Spisane z życia - Kobieta

Czym jest partnerstwo?

2013-10-15 08:25:34

Współczesny model związku znacznie różni się od tego reprezentowanego przez naszych dziadków i  rodziców. Młodzi ludzie są bardzo wygodni, lubią być wolni i niezależni. Czy w dzisiejszych czasach dwie osoby potrafią stworzyć związek oparty na prawdziwym partnerstwie?

Na początek należy zastanowić się, czym jest partnerstwo i jakie obowiązki w związku ma mężczyzna, a za co odpowiedzialna jest kobieta. Nie da się ukryć, że dawniej te role były ściśle określone i oczywiste. Kobiety zajmowały się gospodarstwem domowym, a rolą prawdziwego mężczyzny było spłodzenie syna, zbudowanie domu i posadzenie drzewa.  Teraz te różnice się zacierają. Nie oznacza to jednak, iż kobiety powinny rozpocząć wylewanie fundamentów na swojej posesji, a mąż w tym czasie zajmie się dziećmi i ugotuje obiad. Dzisiaj spojrzenie na rolę kobiety i mężczyzny jest mniej schematyczne.

Fundamentem każdego związku jest wzajemne zrozumienie i obustronne wsparcie. Szczęśliwa para nie musi wcale spędzać ze sobą każdej wolnej chwili, jeżeli jedna osoba potrzebuje czasu dla siebie powinna powiadomić o tym drugą połówkę. Jednak są chwile, kiedy potrzebujemy wsparcia partnera, jego bliskości. Dlatego niezwykle ważną rolę pełni rozmowa. Każda wymiana poglądów jest dobra, nawet jeśli przerodzi się w konstruktywną (!) kłótnię. Najważniejsze jest porozumienie. Stwierdzenie "domyśl się!" nie wystarczy. Chyba, że Twój partner jest wróżbitą lub ma nadprzyrodzone zdolności...

Oczywiście, kwestia obowiązków domowych również wymaga uwagi. Wiele osób widzi jedynie swoją pracę, nie dostrzegając wysiłku partnera. Dwie kochające się osoby nie są przecież rywalami, bycie razem powinno uszczęśliwiać, a nie być powodem do smutku i złości.

Partnerstwo opiera się również na interesowaniu się drugą osobą, jej samopoczuciem, pasjami i poglądami. Tutaj znów należy wspomnieć o rozmowie. Jej znaczenie jest w związku naprawdę ogromne. Partner jest zarówno przyjacielem, kochankiem, opiekunem, nawet nauczycielem. Powinien okazywać zainteresowanie, ciepło, wsparcie, dawać poczucie zaufania.

Ważne, aby zachować zdrowy rozsądek. Należy interesować się partnerem, jednak nie można dopuścić do inwigilacji drugiej osoby! Zdjęcie części obowiązków z barków partnera jest jak najbardziej wskazanie, jednak jedna osoba nie może obarczać się wszystkimi problemami. Należy dbać o bliskość, jednak czasami warto dać sobie trochę czasu i przestrzeni na rozwijanie własnych zainteresowań i pasji. Pamiętajmy, że związek partnerski powinien dodawać nam skrzydeł, a nie stale unieszczęśliwiać.

Adrianna Fliszewska

Słowa kluczowe: związki modele partnerstwo obowiązki w związku
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • nie mam pomysłu [0]
    anonim
    2013-10-15 22:03:09
    Pozdrowienia z Grodzkiej mieści się mały funklub szanownej Pani Dziennikarki :D
Zobacz także
Jak stłumić uczucia?
Jak stłumić uczucia?

Czasami sytuacja wymaga tego, aby stłumić w sobie uczucie, którym darzymy drugą osobę...

5 powodÃłw, Åźeby go rzucić
5 powodów, żeby go rzucić

Jeśli on zachowuje się w TEN sposób - zastanów się nad rozstaniem.

Polecamy
36 pytań - niesamowita gra z partnerem, która wywoła lub pogłębi uczucie
36 pytań - niesamowita gra z partnerem, która wywoła lub pogłębi uczucie

Wystarczy godzina, żebyście poznali się lepiej!

Plotki i obgadywanie? Tymi sposobami sobie z nimi poradzisz raz na zawsze!
Plotki i obgadywanie? Tymi sposobami sobie z nimi poradzisz raz na zawsze!

Plotki były, są i będą. Każdy człowiek narażony jest na krytykę i bezpodstawne ocenianie przez innych.

Ostatnio dodane
Jak stłumić uczucia?
Jak stłumić uczucia?

Czasami sytuacja wymaga tego, aby stłumić w sobie uczucie, którym darzymy drugą osobę...

Kupony i kody rabatowe
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.