Spisane z życia - Kobieta

Tuż za ścianą

2008-07-27 23:29:42
 Nieładnie jest podsłuchiwać, ale podsłuchiwałam. Zresztą nie pierwszy raz w życiu. Za ścianą mojego studenckiego bloku, przy alkoholu toczyła się dyskusja o pracy i o życiu.

Niby nic specjalnego, ale w ucho wpadł mi fragment opowiadań pary kelnerów. Mówili o swoim szefie i jego zamiłowaniu do sera. Wstrętnego, zielonego, spleśniałego sera. Takiego, który im bardziej śmierdzi, tym jest lepszy. Lepszy znaczy droższy. Bardzo drogi. No i ten szef, ten okrutny tyran, zmusza każdego ze swych biednych, zastraszonych pracowników do kosztowania tego okropnego sera. I próbowali. Każdy na swojej zmianie. Oboje musieli zjeść po wielkim kawałku tego okropieństwa. Przeżyli. Mimo, że ona miała już prawie odruch wymiotny. Ale on się trzymał. Jedno ich łączyło. Oboje powiedzieli szefowi, że ser jest pierwsza klasa. Tym bardziej, że szef to rodowity Francuz, który ser sprowadza ze swej ojczyzny.

Druga para rozmówców, a właściwie rozmówczyń prawiła o miłości i pokoju. O przesłaniach, jakie niesie przekaz piosenek jednego „regałowego” zespołu. No i że ta idea, ten cały „peace and love” to przecież takie odległe. Bo tak na dobrą sprawę ludzkie serca nie znają miłości. Ludzie są zawistni i podli. Nikt nie bawi się już w coś takiego jak etyczność czy nieetyczność. No i to całe reggae to jakaś kompletna hipokryzja. Ludzie powinni się rozumieć, być wobec siebie szczerzy. Przecież dwulicowość jest bez sensu. Psuje czystość ludzkich relacji.

A potem dwa głosy dyskusji połączyły się w jeden. Że kelnerka ma w sumie dwóch chłopaków. Jeden jest artystą świetnym w łóżku, a drugi jest przedsiębiorcą, sponsorem jej nowych szpilek. I w sumie nie wie, na którego ma się zdecydować. I wtedy pojawił się piąty głos, którego wcześniej nie słyszałam. – Po co dziewczyno masz sobie odmawiać przyjemności? Masz i pieniądze i przyjemność. Po co tracić czas na rozmyślanie być czy mieć? Jesteś, więc posiadaj. No to pijemy...

Co na to ja?  Nigdy nie pracowałam w gastronomii, więc nie znam przymusu potakiwania szefowi w kwestii upodobań kulinarnych.  Nie jestem w stanie kochać, nie znam rozterek serca między sponsorem a kochankiem. Nie jestem dwulicowa, moje serce jest spokojne. Cenię pokój i szczere relacje. I nie podsłuchuję. Z reguły.

Katarzyna Pająk
(katarzyna.pajak@dlastudenta.pl)

Fot. Łukasz Bera
Słowa kluczowe: podsłuchiwać opowieści podsłuchane sąsiad siąsiedzi
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • hmm :) [0]
  aga
  2008-08-29 16:29:52
  czasem, żeby zrozumieć dlaczego ktoś dodaje takie coś wystarczy mieć trochę wyobraźni ;) artykuł ciekawy, uważam, że wartościowy, lecz tylko dla tych, którzy potrafią zrozumieć jego przesłanie :) pozdrawiam :)
 • to już naprawdę przesada! [0]
  mel g.
  2008-07-28 10:16:24
  i co z tego wynika? o co tu chodzi? KTO POZWALA PUBLIKOWAĆ TAKIE "NIC" ???? serwis schodzący na psy to WY...a było nieźle!
Zobacz także
Święto Smoczych Łodzi - Chiny i festiwal, który ma ponad 2 tys. lat

3 dni wolne od pracy pełne ciekawych tradycji.

Ślub w czasie koronawirusa
Weselne zamieszanie w czasie koronawirusa - co można w nowym reżimie sanitarnym?

Jakie decyzje zapadają, jakich rozwiązań narzeczeni szukają i jakie emocje temu towarzyszą? I co na to ustawodawca?

Dzień Dziecka w czasach koronawirusa
Dzień Dziecka w czasach koronawirusa: Co można robić?

Kilka sposobów by Dzień Dziecka był miło wspominany, mimo wciąż trwającej epidemii.

Polecamy
To nie miłość, to tylko złudzenie?!
To nie miłość, to tylko złudzenie?!

„Zasiał zamęt w mojej głowie. Był taki uroczy, czuły i kochany. Gdyby mógł, przychyliłby mi nieba. Świata poza mną nie widział. Do wczoraj”.

Dlaczego facet się na ciebie obraził?
Dlaczego facet się na ciebie obraził?

Poznaj powody, dla których mężczyźni obrażają się na swoje partnerki!

Ostatnio dodane
Święto Smoczych Łodzi - Chiny i festiwal, który ma ponad 2 tys. lat

3 dni wolne od pracy pełne ciekawych tradycji.

Ślub w czasie koronawirusa
Weselne zamieszanie w czasie koronawirusa - co można w nowym reżimie sanitarnym?

Jakie decyzje zapadają, jakich rozwiązań narzeczeni szukają i jakie emocje temu towarzyszą? I co na to ustawodawca?

Konkurs Ziaja