Na rzeczy - Kobieta

Speed dating - co to takiego?

2019-06-17 11:44:53

Życie w XXI wieku to ciągły wyścig z czasem. Nikt nie ma go zbyt wiele, dlatego jest tak cenny. Wszyscy gonią za niedoścignionym i nie mają wolnych chwil. Ten nadmiar zajęć sprawił, że ludzie szukają nowych i szybszych sposobów na poznawanie znajomych. Speed dating, czyli szybkie randki to idealny sposób na zaspokojenie tych potrzeb. Sprawdź na czym to polega!

Ludzie podczas szybkich randek

Speed dating jako nowy sposób na randki

Metod na zawieranie nowych znajomości jest wiele. Często spotykanymi sposobami na poznawanie nowych ludzi są aplikacje, portale randkowe czy randki na czacie. Wymienione metody mają jednak miejsce tylko w internecie. Podczas takich konwersacji nie widzimy swojego rozmówcy. Z rozwiązaniem tego problemu przychodzą szybkie randki, czyli nowatorskie, inscenizowane randki w ciemno

Na czym polega speed dating?

Ponieważ w szybkich randkach chodzi o to, by po prostu dobrze się bawić i zawrzeć jak najwięcej nowych znajomości, to zasady speed datingu są bardzo proste i jasne. Po pierwsze, musisz zapisać się na spotkanie. Gdy znajdujesz się już w ustalonym przez organizatora miejscu, czeka tam na Ciebie ustalona liczba osób. Po równo - faceci i kobiety.

Każdy uczestnik otrzymuje plakietkę z imieniem oraz kartę uczestnika do wypełnienia. Na karcie znajdują się imiona innych uczestników zabawy.  Wszystkie osoby zajmują stoliki, przy których trwa 5-cio minutowa rozmowa z każdą zapisaną osobą.

Jeśli uczestnik Ci się spodoba, przy jego imieniu zostawiasz - TAK. Gdy obie strony rozmowy zaznaczyły pozytywną odpowiedź, organizator wymienia je danymi kontaktowymi.

Zalety speed datingu

Zalety speed datingu są wyraźnie widoczne. Przede wszystkim jest to duża oszczędność czasu. Na jedną osobę poświęca się ok. 5 minut, więc w bardzo szybkim tempie można kogoś poznać. Taki sposób zawarcia znajomości zaczyna być przez to popularny i często wybierany.

Szybkie randki mają niezobowiązujący charakter. Nikomu nie trzeba podawać swoich danych. Nasze informacje dostanie jedynie wybrana przez nas osoba. Plusem speed datingu jest również szansa dla osób o małej pewności siebie, które trudno nawiązują nowe znajomości.

Wady speed datingu

Randki w ciemno to dość stresująca sytuacja, zwłaszcza dla ludzi nieśmiałych. Nadmierny stres, niestety może być źródłem niepowodzeń w nawiązywaniu kontaktów. Pierwsze randki są również męczące. Pomyśl sobie, że 15 razy mówisz mówić o tym samym, ponieważ zwykle czas jest jedynie na przedstawienie się. Taki sposób może zmęczyć zarówno rozmówcę, jak i nas.

Jak widać są plusy i minusy takiego spędzania czasu. Jednak ten sposób w szybkim tempie zyskuje popularność. Ludzie wolą spotykać się na żywo niż w internecie. Można poznać miłość, zaprzyjaźnić się z kimś lub po prostu dobrze się bawić w towarzystwie. I pewnie dlatego speed dating wybierany jest jako nowa metoda spędzania wolnego czasu i zawierania nowych znajomości.

MK

fot. pixabay.com/free-photos

Słowa kluczowe: randki, ludzie, miłość, związki, Zalety szybkich randek
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Gwiazdy na czterech łapach - najpopularniejsze psy na Instagramie [FOTO]

Obserwują ich setki tysięcy, a nawet miliony - odkryj #dogofinstagram!

Speed dating - co to takiego?

Speed dates, czyli popularne na Zachodzie szybkie randki, zaczynają być popularne również w Polsce.

Jak odpowiedzialnie korzystać z portali randkowych?

Szukając miłości w internecie lepiej działać ostrożnie. Oto o czym warto pamiętać, korzystając z portali randkowych.

Polecamy
Oto najbardziej kontrowersyjne sesje zdjęciowe!
Oto najbardziej kontrowersyjne sesje zdjęciowe!

Czy jest jeszcze temat, którego współcześni artyści nie odważyliby się podjąć?

Kreatywne randki sposobem na nudę w związku
Kreatywne randki sposobem na nudę w związku

Nieistotne, ile wynosi staż waszego związku. Po pewnym czasie bycia razem, pojawia się rutyna. Jak z nią walczyć?

Ostatnio dodane
Gwiazdy na czterech łapach - najpopularniejsze psy na Instagramie [FOTO]

Obserwują ich setki tysięcy, a nawet miliony - odkryj #dogofinstagram!

Speed dating - co to takiego?

Speed dates, czyli popularne na Zachodzie szybkie randki, zaczynają być popularne również w Polsce.