Uroda - Kobieta

Rybny pedicure - na czym polega?

Fish pedicure

2018-07-25 08:50:20

Rybny manicure zdecydowanie podbił serce wielu osób na całym świecie. Zabieg ten jest niezwykle popularny w wielu europejskich krajach, a także w Japonii, Kambodży czy Tajlandii. Od jakiegoś czasu fish manicure można wykonać również w Polsce. Czy jednak zabieg jest bezpieczny? Z wielu powodów fish manicure został zabroniony między innymi w Kanadzie. Zobaczcie na czym polega rybny manicure.

stopy

Jakie rybki wykonują fish manicure?

Aby wykonać fish manicure należy dowiedzieć się, czy aby na pewno w salonie wykorzystuje się odpowiedni rodzaj ryb. Odmianą rybek, które mogą być użyte do tego typu zabiegu jest garra rufa. Nie posiadają one zębów, nie przenoszą bakterii, dlatego ich "podgryzanie" jest bezpieczne.

Badania rybek

Rybki muszą pochodzić ze sprawdzonego źródła, co powinno być potwierdzone odpowiednim certyfikatem. Przed zabiegiem, rybki muszą przejść również około 3 tygodniowy okres kwarantanny.

Sprawdzony salon

Salon, gdzie wykonuje się rybny manicure musi posiadać odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają, że zabieg zostanie wykonany przez rybki garra rufa. Woda przed fish manicure powinna zostać wymieniona, a akwarium zdezynfekowane. Naczynie powinno posiadać odpowiednie filtry, które usuwają bakterie oraz zarazki.

Rybny manicure - na czym polega?

Rybny manicure polega na usunięciu martwego, suchego naskórka przez rybki garra rufa. Przed zabiegiem stopy dezynfekowane są specjalnym prepratem. Podczas 30-minutowego zabiegu, umieszczamy stopy w odpowiednim akwarium, w którym znajdują się rybki. Fish manicure nie jest bolesny, a samo usuwanie naskórka może powodować uczucie mrowienia.

Przeciwskazania do fish manicure

Głównymi przeciwskazaniami do wykonania rybnego manicure jest obniżona odporność, a także różnego rodzaju choroby, w tym wirus HPV, HIV oraz grzybica.

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: Fish pedicure, padicure, kosmetyczka, zabieg
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
depilacja laserowa
Koniec z włoskami, czyli wszystko o depilacji laserowej

Zobaczcie, co o depilacji mówi ekspert.

Co zrobić, Åźeby włosy przestały się puszyć?
Co zrobić, żeby włosy przestały się puszyć?

Zobacz, jak łatwo można poradzić sobie z nieposłusznymi włosami!

Tally Weijl
Tally Weijl - sklep odzieżowy dla kobiet

To przede wszystkim nowoczesne i modne ubrania, odpowiednie dla silnych kobiet z charakterem.

Polecamy
Nawilżanie – podstawa pięknych włosów
Nawilżanie – podstawa pięknych włosów

Zapewnienie odpowiedniej wilgotności powinno być priorytetem w pielęgnacji włosów, bowiem tylko dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować im piękny i zdrowy wygląd.

Przygotuj ciało na lato
Przygotuj ciało na lato

Warto wprowadzić nie tylko zmiany do naszego jadłospisu, ale również zadbać o kondycję i wygląd skóry.

Ostatnio dodane
depilacja laserowa
Koniec z włoskami, czyli wszystko o depilacji laserowej

Zobaczcie, co o depilacji mówi ekspert.

Co zrobić, Åźeby włosy przestały się puszyć?
Co zrobić, żeby włosy przestały się puszyć?

Zobacz, jak łatwo można poradzić sobie z nieposłusznymi włosami!

GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.