Makijaż - Kobieta

Z podkładem za pan brat

2006-03-15 00:00:00
 Podkład jest podstawą naszego codziennego makijażu i chociaż stosujemy go tak często to nie wszystkie z nas wiedzą jak najlepiej to zrobić aby zatuszować niedoskonałości, podkreślić kolor skóry a jednocześnie nie wyglądać jak w masce. Oto kilka ważnych i praktycznych wiadomości odnośnie tego niezbędnego kosmetyku:

- Najlepszą chyba wiadomością będzie dla nas ta, że lekarze twierdzą iż podkład „może chronić cerę, jako że większość z nich zawiera dwutlenek cynku, naturalny filtr przeciwsłoneczny, a cześć z nich zawiera talk pochłaniający nadmiar łoju i działający łagodząco na skórę.”

- Wybierając odcień podkładu często kierujemy się słynną zasadą by rozetrzeć jego krople na nadgarstku i tym samym dowiemy się czy jest dla nas odpowiedni. Nic bardziej mylnego! Kolor będzie różnił się wtedy o co najmniej jeden odcień. Powinno się spróbować go na dolnych partiach twarzy, najlepiej na owalu. Tam też najwyraźniej widać różnicę miedzy kolorytem naszej cery a podkładem.

- Jeżeli chcemy pokryć naszą twarz jedynie cienką powłoką tego kosmetyku powinnyśmy zrobić to palcami. Jeżeli zaś zależy nam na warstwie nieco grubszej – zastosujmy gąbeczkę. Trzeba jednak pamiętać o częstym jej zmienianiu bo jest ona siedliskiem wielu bakterii.

- Wypryski. Jak często pojawia się na naszej twarzy ten niechciany problem i jak często smarujemy w tym miejscu twarz potrójną warstwą podkładu aby je zatuszować? Jeżeli już to robimy nakładajmy podkład jedynie na wyprysk, a nie dookoła niego bo jeszcze bardziej podkreślimy jego obecność. Najlepsze jest w takim przypadku użycie korektora.

- A co zrobić by przez cały dzień wyglądać tak świeżo i pięknie jak od razu po nałożeniu podkładu? Wspomóc go stosując puder w kamieniu w miejscach gdzie nasza skóra jest najbardziej tłusta, „puder wchłonie nadmiar łoju, twarz będzie bardziej gładka i jedwabista.”

Magdalena Nasiadka

(dlastudentki@dlastudenta.pl)

Na podstawie książki Laury Flynn McCarthy „Uroda bez tajemnic”

Słowa kluczowe: podkład puder makijaż
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czy warto stosować peeling? Dowiedz się jaki wybrać i dlaczego!

Pielęgnacja skóry w ten sposób potrafi dać bardzo wiele dobrego.

Serum - jak i kiedy je stosować?

Jakie są skutki kuracji serum? Dowiedz się, co może Ci dać odpowiednie jego stosowanie!

Polecamy
Modna kreska - wraca era eyelinera
Modna kreska - wraca era eyelinera

Bardzo dobrze nam znane eyelinery, powracają do naszych łask, stając się tegorocznym hitem.

Jesienny Look
Jesienny Look

Makijaż od zawsze dodawał kobiecie pewności siebie. Dzięki niemu czujemy się silniejsze i przede wszystkim piękniejsze. Warto zatem pilnie śledzić wszystkie nowości pojawiające się na rynku, czerpać inspiracje od najlepszych projektantów i malować się tak, aby zawsze wyglądać nienagannie.

Ostatnio dodane
Czy warto stosować peeling? Dowiedz się jaki wybrać i dlaczego!

Pielęgnacja skóry w ten sposób potrafi dać bardzo wiele dobrego.

Serum - jak i kiedy je stosować?

Jakie są skutki kuracji serum? Dowiedz się, co może Ci dać odpowiednie jego stosowanie!

Konkurs Ziaja