Tabletkowa dieta
2006-03-15 00:00:00
- Tabletki z Chromem: ułatwiają spalanie glukozy w komórkach, dlatego nie zmienia się ona w tłuszcz, który najczęściej odkłada się pod skórą. Znacznie zmniejszają ochotę na jedzenie, zwłaszcza słodkich rzeczy. Niestety są skuteczne tylko wtedy, gdy w organizmie masz niedobór chromu, bo gdy jego poziom jest prawidłowy łatwo możesz chrom przedawkować. Nie jest zalecane także stosowanie preparatów z tym minerałem, gdy mamy problemy z nerkami i śluzówką przewodu pokarmowego, lub gdy mamy uczulenie na drożdże.
- Tabletki z Błonnikiem: zawarte w nich włókna roślinne nie są przyswajane przez organizm, łatwo też nasiąkają wodą, dlatego żołądek szybciej staje się pełny. Wspomagają pracę jelit i zapobiegają rozwojowi miażdżycy, ponieważ wiążą tłuszcze z jedzenia. Niestety długo stosowane podrażniają jelita. Upośledzają też przyswajanie mikroelementów i witamin, co zwykle prowadzi do ich niedoboru. Pigułki z błonnikiem mogą utrudniać także wchłanianie tabletek antykoncepcyjnych.
- Tabletki z wyciągiem z ziół: zwiększają przemianę materii. Dodatkowo pobudzają jelita do pracy. Działają oczyszczająco na organizm, są źródłem np. niezbędnych witamin. Niestety działają zbyt delikatnie, by mogły pobudzić spalanie zapasów w tkance tłuszczowej.
- Tabletki z L-karnityną: przyspieszają rozkład tłuszczów. Dzięki temu czujemy ogromny przypływ sił witalnych i ochotę na ćwiczenia fizyczne, które wysmuklają ciało. Niestety preparaty te są tylko wtedy skuteczne, gdy rzeczywiście po ich zażyciu trenujesz intensywnie np. na siłowni. Czasem zdarzają się po nich nudności i biegunka.
Tak więc nie ma cudownych tabletek, które podczas gdy Ty leżysz na kanapie zmniejszają Twoje ciało i ujędrniają je. Niestety nie ma tak dobrze. Trzeba niestety wziąć się za siebie i potrenować własne ciało i swoją silną wolę.
Paulina Trawińska