Fitness - Kobieta

Siłownia a postanowienia noworoczne. Jak zacząć bezpiecznie ćwiczyć?

2022-12-23 10:56:39

Sylwester i nadchodzący nowy rok, często są dla nas motywacją, aby postawić sobie nowe cele w życiu. Jednym z najczęściej występujących postanowień jest częstsze chodzenie na siłownie od stycznia. Jak zacząć ćwiczyć w bezpieczny sposób?

Zobacz też: Jak odczarować klęskę postanowień noworocznych?

postanowienia noworocznePostanowienia noworoczne a siłownia

Nowy rok to dobra okazja na wprowadzenie zdrowszych nawyków w naszym życiu. Regularne uprawianie sportu niesie ze sobą wiele pozytywnych rezultatów, które będą miały wpływ nie tylko na nasze ciało, ale również umysł. Czując jednak motywację, która nakręca nas do natychmiastowego działania, należy być ostrożnym w rozpoczynaniu swojej przygody z siłownią. Zbyt duże ciężary, natężenie ćwiczeń lub nieodpowiednia forma ćwiczeń może prowadzić do wielu kontuzji.

Zajęcia fitness

Chcąc rozpocząć swoją przygodę ze sportem, warto spróbować zajęć prowadzonych przez instruktora. Tego typu ćwiczenia często odbywają się w klubach, które posiadają nie tylko siłownie, ale również osobą salę. Na stronach fitnessu często można przeczytać, na czym dokładnie polegają zajęcia oraz jaka jest ich intensywność. Dzięki temu łatwiej będzie je dopasować nam do poziomu swoich umiejętności. Do wyboru często mamy te bardziej taneczne jak: zumba, czy salsation, skupiające się na rozciąganiu i zdrowej postawie ciała: joga, stretching oraz te, bardziej intensywne jak: sztangi bądź full body workout.

Trening z trenerem personalnym

Wiele siłowni proponuje opcję trenowania z osobistym instruktorem. Często pierwsze treningi pod jego okiem są darmowe po to, żeby sprawdzić, czy tego typu forma aktywności nam odpowiada. Pójście na siłownie z wykwalifikowaną osobą, która jest w stanie nam wytłumaczyć i dobrać odpowiednie ćwiczenia może być dobrym rozwiązaniem, dla tych którzy chcieliby się poczuć pewniej, trenując, oraz osób, które muszą uważać na określone partie ciała ze względu na wcześniejsze kontuzje.

Odpowiednie odżywianie się między treningami

Bardzo ważną rolę w życiu osoby trenującej odgrywa jedzenie, jakie spożywa każdego dnia. To właśnie ono zapewnia mu siły, na przeprowadzenie intensywnych ćwiczeń. Nagłe przechodzenie na restrykcyjne diety bez opieki specjalisty może przynieść nam wiele negatywnych skutków. Warto więc pamiętać spożywaniu o zbilansowanych posiłków, które będą pełne składników odżywczych potrzebnych do regeneracji i budowy mięśni.

BS

fot. Pexels

Słowa kluczowe: siłownia, ćwiczenia, postanowienia noworoczne, 2023, jak ćwiczyć
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
siłownia
Jak pójść pewnym siebie na siłownie?

Oto rzeczy, o który warto pamiętać zanim pójdziemy pierwszy raz na siłownie.

pilates
Czym jest i jakie efekty przynosi pilates?

Zobacz, jak wyglądają ćwiczenia z pilatesu.

postanowienia noworoczne
Siłownia a postanowienia noworoczne. Jak zacząć bezpiecznie ćwiczyć?

O czym warto pamiętać rozpoczynając swoja przygodę z siłownią?

Polecamy
Zobacz jakie są wady i zalety cheat day.
Cheat day na diecie. Czy warto go stosować?

Zobacz, jakie są wady i zalety cheat day!

Fitnessowa rewolucja, czyli jak trenerzy na Youtubie pomogą ci uzykać wymarzoną sywetkę

Pragniesz schudnąć, ale nie chcesz iść na siłownie? Z ich pomocą zrzucisz zbędne kilogramy w domu!

Ostatnio dodane
siłownia
Jak pójść pewnym siebie na siłownie?

Oto rzeczy, o który warto pamiętać zanim pójdziemy pierwszy raz na siłownie.

pilates
Czym jest i jakie efekty przynosi pilates?

Zobacz, jak wyglądają ćwiczenia z pilatesu.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?