Makijaż - Kobieta

Dobre Rady

2005-11-20 00:00:00

Ekspresowy i delikatny przed zajęciami czy też mocniejszy i bardziej ekstrawagancki wieczorem, makijaż, jest stałym towarzyszem życia każdej dziewczyny. W zależności od okazji spędzamy przed lustrem kilka chwil lub długie godziny.

Jaki by nie był i ile czasu by nam nie zajmował to są pewne zasady o których musimy zawsze, ale to zawsze pamiętać. Bo przecież nie sztuka zrobić z siebie straszydło.

Na dobry początek podaje kilka najważniejszych rzeczy których należy unikać:

 

 

Z bladej twarzy w złocistobrązową mulatkę, czyli nasze błędne przekonanie, że za pomocą ciemniejszego o 5 odcieni podkładu możemy uzyskać pięknie opaloną twarz. Efekt opalona buzia – biała szyja nie robi dobrego wrażenia. Podkład powinien być zbliżony do ogólnego kolorytu skóry. Trzeba tez pamiętać o starannym rozsmarowaniu go na zewnętrznych partiach twarzy i o tym, że ubrudzone nim kołnierzyki lub golfy wyglądają fatalnie!

 

 

 

 


 

 

 

Gdzie się podziały moje brwi? Czyli wyskubane do granic możliwości, ledwo widoczne lub wręcz przeciwnie podkreślone czarne kreski wysoko nad oczami. Dobrze wyregulowane brwi potrafią nadąć twarzy zupełnie inny wygląd. Powinny być w miarę naturalne, pozbawione pojedynczych, odstających włosków. Regulujemy jedynie dolną linie brwi!

 

 

 

 

 

Eye linery są w modzie. Owszem ale trzeba umieć z nich korzystać. Jeżeli nie umiemy zrobić prostej kreski podkreślającej delikatnie oko, lepiej zrezygnujmy z tej mody. Nic bardziej nie psuje nam spojrzenia niż źle pomalowane oczy!

 

 

 

 

 

Rzęsy uginające się pod ciężarem tuszu. Zamiast nadawać naszemu spojrzeniu zalotności będzie odstraszać. Pozlepiane rzęsy i grudki tuszu sprawią że nasz makijaż będzie wyglądał jakby był „wczorajszy”. Dlatego po nałożeniu mascary najlepiej jest zgiętym na pół płatkiem kosmetycznym lub chusteczką zebrać nadmiar tego kosmetyku!

 

 

 

 

 

 

Usta ociekające tłuszczem, czyli nie przesadzajmy z błyszczykiem. Błyszczące usta są bardzo kuszące a odpowiednio nałożony błyszczyk może je optycznie powiększyć. Nie bez powodu jest najpopularniejszym kosmetykiem. Łatwy w użyciu nie wymaga tyle precyzji w nakładaniu co pomadka i wystarczy go ODROBINA by uzyskać piękne i ponętne usta!

 

 

 

 

Malowana lala, czyli dwa różowe placki na policzkach. Tutaj również musimy pamiętać o dobraniu odpowiedniego odcienia, ale równie ważne jest miejsce w jakim go nałożymy. Nieodpowiednie umiejscowiony róż może pogrubić okrągłą już twarz lub też wyszczuplić tę podłużną. Dlatego najbezpieczniejszy jest puder brązujący o odcień ciemniejszy od naszego podkładu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Magda Nasiadka
(dlastudentki@dlastudenta.pl) 


Słowa kluczowe: rady makijażowe rady pomyłki w makijażu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czy warto stosować peeling? Dowiedz się jaki wybrać i dlaczego!

Pielęgnacja skóry w ten sposób potrafi dać bardzo wiele dobrego.

Serum - jak i kiedy je stosować?

Jakie są skutki kuracji serum? Dowiedz się, co może Ci dać odpowiednie jego stosowanie!

Polecamy
Wyrzeźb sobie twarz
Wyrzeźb sobie twarz

Każda z nas chciałaby mieć idealne rysy twarzy. Wielokrotnie stając przed lustrem stwierdzamy, że mamy za duży nos lub zbyt wysokie czoło. Wszystko jednak da się zatuszować i optycznie ukryć.

Dobierz makijaż do koloru włosów
Dobierz makijaż do koloru włosów

Dobór odpowiedniego makijażu nie jest wcale tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Inny makijaż przeznaczony jest dla jasnowłosych kobiet, a inny dla ciemnych.

Polecamy
Ostatnio dodane
Czy warto stosować peeling? Dowiedz się jaki wybrać i dlaczego!

Pielęgnacja skóry w ten sposób potrafi dać bardzo wiele dobrego.

Serum - jak i kiedy je stosować?

Jakie są skutki kuracji serum? Dowiedz się, co może Ci dać odpowiednie jego stosowanie!