Na rzeczy - Kobieta

Fotoksiążka i album ze zdjęciami - zalety wywoływania fotografii

2019-11-22 11:25:26

Każda rodzina i każde życie to mnóstwo historii, które można uwiecznić. Zdjęcia uwieczniające nasze wspomnienia od lat pozwalają wspólnie powspominać sobie szczęśliwe chwile i pozwolić gościom lepiej poznać naszą familię. To właśnie dlatego albumy ze zdjęciami możemy znaleźć praktycznie w każdym domu. Są to zwykle jednak fotoksiążki zawierające głównie stare fotografie - w końcu nowe zdjęcia można przeglądać na komputerze. Czy jednak na pewno sprawa jest taka prosta a ekran komputera i smartfona zastępuje drukowane zdjęcia?

Kobieta przegląda album ze zdjęciamiPo co drukować zdjęcia?

Wydawać by się mogło, że żyjemy w czasach, gdzie fotografia jest wszechobecna. Praktycznie każdy z nas ma przy sobie przyzwoity aparat w telefonie, którym w każdej chwili możemy uwiecznić dosłownie każdy moment naszego życia. Social media pełne są zdjęć przedstawiających nas, naszych znajomych i rodziny… pytanie tylko, ile naprawdę jest to warte?

Internet i przestrzeń cyfrowa rządzą się swoimi prawami. Nowe zdjęcie jest już stare kilka dni po udostępnieniu. Każdy kolejny post przykrywa poprzedni, a powrót do tego co było, nie jest nawet w połowie tak atrakcyjne, jak przeglądanie i tworzenie nowych treści. Zdjęcia na komputerze są liczne, w wysokiej jakości, ale ich ilość przytłacza. Nie mamy kiedy do nich wrócić.

Pomyśl o tym - ile razy na spotkaniu zdarzyło Ci się przeglądać zdjęcia z komputera albo takie z Facebooka? Ile jest zamieszania z łączeniem się z telewizorem i jak bardzo niewygodne jest tłoczenie się przed laptopem? Jak bardzo uczestnicy takiego seansu są zainteresowani takim pokazem slajdów? Gdzie się podziała magia wspólnego przeglądania albumów i opowiadania sobie długich historii związanych z każdym zdjęciem?

Zalety fotoksiążek

Rodzina to ciekawa instytucja, Niby wszyscy trzymają się blisko siebie, tak "generalnie", ale na co dzień często zachowujemy dystans nawet w obrębie jednego domu. Szara codzienność zajmuje nam większość czasu, a ciepło domowego ogniska obecne jest jedynie gdzieś w tle, ale cały czas tam jest. Na nowo możemy je poczuć właśnie przy okazji różnego rodzaju świąt czy rodzinnych spotkań, podczas których możemy wspólnie przeglądać zdjęcia.

Każdy kto kto pamięta takie sytuacje, na pewno wspomina je miło. Taka kronika to zawsze okazja do usłyszenia kilku interesujących, zabawnych a niekiedy smutnych czy nostalgicznych historii. Życie to w końcu nie tylko szczęśliwe chwile, a każda rodzina musiała kiedyś przeżyć jakąś stratę. To właśnie zdjęcia pozwalają zachować nam pamięć zarówno o wzlotach jak i upadkach.

Taki album można po prostu przynieść i zacząć go przeglądać. Na pewno łatwiej jest w ten sposób zainteresować naszymi opowieściami najmłodszych członków rodziny, a ktoś starszy na pewno chętniej sięgnie po coś takiego, by przejrzeć fotografie w swoim tempie i przeżyć zawarte na nich wspomnienia jeszcze raz, bez angażowania wielkich ekranów i robienia bałaganu z kablami.

Czy album ze zdjęciami to dobry prezent?

W obliczu wcześniej opisanych przykładów, ciężko byłoby teraz powiedzieć, że nie. Na pewno warto więc rozważyć danie komuś takiego prezentu, zwłaszcza, kiedy to ktoś z kim jesteśmy blisko. Zdjęcia to w końcu idealne przedmioty, dzięki którym możemy pokazać, jak wiele nas z kimś łączy i jak cenne są to dla nas wspomnienia.

Album pełen zdjęć jest dobrym pomysłem na coś, co można uzupełniać z czasem kolejnymi drukowanymi fotografiami. Fotoksiążka to z kolei konstrukcja zamknięta, ale przygotowana pod konkretną okazję może posiadać znacznie silniejszy przekaz i tożsamość. Z dobrą fotoksiążką i albumem jest trochę jak ze zwykłą książką - zawsze będzie z niej dobry prezent, albo chociaż dodatek do niego, kiedy czujemy, że daliśmy komuś za mało.

Zobacz też: promocje na wywoływanie zdjęć>>

KSK

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: Zalety, wady, pomysł na prezent, druk zdjęć, promocje, kody rabatowe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ogród w domu - jak sadzić warzywa i kwiaty w warunkach domowych?

Nie trzeba ruszać się z domu, by stworzyć idealne miejsce dla swoich roślin!

Zalety pisania listów

Sprawdź dlaczego nadal warto je pisać!

damska torebka i jej zawartość
Jak odciążyć damską torebkę i ulżyć kręgosłupowi?

Jak nauczyć się trudnej sztuki eliminacji ilości przenoszonych przedmiotów? I co naprawdę powinno się znaleźć w damskiej torebce?

Polecamy
Sezon na depresje
Sezon na depresje

Wraz z początkiem jesieni często dopada nas zły nastrój i przygnębienie. Stajemy się ospali i nic nam się nie chce robić.

One zjadły najostrzejszą papryczkę na świecie. Zobacz, co stało się dalej! [WIDEO]
One zjadły najostrzejszą papryczkę na świecie. Zobacz, co stało się dalej! [WIDEO]

Pewne dziewczyny postanowiły przekonać się na własnej skórze o tym, jak smakuje diabelnie ostra papryka.

Ostatnio dodane
Ogród w domu - jak sadzić warzywa i kwiaty w warunkach domowych?

Nie trzeba ruszać się z domu, by stworzyć idealne miejsce dla swoich roślin!

Zalety pisania listów

Sprawdź dlaczego nadal warto je pisać!