Niezbędnik - Kobieta

Samoobrona dla kobiet: jakie gadżety wybrać?

2020-09-14 11:08:01

Powinny być niewielkie i poręczne – mieć idealne wymiary, aby zmieścić się do torebki czy kieszeni kurtki. Ich niewątpliwym atutem będzie także możliwość rażenia na odległość. Zatrzymanie ataku bez podchodzenia do napastnika jest niezwykle ważne. Podpowiadamy, jakie artykuły obronne dla kobiet najlepiej wybrać, by czuć się w każdej sytuacji bezpiecznie i komfortowo.

Zobacz też: Bezpieczny powrót do domu - co musisz wiedzieć? 

Kobieta karate

Gaz pieprzowy

Gaz pieprzowy jest prawdopodobnie najbardziej powszechnym gadżetem służącym samoobronie kobiet. Roztwór olejku pieprzowego podrażnia oczy i drogi oddechowe napastnika, unieruchamiając go na około 20 minut. Na rynku są dostępne dwa rodzaje pojemników z gazem pieprzowym: w żelu oraz w chmurze. Ten pierwszy nie poddaje się podmuchom wiatru, co czyni go niezwykle precyzyjnym i stabilnym. Natomiast za pomocą preparatu rozpylanego w chmurze, dużo prościej jest trafić napastnika. Warto zastanowić się nad wyborem gazu pieprzowego, który jest zamknięty w pojemniku imitującym przedmioty codziennego użytku – np. pióro czy szminkę.

Paralizator

Paralizator sprawia, że napastnik zostaje porażony prądem o wysokim napięciu i niskim natężeniu. Skutkuje to paraliżem jego układu nerwowo-mięśniowego nawet do 15 minut, co pozwala zyskać cenny czas na reakcję obronną. Warto dodać, że nie ma znaczenia czy prąd trafi w gołą skórę czy w grube ubranie – paralizator jest tak samo skuteczny. Istnieją paralizatory w kształcie pistoletu, które wyrzucają elektrody i pozwalają zachować odstęp nawet 7 metrów od agresora. Takie modele mają dodatkowo wbudowaną latarkę oraz laser, które pozwalają oślepić i zdezorientować atakującą osobę.

Zobacz też: Jak przygotować się na manifestację?

Pistolet gazowy

To urządzenie to tak naprawdę pistolet z magazynkiem pełnym wkładów z gazem pieprzowym. Istotną przewagą tego artykułu obronnego nad tradycyjnym gazem pieprzowym jest jego wygląd. Sam widok pistoletu może powstrzymać napastnika od ataku. Skutki użycia pistoletu są podobne do tych, które daje gaz pieprzowy. Trafiony agresor będzie miał podrażnione drogi oddechowe i oczy, a także zostanie unieruchomiony na około pół godziny.

Broń alarmowa

Głośne kartridże hukowe, wyzwalane poprzez naciśnięcie broni alarmowej, sygnalizują postronnym osobom niepokojące zdarzenie i dezorientują napastnika. Dzięki wykonaniu przypominającemu broń palną, wyrzutowi łuski i ogniu z lufy przy strzale, skutecznie mogą odstraszyć napastnika.

Kurs samoobrony

Nie jest to artykuł służący do samoobrony, ale warto się zastanowić się nad zorganizowanymi zajęciami, które pozwolą kobietom nauczyć się kilku praktycznych umiejętności. Warto znać pewne chwyty, które nawet drobnym dziewczynom pozwolą obezwładnić dużo większego napastnika. Można zapisać się na zajęcia grupowe lub umówić się indywidualnie z trenerem.

MN

Źródło: bron.pl

fot. klimkin z pixabay.com

Słowa kluczowe: atak, bezpieczny powrót do domu, kobieta, napastnik, agresja, skuteczna obrona
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
ekuz
Czym jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Dlaczego warto wyrobić sobie kartę EKUZ przed wyjazdem do innego kraju?

świąteczne dekoracje choinkowe
Jak udekorować choinkę?

W tym artykule odkryjemy, jak ją udekorować, by była wyjątkowa i pełna blasku!

Co robić w dzień, kiedy nie masz energii?
Co robić w dzień, kiedy nie masz energii?

Zobacz, co możesz robić w dzień, kiedy masz gorsze samopoczucie.

Polecamy
Tanie loty
Jak zaoszczędzić na podróży samolotem?

Poznaj praktyczne patenty, które pozwolą tanio zwiedzać świat!

Świąteczne dylematy - jaką choinkę wybrać?

Świerk, sosna, jodła - jakie drzewko kupić na Boże Narodzenie?

Polecamy
Ostatnio dodane
ekuz
Czym jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Dlaczego warto wyrobić sobie kartę EKUZ przed wyjazdem do innego kraju?

świąteczne dekoracje choinkowe
Jak udekorować choinkę?

W tym artykule odkryjemy, jak ją udekorować, by była wyjątkowa i pełna blasku!

Popularne