Spisane z życia - Kobieta

Wzruszające zdjęcie pocieszających się pingwinów podbija internet

2020-12-31 08:09:05

Piękny kadr to jedno, ale czasami to stojąca za nim historia, decyduje o potędze danego zdjęcia. Jednym z najbardziej jaskrawych przykładów potwierdzających tę tezę, jest dzieło Tobiasa Baumgaertnera, wykonane w Australii, w okolicach Melbourne. Ma ono przedstawiać dwa pingwiny, które straciły swoich partnerów i które teraz regularnie spotykają się, by się nawzajem pocieszać.

Zobacz też: Najlepsze zdjęcia z 2020 r. fotoreporterów dlaStudenta.pl.

W skrócie:

  • Tobias Baumgaertner wykonał zdjęcie dwóch pingwinów w Australii, które stało się hitem internetu.
  • Miejscowi mieli opowiedzieć autorowi, że oba pingwiny miały stracić swoich partnerów i teraz spotykają się, by się pocieszyć.
  • Zdjęcie wygrało kategorię "Wybór Publiczności" (ang. Community Choice Award) w konkursie Ocean Photography Awards 2020.
  • Autor przyznał, że historia stojąca za zdjęciem została nieco podkoloryzowana, jednak jest też w niej ziarno prawdy.

Historia pocieszających się pingwinów ze zdjęcia

Zdjęcie wykonał niemiecki fotograf Tobias Baumgaertner w australijskiej St Kilda Pier, w Melbourne, gdzie znajduje się kolonia ok. 1,4 tys. Pingwinów małych. Miało być ono zrobione jeszcze w zeszłym roku i pierwotnie miało pokazywać wpływ rozwoju cywilizacyjnego, na naturalne środowiska zwierząt. Po raz pierwszy fotografia została opublikowana w marcu 2020 r., kiedy autor chciał zasiać nieco nadziei w sercach ludzi, gdy pandemia zaczęła eskalować. Już wtedy zyskało sporo rozgłosu. Pod koniec grudnia, za sprawą konkursu Ocean Photography Award organizowanego przez Oceanographic Magazine, w którym otrzymało nagrodę "Wybór Publiczności", znów zaczęło obiegać internet.

Pełną listę zwycięzców i nominowanych, w konkursie znajdziecie tutaj: https://www.oceanphotographyawards.com/

Walory estetyczne zdjęcia są oczywiście bardzo wysokie, jednak to, co najbardziej zwraca uwagę przy okazji tej fotografii, to historia, jaka ma za nim stać. Podczas wykonywania fotografii, Baumgaertner miał zostać zaczepiony przez osobę, która opowiedziała mu o pingwinach stojących "płetwa w płetwę", którym zrobił zdjęcie. Ten jasny po prawej ma być starszą samicą, która niedawno straciła swojego partnera, podobnie jak młody samiec po lewej. Od tej pory, mają regularnie spotykać się, pocieszać i oglądać razem rozświetlone wieczorną porą miasto.

Zobacz też: Pies astronautki przywiał ją po powrocie z ISS.

Autentyczność zdjęcia z pocieszającymi się pingwinami

O ile sam fakt wykonania zdjęcia jest niepodważalny, o tyle piękna historia pocieszających się pingwinów może się niektórym wydawać zbyt niesamowita, by była prawdziwa. Sam autor miesiąc później opublikował kolejny post, tym razem z nagraniem wyjątkowej pary pingwinów. Opisał w nim, że poprzednia publikacja nie miała być naukowo poprawna oraz że w oczywisty sposób dodał jej romantyczności i wypełnił własnymi uczuciami, związanymi z rozłąką z najbliższymi.

Naukowcy mieli też mu zasugerować, że taka antropomorfizacja dzikich zwierząt, może źle wpływać na ludzkie zachowania względem nich. Jednocześnie jednak Baumgaertner miał też usłyszeć, że pomiędzy pingwinami ze zdjęcia rzeczywiście istnieje jakaś relacja. Autor wciąż wyraża nadzieję, że uchwycony przez niego "magiczny moment" będzie pomagał szerzyć dobro i przypominał nam o ważnych rzeczach, takich jak troska o wszystko i wszystkich, wokół nas.

Pałne wyjaśnienie, znajdziecie w poniższym poście.

KSK

fot. instagram.com/tobiasvisuals/

Źródło: ndtv.com; snopes.com; bbc.com

Słowa kluczowe: Tobias Baumgaertner, Zdjęcie pingwinów, dwa pocieszająe się pingwiny, autentyczność
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dzień Babci i Dziadka
Jak zorganizować Dzień Babci i Dzień Dziadka w 2021 roku?

Jak spędzić te dni, aby były dla nich wyjątkowe?

Pocieszające się pingwiny
Wzruszające zdjęcie pocieszających się pingwinów podbija internet

Historia stojąca za fotografią łamie serce... czy jednak jest w pełni prawdziwa?

Jak poczuć magię świąt w ostatniej chwili?

Święta coraz bliżej, a Ty nie możesz wprowadzić się w odpowiedni nastrój? Oto co możesz zrobić!

Polecamy
zdjęcie ślubne
Jak wybrać najlepszego fotografa na ślub? Najważniejsze informacje! Poznań

Ślub i wesele to wyjątkowy czas, więc warto mieć z niego piękną pamiątkę. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania fotografa na ten wymarzony dzień?

wolny czas
Jak dobrze wykorzystać wolny czas w domu?

Poznajcie najlepsze sposoby na produktywny dzień!

Polecamy
Ostatnio dodane
Dzień Babci i Dziadka
Jak zorganizować Dzień Babci i Dzień Dziadka w 2021 roku?

Jak spędzić te dni, aby były dla nich wyjątkowe?

Pocieszające się pingwiny
Wzruszające zdjęcie pocieszających się pingwinów podbija internet

Historia stojąca za fotografią łamie serce... czy jednak jest w pełni prawdziwa?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?