Seks - Kobieta

Subtelne jak pyłek

2006-08-29 19:24:36
flirtZnaki seksualne są ściśle połączone zarówno z seksem, jak i z zalotami. Bez nich, niezależnie od tego, czy używamy ich świadomie, czy nie, miłość i flirt przestałyby egzystować. Mogą one albo odstraszyć obiekt naszych westchnień, albo dać mu sygnał, że jesteśmy „gotowe na wszystko". I choć czasami nie mamy takiego zamiaru, to i tak nasze ciało wysyła je nieustannie. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się czegoś bliższego o tych delikatnych, a zarazem bardzo wymownych sygnałach.

Znaki te są wszechobecne, aczkolwiek prawie zupełnie niedostrzegalne przez laików. Są one gwarancją udanego flirtu, a bez nich miłość przestałaby istnieć. Nieświadomie, obserwując innych ludzi, możemy w mgnieniu oka ocenić, czy ktoś jest dla nas pociągający czy nudny, wesoły czy gburowaty. W świecie flirtu istnieje cały wachlarz przeróżnych sygnałów, które warto poznać i opanować choćby w małym stopniu. Dzięki nim będziemy mogły poczuć pewniej i zdecydowanie łatwiej będzie nam rozszyfrować niekiedy dziwne zachowanie mężczyzn. Ta wiedza, odpowiednio użyta, na pewno przyniesie nam wiele profitów w dziedzinie zalotów.

Zacznijmy więc od początku. Najskuteczniejszym sposobem zwrócenia uwagi płci przeciwnej, jest odpowiednia modulacja głosem. Najczęściej chwyt ten używany jest przez mężczyzn, którzy, stosując popularne metody zagadywania kobiety, często spotykają się z odmową nawiązania bliższego kontaktu. Aby uniknąć odrzucenia, nadają oni swojemu głosowi głębszą i niższą niż w rzeczywistości barwę, aby brzmieć bardziej męsko. Chwyt ten jest gwarantem skutecznego zwrócenia na siebie uwagi, gdyż my, kobiety, jesteśmy bardzo wyczulone na taki ton głosu. Teraz jednak już doskonale wiemy, że facet, który nas zagaduje i ma głos brzmiący jak tuba, wcale nie miał problemów z mutacją, tylko myśli, że uda mu się nas poderwać.

Standardowym typem zachowania mężczyzn w kontakcie z nowo poznaną kobietą, jest stosowanie prototypowej postawy ciała- rozłączone nogi, szeroko rozwarte ramiona, a wszystko to po to, by wydać się większym. Natomiast my zachowujemy się w sposób zupełnie odwrotny, a mianowicie trzymamy ręce i dłonie blisko tułowia, a gestykulacje ograniczamy do minimum. Jeśli chodzi o wyraz twarzy, to mężczyzna stara się być opanowanym, z kolei kobieta otwarcie pokazuje swoje uczucia. Pomimo równouprawnienia typowe zachowania mężczyzn i kobiet nigdy nie uległy zmianom.

Ogólnie przyjęta teoria, iż to mężczyzna zdobywa kobietę, jest mylna. To właśnie kobieta dokonuje wyboru, poprzez wysłanie subtelnego sygnału nawiązania kontaktu, który nie powinien pozostawiać żadnych wątpliwości. Mężczyzna, odpowiadając na to wyzwanie, zbliża się do niej, tym samym realizując jej zamiary.

Kobiety dysponują szerokim wachlarzem owych znaków. Najpopularniejsze z nich to
dotykanie włosów – poprzez tą czynność kobieta chce uświadomić mężczyźnie, że on może się do niej zbliżyć, wydęcie i oblizywanie warg, intensywne i długie wpatrywanie się w mężczyznę, aby złapać kontakt wzrokowy, tzw. „zahaczanie” wzrokiem – czyli delikatne uniesienie górnej powieki, które jest równoznaczne z pytaniem: „ I co dalej?” oraz uśmiech – krótki, lecz zachęcający.

W trakcie flirtu bardzo istotna rolę odgrywa postawa ciała. Wiadomo, że jeśli kobieta trzyma nogi złączone a ręce założone, to nie ma ochoty na dalszą znajomość. Natomiast gdy nogi mężczyzny są szeroko rozstawione, a on pochyla się ku niej, to chce jej zaimponować. Bardzo istotne jest skierowanie przez kobietę kolan w odpowiednia stronę. Noga założona na nogę i skierowana ku mężczyźnie świadczy o jej zainteresowaniu danym osobnikiem.

 By spotęgować wrażenie, kobieta w trakcie chodzenia porusza powabnie biodrami oraz mocniej wymachuje ramionami do tyłu. Mężczyzna postępuje w sposób odwrotny- wyrzuca ramiona daleko w przód.

Zgodnie z powiedzeniem „ oczy są zwierciadłem duszy”, to właśnie ich rola w uwodzeniu jest najważniejsza. Na podstawie krótkotrwałego kontaktu wzrokowego można wyciągnąć trafne wnioski. Kobiety opanowały sztukę kuszenia oczyma do perfekcji. Największe wrażenie na mężczyznę wywierają wybałuszone oczy, które nadają kobiecie bezbronny wygląd dziecka. Gdy przechyli głowę, patrząc spod łuków brwiowych, sprawia jednocześnie wrażenie kogoś zagubionego. Przymknięte oczy sugerują tajemniczość, a czasem uległość.

Typowym chwytem mężczyzn na zwiększenie skuteczności zalotów, jest przeczesywanie włosów, co ma na celu zasugerowanie kobiecie bliższego kontaktu.

