Spisane z życia - Kobieta

Wsparcie strajków bez udziału w proteście? Jest na to kilka sposobów!

2020-11-05 14:35:19

W ostatnim czasie strajki kobiet w Polsce zbiegły się pandemią i wprowadzaniem coraz bardziej restrykcyjnych obostrzeń. Z tego względu, wielu ludzi nie wie, jak pogodzić pójście na protest z jednoczesnym stosowaniem się do unikania zgromadzeń. Inni boją się bandyckich ataków albo aresztowania przez policję. Czy można okazać wsparcie dla protestujących kobiet bez wychodzenia z domu? Jak najbardziej! Zobaczcie 4 pomysły na strajkowanie bez udziału w marszach czy blokadach ulic.

wspieranie strajków w Polsce

1. Wywieś transparent na balkonie

Oglądając zdjęcia z protestów, można zauważyć wiele różnych, często niezwykle kreatywnych transparentów. Jeśli jednak zdecydujemy się zostać w domu, nie oznacza to wcale, że nie możemy zrobić równie ciekawych banerów. Wystarczy przecież wywiesić stworzony przez siebie szyld na balkonie lub oknie. Dzięki temu, uczestnicy protestu z pewnością zauważą transparent i ucieszą się, że dostali wsparcie. Część ludzi przykleja zwykły karton czy plakat, ale niektórzy decydują się na bardziej odważne podejście i wywieszają na przykład prześcieradło z wielkim napisem. Jednak protestujący z pewnością doceniają nawet najmniejszą formę wsparcia.

Polecamy zobaczyć najciekawsze transparenty strajkujących kobiet >>

2. Namaluj znak strajku na maseczce

Swoje poglądy można wyrazić nie tylko poprzez transparent, ale również za pomocą ubioru. Namalowanie czarnej błyskawicy na zewnętrznej stronie maseczki mówi samo za siebie. Często spotyka się teraz ludzi, którzy używają obowiązkowej osłonki na twarz jako sposobu na okazanie swojego nastawienie do obecnej sytuacji. Zawsze można też ubrać się w kolorach czarno-czerwonych, co również jest dość jednoznacznym symbolem. Wówczas widać, że dana osoba okazuje wsparcie dla strajków, nawet jeśli nie zdecydowała się na udział w proteście.

3. Otwórz okno podczas protestu

Strajki mają zazwyczaj wcześniej ustaloną trasę, dzięki czemu mniej więcej wiadomo, którymi ulicami przejdzie marsz. Zatem jeśli protestujący będą w okolicach naszego domu, można po prostu otworzyć okno i dołączyć się do wykrzykiwania najważniejszych haseł. Miłym widokiem dla uczestników strajku jest też wystawienie czarnej parasolki, czyli jednego z symbolów protestu kobiet. Ten sposób okazania wsparcia jest bardziej czynny niż samo wywieszenie transparentu, jednak wymaga bycia w domu akurat w trakcie jednego z marszów.

4. Udostępniaj posty związane ze strajkami

Mówiąc o alternatywnych sposobach strajkowania, nie można nie wspomnieć o mediach społecznościowych. Facebook, Instagram, Twitter – na każdej z tych platform jest więcej użytkowników niż ludzi na proteście. Dzięki temu, wszystkie posty, udostępnienia czy komentarze z pewnością zostaną zauważone. Oczywiście to, czy ktoś w ogóle zobaczy nasz strajk w internecie, nie jest najważniejszą kwestią. Liczy się przede wszystkim solidaryzowanie się z innymi protestującymi, bez względu na formę.

Strajki w czasie pandemii COVID-19

W związku z pandemią koronawirusa, nie każdy może albo chce wziąć udział w strajkach. Osoby, które w innych okolicznościach by się na to zdecydowały, teraz wolą zostać w domu i nie ryzykować zdrowia swojego i swoich bliskich. Dlatego właśnie warto się zastanowić, w jaki inny sposób można okazać swoje wsparcie dla protestujących kobiet. Transparent na balkonie, błyskawica na maseczce czy post w internecie – wszystkie te formy strajku są równie ważne i każda z nich na pewno wywoła uśmiech na twarzy tych, którzy decydują się na udział w marszach.

JS

fot. Marta Kalisiak

Słowa kluczowe: strajk kobiet, protest, porady, pomysły, przykłady, koronawirus, 2020

Strajk Kobiet w Polsce - oryginalne transparenty (21)

Strajk Kobiet w Polsce - oryginalne transparenty  - Zdjęcie nr 1
Strajk Kobiet w Polsce - oryginalne transparenty  - Zdjęcie nr 2
Strajk Kobiet w Polsce - oryginalne transparenty  - Zdjęcie nr 3
Strajk Kobiet w Polsce - oryginalne transparenty  - Zdjęcie nr 4
Strajk Kobiet w Polsce - oryginalne transparenty  - Zdjęcie nr 5

Najlepsze filmy o protestach (10)

Sufrażystka
Selma
Dumni i wściekli
Proces siódemki z Chicago
Nienawiść, którą dajesz
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
prezent dla emeryta
Przejście na emeryturę. Jaki prezent dla rodzica kupić?

W wielu domach ten dzień jest szczególnie celebrowany. Emeryt dostaje prezenty, a rodzina spotyka się, aby powspominać minione lata. Co kupić mamie lub tacie z okazji przejścia na emeryturę?

Dzień Babci i Dziadka
Jak zorganizować Dzień Babci i Dzień Dziadka w 2021 roku?

Jak spędzić te dni, aby były dla nich wyjątkowe?

Pocieszające się pingwiny
Wzruszające zdjęcie pocieszających się pingwinów podbija internet

Historia stojąca za fotografią łamie serce... czy jednak jest w pełni prawdziwa?

Polecamy
wolny czas
Jak dobrze wykorzystać wolny czas w domu?

Poznajcie najlepsze sposoby na produktywny dzień!

Polecamy
Ostatnio dodane
prezent dla emeryta
Przejście na emeryturę. Jaki prezent dla rodzica kupić?

W wielu domach ten dzień jest szczególnie celebrowany. Emeryt dostaje prezenty, a rodzina spotyka się, aby powspominać minione lata. Co kupić mamie lub tacie z okazji przejścia na emeryturę?

Dzień Babci i Dziadka
Jak zorganizować Dzień Babci i Dzień Dziadka w 2021 roku?

Jak spędzić te dni, aby były dla nich wyjątkowe?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?