Trendy - Kobieta

Zero waste w garderobie - jak przedłużyć trwałość ubrań?

2022-11-18 12:41:02

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie bardziej ekologicznego stylu życia. Oczywiście dotyczy to nie tylko robienia odpowiedzialnych zakupów i ograniczania marnowania jedzenia. Warto przy okazji zadbać też o noszoną odzież, aby mogła służyć na wiele lat. Jak skutecznie zrealizować zasadę zero waste we własnej garderobie?

Zobacz też: Detoks od kawy - jakie efekty może powodować?

Zero waste w garderobieGruntowne porządki w szafie

W kwestii ubrań przestrzeganie zasady zero waste wiąże się z kilkoma istotnymi postanowieniami. Przede wszystkim należy zadbać o właściwą pielęgnację poszczególnych elementów garderoby, ponieważ każda tkanina wymaga innego potraktowania. Ponadto podczas robienia zakupów powinno się sięgać głównie po ponadczasowe kroje i wzory, które nigdy nie wychodzą z mody. Dzięki takiemu podejściu będzie można cieszyć się konkretną odzieżą przez dłuższy czas. Ważnym krokiem w stronę bardziej ekologicznego stylu życia są również gruntowne porządki. W wolnej chwili dobrze jest zerknąć do szafy i sprawdzić, czy nie znajdują się w niej niechciane lub nigdy nienoszone ubrania. W ten sposób nie tylko uda się pozbyć niektórych rzeczy, ale także zarobić trochę dodatkowych pieniędzy. Wszystkie niepotrzebne elementy garderoby można bowiem z powodzeniem sprzedać za pośrednictwem specjalnie do tego przeznaczonych stron internetowych.

Prawidłowa pielęgnacja ubrań

Właściwa pielęgnacja jest kluczem do tego, aby przedłużyć trwałość ubrań i sprawić, że będą one służyły jeszcze przez długie lata. Przed przystąpieniem do czyszczenia należy uważnie przeczytać instrukcję zamieszczoną na metce. Dzięki temu można dowiedzieć się wielu cennych informacji, m.in. tego, w jakiej temperaturze powinno się prać lub prasować określone elementy garderoby. Nie można zapominać również o wirowaniu odzieży, kiedy tylko jest to możliwe. W ten sposób ogranicza się wilgoć zawartą we włóknach, która w nieodpowiednich warunkach przekształca się w pleśń. Z kolei wszelkie zabrudzenia trzeba natychmiast usunąć za pomocą specjalnych środków. W innym wypadku pozostawienie brudnych ubrań w koszu prawdopodobnie doprowadzi do tego, że podczas późniejszego prania plamy nie znikną do końca i trwale oszpecą ulubioną koszulkę lub spodnie.

WG

fot. pexels

Źródło: ohme.pl

Słowa kluczowe: zero waste, garderoba, ubrania, pielęgnacja ubrań
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak prawidłowo dbać o Åźywą choinkę na BoÅźe Narodzenie?
Jak prawidłowo dbać o żywą choinkę na Boże Narodzenie?

Sprawdź, co zrobić, aby przedłużyć trwałość naturalnej choinki.

SkÃłrzane kozaki na szpilce
Kozaki dla modnej studentki - 4 stylowe modele na zimę

Podczas chłodniejszych miesięcy wiele dziewczyn najchętniej sięga po wysokie kozaki, które pasują zarówno do spodni, jak i spódniczek czy sukienek.

Jakich błędÃłw unikać podczas świątecznych zakupÃłw w czasach inflacji
Świąteczne zakupy w czasach inflacji - jakich błędów należy unikać?

Sprawdź, jak mądrze zaplanować świąteczne wydatki, aby nie przepłacić.

Polecamy
marki premium - stylizacja
Jak dostać marki premium w dobrych cenach? - praktyczny poradnik

Student jest obecnie najczęściej także osobą pracującą i musi się dobrze prezentować. Jak jednak dostać marki premium w niewysokich cenach i gdzie ich szukać?

kolorowe ubrania
Jak można wyróżnić się za pomocą ubrań?

Bez wątpienia najlepszym sposobem na to jest znalezienie własnego stylu i podążanie za nim.

Polecamy
Ostatnio dodane
Jak prawidłowo dbać o Åźywą choinkę na BoÅźe Narodzenie?
Jak prawidłowo dbać o żywą choinkę na Boże Narodzenie?

Sprawdź, co zrobić, aby przedłużyć trwałość naturalnej choinki.

SkÃłrzane kozaki na szpilce
Kozaki dla modnej studentki - 4 stylowe modele na zimę

Podczas chłodniejszych miesięcy wiele dziewczyn najchętniej sięga po wysokie kozaki, które pasują zarówno do spodni, jak i spódniczek czy sukienek.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?