Spisane z życia - Kobieta

Trudne tematy, o których kobiety nie rozmawiają

2017-10-05 08:49:09

Każdy człowiek w inny sposób przeżywa gorszy czas i problemy. Wiele osób afiszuje się nawet z delikatnymi sprawami, wołając o atencję całego środowiska. Jest jednak sporo kobiet, które nie lubią rozmawiać o pewnych sprawach, problemach w związku, które są trudne, krępujące i wstydliwe. Zobaczcie, na jakie tematy kobiety nie lubią rozmawiać.

Trudne tematy, o których kobiety nie rozmawiają

Toksyczna relacja
Wiele kobiet tkwi w związkach bez przyszłości. Mimo tego, że doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich relacja nie jest szczęśliwa, to nie mają zamiaru zakończyć czegoś, co totalnie nie ma sensu. A wszystko za sprawą faceta, od którego są uzależnione. Toksyczna relacja, mężczyzna, który nie szanuje, nie wspiera...- to temat, którego niektóre kobiety unikaja jak ognia, udając, że przecież wszystko jest w porządku.

Problemy w łóżku
Brak orgazmu, ból przy stosunku i spadek libido - te i inne problemy w łóżku są dla wielu pań tematem tabu. W końcu każda przedstawicielka płci pięknej chce być postrzegana jako boginii seksu. Jeśli więc w "tych" sferach coś zaczyna się psuć, to często kobieta zamyka się w sobie, nie informując o tym nikogo.

Choroby intymne
Generalnie sporo osób ma problem z rozmową na temat zdrowia. Jeśli przykra sytuacja dotyczy spraw intymnych, to tym bardziej nie jest to temat do rozpowiadania. Wiele kobiet wstydzi się swoich chorób, przeżywając je w samotności, często nie informując o nich nawet najbliższych.

Utrata dziecka
Temat ten jest niezwykle delikatny. Kobiety bardzo przeżywają utratę dziecka, które miało być ich największym spełnionym marzeniem. Dolegliwości związane z poronieniem, zarówno fizyczne jak i psychiczne powodują, że kobieta zamyka się w sobie i w odosobnieniu przeżywa swoją tragedię.

Brak pieniędzy
Każda kobieta pragnie żyć na dobrym poziomie. Przyzwyczajenie do dóbr materialnych i pewnego komfortu życia sprawia, że ciężko jest przestawić się na gorsze warunki w momencie utraty pieniędzy. Wiele kobiet nie rozmawia na tematy związane z finansami, ponieważ wstydzi się reakcji otoczenia i oceny ich przez społeczeństwo, udając, że nadal wszystko jest w porządku, a w portfelu w dalszym ciągu królują grube banknoty.

Niezadowolenie z pracy
Nikt nie chce być postrzegany jako osoba bez sukcesów. Nieodpowiednia praca, brak awansu i problemy ze współpracownikami to tematy, o których się raczej nie rozmawia. Dla wielu kobiet to właśnie miejsce pracy jest ich strefą komfortu, gdzie się spełniają i realizują. Jeśli w pracy nie dzieje się dobrze, to ich poczucie wartości spada, a one często, nie informując rodziny i znajomych, zamykają się w sobie.

Kłopoty w domu
Tematy rodzinne zawsze były bardzo delikatne. Pijący ojciec, matka, która odeszła od rodziny, problemy z rodzeństwem...- to tematy, o których kobiety nie chcą rozmawiać. Płeć piękna bardzo często odcina się od myśli, które związane są z kłopotami w domu, aby nie rozmyślać, nie przejmować się i nie musieć tłumaczyć ludziom, dlaczego i co tak naprawdę dzieje się u jej rodziny.

gol

fot. pexels.com

 

Słowa kluczowe: problemy kobiet, otyłość, problemy w związku, brak orgazmu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Ratunku! Czerwienię się!
Ratunku! Czerwienię się!

Problem „purpurowej twarzy” dotyka wiele osób. Jednak u niektórych, zwykłe czerwienienie się przybiera postać jednej z odmian fobii społecznej zwanej erytrofobią.

Kelnerowanie – dobra opcja na wakacje?
Kelnerowanie – dobra opcja na wakacje?

Praca kelnera polega na robieniu wrażenia, także profesjonalnego. Kelner zrobi wszystko, aby uszczęśliwić gościa, w końcu klient – nasz pan.

Ostatnio dodane
Kupony i kody rabatowe
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.