Uroda - Kobieta

Zabiegi iniekcyjne w medycynie estetycznej

2019-10-24 10:28:59

Zabiegi iniekcyjne zrewolucjonizowały oblicze medycyny estetycznej. Wystarczy wykonać bowiem określoną liczbę nakłuć skóry, które goją się bardzo szybko i nie pozostawiają blizn, aby móc cieszyć się nienagannym wyglądem skóry. Uznawane za bardzo bezpieczne i efektywne, zabiegi iniekcyjne dają możliwość natychmiastowej poprawy wyglądu twarzy, odmłodzenie skóry i redukcji wszelkich defektów skórnych.

Zabiegi iniekcyjne

O tym, jakie zabiegi iniekcyjne są najskuteczniejsze dowiemy się od eksperta medycyny estetycznej, dermatologa w Klinice Neonia Ewy Kopycińskiej.

- Trudno uwierzyć, że kiedyś odmładzanie i poprawa rysów twarzy możliwe były jedynie dzięki użyciu skalpela. Dziś wystarczy cieniutka igła i odpowiednie preparaty, aby radykalnie poprawić jakość skóry.

Zabiegi iniekcyjne doskonale obrazują to, jak ogromne możliwości mają obecnie nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej. Łączą one w sobie zminimalizowanie inwazyjności i ryzyka wystąpienia działań niepożądanych z maksymalizacją efektów. Ostrzykiwanie skóry preparatami o zróżnicowanym działaniu ma jedną ogromną zaletę – umożliwia efektywne pokonanie bariery naskórka, co sprzyja doskonałej penetracji składników odżywczych oraz precyzyjnemu wprowadzeniu wypełniaczy w ściśle określone obszary twarzy. Poza tym tego typu zabiegi cechują się ogromną różnorodnością – służą redukcji zmarszczek, blizn i przebarwień, poprawie owalu twarzy, odmłodzeniu skóry, spowolnieniu procesów starzenia się skóry. Z tego względu zabiegi te mogą być wykonywane zarówno u dwudziestolatków, jak i u osób w podeszłym wieku. Co więcej – zabiegi te można wykonać zarówno w obrębie twarzy, jak i innych obszarów ciała.

- Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów iniekcyjnych jest botoks. Wystarczy jeden zabieg, aby móc cieszyć się idealną gładką skórą bez zmarszczek przez wiele miesięcy.

 Fenomen toksyny botulinowej sprowadza się do tego, że jednorazowa iniekcja hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe na nawet rok, a to oznacza wiele miesięcy bez zmarszczek. Jednocześnie – nie należy obawiać się nadmiernego ograniczenia mimiki twarzy. Dobry specjalista wie, gdzie i w jakiej objętości podać botoks, aby efekt był całkowicie naturalny. Zabieg można powtarzać w razie potrzeby, a ryzyko wystąpienia powikłań jest minimalne.

- Zmarszczki można wygładzić także przy pomocy kwasu hialuronowego.

Ten wypełniacz ma wiele zastosowań – jeśli wypełnimy nim głębokie zmarszczki i bruzdy, wówczas uzyskamy efekt odmłodzenia i wygładzenia twarzy. Ale można iść jeszcze dalej – zastosowanie większych ilości tego wypełniacza w wybranych rejonach twarzy umożliwia uzupełnienie utraconej objętości twarzy, poprawia owal, daje efekt liftingu. Taki zabieg wolumetrii to doskonała alternatywa dla inwazyjnego liftingu z wykorzystaniem skalpela. Dodatkowo – kwas hialuronowy doskonale nawilża skórę, co jeszcze nasila efekt jej odmłodzenia. A efekty zabiegów z wykorzystaniem tego wypełniacza utrzymują się przez wiele miesięcy.

- Ale to nie jedyny wypełniacz wykorzystywany w medycynie estetycznej? Coraz więcej słyszy się o takich preparatach jak te zawierające hydroksyapatyt wapnia czy atelokolagen.

Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej nie brakuje rozmaitych wypełniaczy, które poza nadaniem objętości w problematycznych obszarach twarzy, stymulują syntezę włókien kolagenowych. W praktyce oznacza to dualizację efektu terapii – z jednej strony uzyskujemy natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczek i utraconej objętości tkanek, a z drugiej – długotrwały efekt odmłodzenia, ujędrnienia skóry i zwiększenia jej gęstości. Hydroksyapatyt wapnia to związek tworzący pod skórą swoiste rusztowanie, na którym dochodzi do syntezy włókien kolagenu i elastyny. Dzięki temu uzyskać można spektakularny efekt odmłodzenia, który utrzymuje się dłużej niż w przypadku zastosowania kwasu hialuronowego. Z kolei atelokolagen oraz polikaprolakton wyróżniają się unikatowymi właściwościami biostymulacyjnymi. Atelokolagen to kolagen wyróżniający się wysoką bioaktywnością oraz brakiem właściwości immunogennych – nie uczula, jest stabilny, ujędrnia skórę i zwiększa jej gęstość. Wypełniacz ten wykorzystywany jest w celu redukcji zmarszczek, blizn potrądzikowcyh czy wiotkości skóry, a efekty utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Z kolei polikaprolakton podawany jest w postaci preparatu zawierającego mikrosfery polimeru. Związek ten stanowi swoiste rusztowanie dla nowo syntetyzowanych włókien kolagenu, a efekty zabiegu utrzymują się nawet do 3 lat.

