Seks - Kobieta

Kamasutra – indyjska sztuka miłości

2011-06-28 17:24:11

Kamasutra to inaczej wiedza, nauka o miłości. Kama to po indyjsku (w sanskrycie) "miłość" a sutra to "nauka". Kamasutra pochodzi z około I w. n.e.  i jest najstarszym z ocalałych traktatów i podręczników o miłości. Jej autorem jest indyjski mędrzec Vatsjajana.

Kamasutra daje nam szereg porad, jak uczynić nasze kontakty seksualne bardziej szczęśliwymi i satysfakcjonującymi, jak pogłębić wzajemną rozkosz. Ta satysfakcja płynąca z płciowości daje nam radość oraz pogłębia wzajemne relacja osobowe partnerów, przeciwdziała konfliktom i kryzysom partnerskim.

Porady, jakie możemy odnaleźć w indyjskiej Kamsutrze dotyczą zarówno tematu tak znanego jak pozycje seksualne, jak i szeregu innych, istotnych, ale mniej znanych zagadnień. Daje np. porady związane z wystrojem miejsca do miłości, z używaniem kosmetyków, pachnideł i ozdób.
Mówi o możliwościach umiejętnego zastosowania w grze wstępnej takich zachowań jak delikatne gryzienie i drapanie, czy wydawanie miłosnych dźwięków.

Wreszcie daje szereg porad dotyczących pozycji miłosnych, np. w zależności od wielkości męskiego członka (lingama) i żeńskiej pochwy (joni).

Czytając teksty wschodnie, uświadamiamy sobie, jak często stajemy sie ofiarą nadmiernego pośpiechu, który prowadzi do niepotrzebnego napięcia i rujnuje nasze życie. Pośpiech ten jest także często obecny w naszym życiu intymnym, stąd częste niezadowolenie z życia seksualnego. Rozbudzenie w tej sferze powinniśmy zacząć od zwolnienia, unikania pośpiechu. Podczas gry miłosnej warto skupić się na partnerze, na sobie i na własnych odczuciach. Kiedy uda nam się naprawdę odprężyć podczas pieszczot, poczujemy jak przez nasze ciało przepływa energia, która je rozgrzewa i ożywia. Aby wzmocnić efekt należy skupić się na oddechu partnera i jego wzroku.

Grę miłosną możemy urozmaicać poprzez stosowanie masażu. Masowanie niektórych partii ciała partnera, jest dla niego szczególnie odprężające. Masując np. czoło partnera, możemy wprowadzić go w stan błogości i relaksu oraz spowodować u niego większą jasność umysłu. Masaż tego typu wykonujemy poprzez rozcieranie czoła partnera dwiema dłońmi od środkowej osi na zewnątrz, schodząc w dól I do tyłu. Techniki masażu są naturalnie różne, możemy dobierać je indywidualnie do naszego stanu i potrzeb.

W świecie Zachodu można zaobserwować pewien paradoks. Otóż z każdej strony jesteśmy epatowani nagością, perwersyjnym seksem, bezwstydnością, a jednocześnie nie umiemy się tak naprawdę z tegoż seksu cieszyć. Przeciętny kochanek wychowany na filmach pornograficznych jest raczej zakompleksionym malkontentem, który w licznych i najczęściej przypadkowych kontaktach seksualnych szuka spełnienia, a znajduje tylko kolejne rozczarowanie.

Filozofia Wschodu zaskakuje nas również w temacie seksu, proponując, jakże odmienny od naszego sposób uprawiania miłości. To właśnie Kamasutra przekonuje nas, że spojrzenie na sferę seksu w sposób całościowy, jako na jedność ciał i dusz, może zdecydowanie poprawić jakość naszego życia seksualnego i przyczynić się do naszej satysfakcji.

Żadna ze współczesnych książek nie oferuje takiej mądrości i tak wielu porad z dziedziny seksu, zaś kolorowe gazety pompują w nas popkulturowe artykuły, które pokazują seks w sposób przedmiotowy.
Polecamy Wam czytanie Kamasutry zarówno jako poradnika seksualnego, ale i życiowego, bo od zawsze wiadomo, że mądrość indyjska jest największą z poznanych.

 

KK

Słowa kluczowe: kamasutra pozycje seksualne sztuka miłości
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Seks tantryczny
Seks tantryczny - co to takiego?

Seks tantryczny jest czymś najbardziej naturalnym na świecie.

spadek libido
Spadek libido u kobiet, czyli dlaczego nie masz ochoty się kochać?

Spadek libido i chęci na seks u kobiet może mieć wiele przyczyn.

kulki gejszy
Kulki gejszy - co to takiego?

Kulki gejszy idealnie napną mięśnie kegla i spowodują, że seks będzie smakować lepiej.

Polecamy
Studentki i przypadkowy seks
Studentki i przypadkowy seks

W dzisiejszych czasach prawie wszystko musi być jak fast food- szybko, bezproblemowo, jednorazowo. Począwszy od sztućców czy pieluch, przez reklamówki, jedzenie, a kończąc na relacjach międzyludzkich.

Seks tantryczny
Seks tantryczny

Seks tantryczny jest aktem duchowego i cielesnego zespolenia, pozwalającym odkryć partnerom duchową stronę zbliżenia, a także silniej przeżywać orgazm.

Ostatnio dodane
Seks tantryczny
Seks tantryczny - co to takiego?

Seks tantryczny jest czymś najbardziej naturalnym na świecie.

spadek libido
Spadek libido u kobiet, czyli dlaczego nie masz ochoty się kochać?

Spadek libido i chęci na seks u kobiet może mieć wiele przyczyn.