Na rzeczy - Kobieta

Idealne mieszkanie dla studenta- gdzie szukać i jak wybrać?

2015-09-24 08:39:12 | artykuł sponsorowany

Przyzwoite studenckie lokum powinno spełniać kilka podstawowych kryteriów: powinno być tanie, dobrze zlokalizowane i wyrozumiałe dla lokatorów. Jak znaleźć miejsce, które spełnia wszystkie te wymagania?

Przeprowadzając się na studia do nowego miasta, każdy może się czuć trochę zagubiony. Nowe otoczenie, nowe obowiązki i nowi ludzie to czynniki, które sprawiają, że jeszcze bardziej brakuje nam domu. Jak go sobie stworzyć?

Przede wszystkim warto zacząć od planu. Zobacz, jak przygotować się do studiów i rozpocznij poszukiwania mieszkania, które wyjdzie na wprost twoim potrzebom.

Przede wszystkim: cena

Jeśli chcesz mieć blisko na uczelnię, przeważnie oznacza to, że interesuje Cię mieszkanie w centrum miasta. Tam, liczba lokali w tzw. nowym budownictwie jest ograniczona, co już na starcie ułatwia Ci znalezienie mieszkania z wieloletnimi, studenckimi tradycjami.

Warto się za takim rozglądać, bo wybierając nowe lub świeżo wyremontowane mieszkanie, musisz się liczyć z tym, że właściciele będą oczekiwali, że oddasz je w nienagannym stanie, co przy studenckim trybie życia bywa trudne, a koszty zniszczeń pokrywane są z kaucji.

Najtańszy jest zwykle pokój w akademiku, ale jeżeli przeprowadzasz się z paczką znajomych, kilku pokojowe mieszkanie może być nawet tańsze. Podział kosztów zakupu takich rzeczy jak środki czystości, chemia gospodarcza czy jedzenie, może być zbawieniem dla Twojego portfela

Lokalizacja, czyli gdzie szukać mieszkania?

Analizując położenie swojego przyszłego lokum musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, nie tylko odległość od uczelni. Takie mankamenty, jak dźwięk kościelnych dzwonów w niedzielę o 6 rano, czy brak nocnych autobusów odkrywamy zwykle po pierwszym tygodniu mieszkania, a przecież można to sprawdzić wcześniej. Odległość do dworca, najbliższej przychodni i sklepu 24/7 warto zmierzyć za pośrednictwem internetowych map i programatorów dojazdu.

Jak rozpoznać studencki raj?

Mieszkanie idealne dla studenta, to nie tylko cena i lokalizacja. Warto pamiętać też o relacjach - z tymi, z którymi mamy wynajmować mieszkanie, i tymi, którzy będą go nam użyczać. Właściciel, który za bardzo interesuje się życiem swoich lokatorów lub odwiedza ich częściej niż wymaga tego przekazanie rachunków lub naprawy, na dłuższą metę, może okazać się męczący.

Pamiętajmy jednak, że nieobecność wynajmującego, wcale nie musi być jego zaletą. W razie awarii lub usterek, lepiej pozostawać z nim w dobrych relacjach.

artykuł sponsorowany

Słowa kluczowe: mieszkanie, studia, student, stancja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
markizy balkonowe
Jak osłonić balkon? Przygotuj przestrzeń na lato

Przedstawimy Wam kilka sprawdzonych sposobów!

5 powodów, dla których warto czekać na jesień

Poznaj powody, dla których można lubić jesień i dowiedz się, w jaki sposób można produktywnie wykorzystać ten czas.

baleriny damskie
Jak rozciągnąć baleriny?

Chodzenie w zbyt ciasnych butach może być prawdziwą udręką, a nawet prowadzić do problemów zdrowotnych.

Polecamy
dziewczyna z muzyką
Ruch #selfcare i mindfullness - postaw na siebie! Kraków

Co tak naprawdę oznacza pielęgnacja ciała i ducha?

Fotoksiążka i album ze zdjęciami - zalety wywoływania fotografii

Czy wydrukowane zdjęcia to dobry pomysł na prezent?

Polecamy
Ostatnio dodane
markizy balkonowe
Jak osłonić balkon? Przygotuj przestrzeń na lato

Przedstawimy Wam kilka sprawdzonych sposobów!

5 powodów, dla których warto czekać na jesień

Poznaj powody, dla których można lubić jesień i dowiedz się, w jaki sposób można produktywnie wykorzystać ten czas.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?