- Mówiąc o zabiegach iniekcyjnych trudno pominąć słynny wampirzy lifting. Zabieg ten wykonywany jest na całym świecie i zbiera jedynie bardzo pochlebne, entuzjastyczne opinie.

Kiedyś w celu odżywienia i odmłodzenia skóry wykonywany był zabieg mezoterapii igłowej, w przebiegu którego skóra ostrzykiwana jest odpowiednimi koktajlami odżywczymi. Obecnie zabieg ten ma sporą konkurencję – i mowa właśnie o wampirzym liftingu, czyli osoczu bogatopłytkowym. Przewaga osocza nad gotowymi preparatami sprowadza się do naturalnego pochodzenia – osocze pozyskiwane jest z krwi pacjenta. A to oznacza, że jest całkowicie bezpieczne, a zarazem skuteczne. Trudno bowiem o większą koncentrację czynników wzrostu oraz unikatowych białek, które stymulują procesy regeneracji skóry. Jeszcze większą koncentracją cennych składników cechuje się fibryna. Wykorzystanie takich preparatów biologicznych pozyskanych z krwi pacjenta pozawala na odmłodzenie skóry, redukcję niedoskonałości, poprawę jakości skóry na twarzy i ciele.

- Na koniec przejdźmy do lipolizy iniekcyjnej. Ten zabieg wykonywany jest na wybranych obszarach twarzy czy wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z nadmierną kumulacją tkanki tłuszczowej.

Lipoliza iniekcyjna to mało inwazyjna odpowiedź na liposukcję czy inne inwazyjne metody odchudzania. Modelowanie sylwetki czy usuwanie depozytów tłuszczu z podbródka możliwe jest dzięki ostrzykiwaniu tkanki tłuszczowej preparatem zawierającym fosfatydylocholinę. Pobudzone zostają wówczas procesy lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych i uwalniania z nich kwasów tłuszczowych. A te usuwane są z organizmu, co prowadzi do redukcji obwodów ciała i umożliwia skuteczne wspomaganie procesu odchudzania. Wspomaganie – bo zabieg nie zastąpi stosowania diety i aktywności fizycznej, pomoże natomiast pozbyć się umiarkowanych ilości tkanki tłuszczowej z trudnych do odchudzenia miejsc.

Więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej można znaleźć na : https://drkopycinska.krakow.pl/

Artykuł Partnera

fot. stock.adobe.com

 

Słowa kluczowe: na czym polegają, co to jest, uroda, poprawa wyglądu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak wybrać najlepszego fryzjera
Jak wybrać najlepszego fryzjera? Poznań

Należy postawić na profesjonalnych fryzjerów o ponadprzeciętnych umiejętnościach. Sprawdź, jak ich rozpoznać!

lakier hybrydowy
Jak długo schnie lakier hybrydowy?

Światło emitowane z lampy UV lub LED sprawia, że każda z warstw hybrydy staje się mocna i niemalże nie do zdarcia.

Adele figura 2020
Tak teraz wygląda Adele! Piosenkarka bardzo schudła

32-letnia piosenkarka pokazała swoje nowe zdjęcie, które zachwyciło nie tylko jej fanów.

Polecamy
Jak opalać się należycie bezpiecznie?
Jak opalać się należycie bezpiecznie?

Opalenizna – miernik atrakcyjności, zdrowia i udanego urlopu. Dla dermatologów przeciwnie, zwiększone ryzyko raka skóry. Jak pogodzić te dwa skrajne punkty widzenia?

W bikini bez niespodzianek
W bikini bez niespodzianek

Trudno znaleźć skuteczną i uniwersalną metodę walki z „zimowym brzuszkiem”, jednak stosując właściwe, dietetyczne reguły, możemy sobie ją zdecydowanie ułatwić.

Ostatnio dodane
Jak wybrać najlepszego fryzjera
Jak wybrać najlepszego fryzjera? Poznań

Należy postawić na profesjonalnych fryzjerów o ponadprzeciętnych umiejętnościach. Sprawdź, jak ich rozpoznać!

lakier hybrydowy
Jak długo schnie lakier hybrydowy?

Światło emitowane z lampy UV lub LED sprawia, że każda z warstw hybrydy staje się mocna i niemalże nie do zdarcia.