Seks - Kobieta

Czy zabawki erotyczne mogą pomóc podczas kryzysu w sypialni?

2016-11-29 14:16:10

Para, która nigdy nie zaliczyła żadnej wpadki, czy trudności w sypialni, podczas namiętnych igraszek we dwoje, to prawdziwa rzadkość. Nie będzie więc dużym nagięciem prawdy jeśli stwierdzimy, że każdy musiał kiedyś się zmierzyć z kryzysem – i to na bardzo różnym etapie zażyłości erotycznej. Jedni radzą sobie z tym łatwiej, inni coraz bardziej zamykają się w sobie, zaczynają stronić od zbliżeń, a stymulacja partnera wydaje się im powodem do irytacji, gdyż nie mogą się odwdzięczyć.

Zaczynają również dojrzewać obawy, czy jeśli pojawi się kolejny kryzys, problemy z potencją, czy też przedłużający się brak spełnienia u drugiej osoby, to czy negatywne emocje i trudności nie pogłębią się jeszcze bardziej. Jak sobie radzić w takich sytuacjach? W jaki sposób przekonać swoją psychikę, iż kolejne próby to chęć nauki, a nie powód do wstydu, gdy kończą się kolejną porażką? Czy gadżety dla dorosłych mogą tutaj pomóc? Więcej na ten temat w kolejnych akapitach.

Musicie przejść przez to razem

Rozwiązań może być bardzo wiele, ale jeden element powtarza się tutaj nagminnie i jeśli wierzyć naszemu ukształtowaniu psychicznemu, jest on newralgicznie ważny dla poradzenia sobie z problemami w sypialni. Choć wydaje ci się, że skoro zawodzisz to problem jest wyłącznie twój i musisz się samodzielnie z nim uporać, to nie możesz być w większym błędzie. Twoja porażka, niedyspozycyjność, czy też spadek libido dotyka także tę drugą osobę. Jeśli każde z was zamknie się w takim momencie w swojej własnej enklawie milczenia to problem nie zniknie. Ba, może zacząć się pogłębiać. Ważne jest tutaj poczucie akceptacji i zapewnienie o stałości uczucia. O czymś takim powinno się rozmawiać, bo skoro decydujecie się na aż taką intymną zażyłość to słowa nie powinny być dla was trudne, prawda? Reakcja drugiej osoby również gra tu ważną rolę, gdyż może pogłębić kryzys, albo pozwolić zbudować porozumienie i chęć wspólnej pracy nad niedoskonałościami.

Zabawki erotyczne

Czasem jedynym problemem w sypialni jest znudzenie, które przeradza się coraz bardziej w mechaniczny przebieg zbliżenia. W pewnym momencie czara goryczy przelewa się i zaczyna się powolny proces rozpadu więzi. Zabawki dla dorosłych mogą być tu bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż jeśli uczucie pomiędzy wami nie wygasło, to taka zmiana może wywołać zaciekawienie i skłonić do mniejszych lub większych eksperymentów ze swoimi pokładami przyjemności. Tym oto sposobem wzmacniacie wzajemnie swoje podniecenie, nawet jeśli wybrany gadżet nie jest zbyt imponujący, czy zaawansowany technicznie, to oczekiwanie na nieznane nakręci was i sprawi, że staniecie się bardziej wrażliwi na bodźce. Ważnym etapem jest jednak wspólna decyzja o wprowadzeniu tego typu elementów do waszego związku. Jak wskazuje nasze doświadczenie, największym problemem jest tu nie brak porozumienia, ale rozpoczęcie... rozmowy na ten temat, nie mówiąc już o wspólnym wyborze tego, co trafi do intymnej kolekcji zabawek dla dorosłych danej pary.

Co warto wybrać na początek?

Gadżetów i przeróżnych akcesoriów erotycznych jest cała masa. Wystarczy wejść na stronę jednego ze sklepów internetowych należących do tej branży, by już po chwili stracić orientację. Jeśli ma to jednak być wasza pierwsza przygoda z tym asortymentem to na pewno podczas rozmowy zorientujecie się w swoich wzajemnych wyobrażeniach, co do ich wprowadzenia do sypialni. Warto przede wszystkim zastanowić się nad:
- akcesoriami do krępowania i zasłaniania oczu,
- produktami do masażu (olejkami, świecami itd.),
- masażerami zewnętrznymi typu pierścienie miniaturowe masażery,
- bielizna erotyczna lub kostiumy (czasem wejście w rolę pomaga zapomnieć o kryzysie prawdziwych nas).

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Nagosc.pl

ip

Słowa kluczowe: kryzys w związku, problemy w seksie, problem z erekcją, zabawki erotyczne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
10 ciekawostek o penisie
10 ciekawostek o penisie

... które zawsze chciałyście wiedzieć, ale bałyście się zapytać

Skandal z "inteligentnym wibratorem" - zbierał intymne dane!
Skandal z "inteligentnym wibratorem" - zbierał intymne dane!

Grupa hakerów z DEF CON 24 Hacking Conference odkryła, że i do wibratora można się włamać.

Zobacz także
męskie fantazje
Jakie elementy stroju rozpalą jego wyobaźnię? Oto odpowiedź!

Faceci to wzrokowcy, niektóre elementy damskiej garderoby działają na nich wręcz magnetyzująco

Sex
On nie chce się z tobą kochać? Zobacz, jakie mogą być powody!

Problemy w seksie zdarzają się w wielu związkach, ważne jest, żeby szybko na nie reagować!

gender icon
Oto, co faceci najbardziej lubią w łóżku!

Zobacz, czego chcą faceci w łóżku i czym go uszczęśliwisz!

Ostatnio czytane
10 ciekawostek o penisie
10 ciekawostek o penisie

... które zawsze chciałyście wiedzieć, ale bałyście się zapytać

Skandal z "inteligentnym wibratorem" - zbierał intymne dane!
Skandal z "inteligentnym wibratorem" - zbierał intymne dane!

Grupa hakerów z DEF CON 24 Hacking Conference odkryła, że i do wibratora można się włamać.

Popularne
Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę? Najlepiej strzelić sobie od razu w łep!

Konkurs Ziaja