Na koniec kilka ciekawostek. W XV i XVI wieku mężczyźni zajmujący wyższy szczebel w hierarchii społecznej nosili wywatowane woreczki na zewnątrz spodni. Celem tego, cokolwiek dziwnego zjawiska, było podkreślenie statusu społecznego i zaimponowanie paniom. Miały one czuć się zaszczycone, kiedy taki pan, z bardzo obfitym woreczkiem, łaskawie zwrócił na nie uwagę.

Choć w dzisiejszych czasach woreczki nie są już modne, mężczyźni nadal stosują podobny chwyt, lecz w formie unowocześnionej. Dżinsy są wytarte w okolicach krocza. Najbardziej nowatorscy w tej materii są Włosi, którzy posunęli się nawet do tego, że po kupieniu spodni idą w nich pod prysznic i twardą szczoteczką pocierają okolice krocza, aby uzyskać efekt wybielenia.

Współcześnie przyjęło się, że to kobieta, w celu uzyskania zainteresowania mężczyzny, stoi się i prezentuje swoje wdzięki. Jednak w siedemnastowiecznej Anglii wyglądało to zupełnie inaczej. To mężczyźni przykładali znacznie większą wagę do wyglądu. Natomiast kobiety niczym się nie wyróżniały. Obecnie ma miejsce powrót do tego zwyczaju – mężczyźni zaczynają przykładać większą wagę do swojego wyglądu, niż kobiety.

Nie mniej powinniśmy się cieszyć drogie panie, że nie żyjemy w Anglii te pięć wieków temu, bo widok takiego „wypchanego pawia” nie był niczym przyjemnym.

Cieszmy się więc z tego, że w dzisiejszych czasach panowie wolą wysyłać nam mniej bądź bardziej dyskretne sygnały, zamiast się „wypychać”, a my posiadamy odpowiednią wiedzę na temat tych sygnałów, która w wielu sytuacjach może wiele wyjaśniać.

Tatiana Prukała
(dlastudentki@dlastudenta.pl)
Fot. Magdalena Ziaja

Słowa kluczowe: miłość seks flirt
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • dobre [0]
  mhh
  2007-11-06 19:36:05
  mi się podobało, dla mnie liczy się treść a nie błędy
 • ciekawe i niewiarygodne [0]
  DoDu$
  2007-01-25 11:49:14
  Szczerze to artykul momentami mowi prawdę hehe sama postępowalam nieświadomie wedlug tych zaleceń! Np ostatniego weekendu faktycznie rozmawialam z chlopakiem i siedzialam w pozycji zaciśniętych kolan i rąk na kolanie! Ten chlopak faktycznie mi sie nie podobal! Więc troche prawdy w tym jest:) Pozdrawiam wszystkich czytających ten artykuł:)
 • W porządku [0]
  Piter
  2006-10-15 16:11:26
  Artykuł bardzo fajny. Spodobał mi sie. Jeszcze pare słów do tych od korekty. Współczuje wam jeśli oglądacie strony internetowe tylko po to żeby szukać w nich błedów. Mogliście zostać nauczycielami bo brakuje ostatnio dobrych w szkołach.
 • sztuczne... [0]
  ja
  2006-09-11 02:25:43
  zdjęcia sztuczne - widać,że robione specjalnie na potzreby artykułu... brakuje im prawdziwości... co tu kryć - powiało sztucznością...
 • średni [0]
  czaja
  2006-09-06 16:32:12
  artykuł średni w zasadzie nie dowiedziałam się nic nowego
 • szit [0]
  girlfriend
  2006-09-01 12:33:14
  neiciekawe, same komunały, które każdy wie w dodatku pełno błędów i literówek i język nieciekawy, zatrudnilibyście korektorów i porządnych dziennikarzy.
 • hmm [0]
  heather
  2006-08-31 15:26:26
  troche bez polotu..
 • .. [0]
  rozmaryn
  2006-08-31 11:43:22
  ale szit..dno
 • dobra rada [0]
  ziomek
  2006-08-31 00:17:30
  zatrudnijcie sobie kogoś do korekty, przyda się wam :)
 • Ogień [0]
  Ten od Rybki
  2006-08-30 23:54:39
  świetny artykuł..i jeszcze lepsze zdjęcia..oni są chyba naprawdę zakochani, to nie może być pozpwane.. pozdro Wojtuś i Madzia!
 • good one [0]
  celina
  2006-08-30 14:00:58
  fajnie napisany artykul, podoba mi sie
Zobacz także
Seks tantryczny
Seks tantryczny - co to takiego?

Seks tantryczny jest czymś najbardziej naturalnym na świecie.

spadek libido
Spadek libido u kobiet, czyli dlaczego nie masz ochoty się kochać?

Spadek libido i chęci na seks u kobiet może mieć wiele przyczyn.

kulki gejszy
Kulki gejszy - co to takiego?

Kulki gejszy idealnie napną mięśnie kegla i spowodują, że seks będzie smakować lepiej.

Polecamy
Powiedz "pragnę" gestem
Powiedz "pragnę" gestem

Prezentujemy wakacyjny przewodnik po zalotnych gestach.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

Ostatnio dodane
Seks tantryczny
Seks tantryczny - co to takiego?

Seks tantryczny jest czymś najbardziej naturalnym na świecie.

spadek libido
Spadek libido u kobiet, czyli dlaczego nie masz ochoty się kochać?

Spadek libido i chęci na seks u kobiet może mieć wiele przyczyn.

Kupony i kody rabatowe
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.