy zamierzam skorzystać z usług architekta bądź fachowców budowlanych?
  • Ile czasu mogę przeznaczyć na remont mieszkania?
  • Jaki mam budżet?

Od czego zacząć plany remontowe?

Nasze możliwości finansowe są jednym z najistotniejszych czynników w trakcie zmiany aranżacji wnętrza. To od nich będą zależały kwestie wpływające na organizację pracy. Jeśli mamy ograniczony budżet, to raczej nie będziemy porywali się z remontem generalnym całego mieszkania. Być może w niektórych przypadkach lepiej samodzielnie pomalować kafle w łazience, niż zatrudniać całą ekipę do ich skuwania i przyklejania nowych. Dzięki temu zaoszczędzimy na nowe szafki lub blat kuchenny.

Kosztorys remontu

Na początku powinniśmy przygotować sobie kosztorys, w którym zapiszemy każdy wydatek i najmniejsze działanie, jakie musimy wykonać w mieszkaniu. Szacując koszty, możemy także utworzyć osobne zestawienia cen urządzeń, elementów wykończeniowych, a także usług, z których planujemy skorzystać. Dzięki temu będziemy wiedzieli, z czego możemy ewentualnie zrezygnować, aby ograniczyć wydatki. Być może nie musimy wynajmować fachowców do złożenia mebli kuchennych, kiedy mamy znajomych z nadmiarem czasu wolnego w najbliższy weekend.

Psychiczny spokój podczas remontu mieszkania w bloku

Opanowując kosztorys nie zaskoczą nas dodatkowe wydatki, pod warunkiem, że uwzględnimy takie szczegóły jak 10-15% zapas. Jednakże ustalony budżet to tylko część trosk osób, które zdecydowały się na zmianę wystroju. Pozostałe dwie, o których mówi się najczęściej to przedłużający się czas pracy ekipy budowlanej oraz zepsucie relacji z sąsiadami. Aby nie musieć się przejmować żadną z nich, najlepiej ustalić harmonogram remontu i poinformować najbliższych mieszkańców bloku o szacowanym czasie jego trwania. Dzięki temu nie będziemy musieli mierzyć się ze skargami i złośliwymi komentarzami.

Zobacz też: Jak zaaranżować wnętrze za pomocą roślin? >>

KK

fot. Tara Winstead z Pexel

Słowa kluczowe: Remont mieszkania w bloku, od czego zacząć, jak się przygotować
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dekorowanie jajek na Wielkanoc

Sprawdź, w jaki sposób możesz ozdobić pisanki.

Remont mieszkania w bloku. Od czego zacząć przygotowania?

Sprawdź, w jaki sposób zaplanować remont mieszkania.

Postanowienia Noworoczne a samorealizacja
Podsumowanie roku krokiem do samorealizacji

Zobacz pytania, pomogą Ci podsumować rok 2021 u ustalić cele na 2022.

Polecamy
Jak pozbyć się komarów? Domowe sposoby na odstraszenie i ugryzienia

Jak raz na zawsze odstraszyć komary i złagodzić ból po ugryzieniu?

materac do małÅźeńskiej sypialni
Jaki rodzaj materaca najlepiej sprawdzi się w małżeńskiej sypialni? Łódź

Jeżeli wybierzemy model niedopasowany do naszych preferencji, codziennie będziemy budzili się niewyspani, zmęczeni i zdenerwowani.

Polecamy
Ostatnio dodane
Dekorowanie jajek na Wielkanoc

Sprawdź, w jaki sposób możesz ozdobić pisanki.

Remont mieszkania w bloku. Od czego zacząć przygotowania?

Sprawdź, w jaki sposób zaplanować remont mieszkania.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?