Fitness - Kobieta

Trening w domu a na siłowni - co wybrać?

2021-09-30 14:52:00

Wielu z nas chcących zacząć ćwiczyć zastanawia się, w jaki sposób ma się do tego zabrać. Często na przeszkodzie mogą stać nam różne rzeczy jak napięty grafik i mniejsza ilość wolnego czasu bądź stałe podróżowanie. Jak dobrać więc odpowiednią formę ćwiczeń do naszego stylu życia?

trening w domu a na siłowniZalety treningu na siłowni

Często różne fitnessy oprócz klasycznego miejsca, w którym znajduje się siłownia, posiadają one sale na zajęcia sportowe o różnym poziomie trudności. Tego typu ćwiczenia są dzielone na efekty, jakie chce się uzyskać podczas regularnego uczęszczania na nie. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną, mogą być one idealnym wyborem. Praca pod okiem profesjonalnych trenerów sprawia, że nawet jeśli będziemy wykonywać dane ćwiczenie w zły sposób, to powinniśmy zostać przez nich poprawienie tak, aby nie narażać, której z części swojego ciała.

Dobrą motywacją są także osoby, które razem z nami będą uczęszczały nadal na zajęcia. Możliwość poznania nowych ludzi, którzy tak jak my dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem, sprawi, że mamy szansę nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie. Wiedząc, że będziemy spotykali daną osobę co tydzień w tym samym miejscu, może nas motywować do ciągłego przychodzenia na fitness.

Trening w domu

Trening w domu sprawia jednak, że możemy bardziej dopasować go do naszego planu zajęć każdego dnia. Nie będąc zobowiązani godzinowo na przyjście w konkretnej miejsce, sami możemy decydować co i kiedy chcemy zrobić. Wymaga to jednak dużej samodyscypliny, co sprawia, że tego typu treningi mogą być dla niektórych większym wyzwaniem niż samo chodzenie na fitness.

Trenowanie w domu jest także dobrą opcją dla osób, które znają pewne podstawy dotyczące treningów, które chcą wykonywać. Wiedząc, jak wykonywać konkretne ruchy nie będziemy tak narażeni na kontuzje, jednak brak trenera na miejscu powoduje, że nikt nie będzie w stanie nas zapewnić, czy ciągle dobrze wykonujemy dane ćwiczenie. W takich sytuacjach warto robić je przed lustrem, co pozwoli na utrzymanie większej kontroli nad naszym ciałem.

Jednym z większych zalet treningu w domu to, że każdego dnia możemy zmieniać nasze ćwiczenia w zależności od tego, na co mamy ochotę i jak się czujemy. Czasem zwykłe taneczne zajęcia puszczone z YouTube lub bieg po parku całkowicie może wpłynąć na nasze samopoczucie, dlatego tak duża liczba sprawia, że ćwiczenie w domu jest równie atrakcyjną formą co uczęszczanie na fitness. Warto także zaznaczyć, że ta opcja także pozwala zaoszczędzić pieniądze, które mogłyby zostać wydane na miesięczny karnet.

BS

fot. Karolina Grabowska z Pexels

Słowa kluczowe: trening na siłowni, trening w domu, ćwiczenia, fitness
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
siłownia
Dlaczego tracimy motywację do ćwiczeń?

Sprawdź, jak zachować regularność w swoich treningach.

wakacje
Ile kalorii możemy spalić podczas letnich aktywności fizycznych?

Jaki sport warto uprawiać podczas urlopu?

Jazda na rolkach
Zalety jazdy na rolkach - ile kalorii można spalić?

Dlaczego warto jeździć na rolkach?

Polecamy
maty do jogi
Mata do jogi - jak wybrać dobrze?

Czym różnią się maty do jogi, jaka powinna być jej grubość i jak dobrać ją do rodzaju jogi, którą uprawiamy?

Fitnessowa rewolucja, czyli jak trenerzy na Youtubie pomogą ci uzykać wymarzoną sywetkę

Pragniesz schudnąć, ale nie chcesz iść na siłownie? Z ich pomocą zrzucisz zbędne kilogramy w domu!

Ostatnio dodane
siłownia
Dlaczego tracimy motywację do ćwiczeń?

Sprawdź, jak zachować regularność w swoich treningach.

wakacje
Ile kalorii możemy spalić podczas letnich aktywności fizycznych?

Jaki sport warto uprawiać podczas urlopu?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?