Niezbędnik - Kobieta

Jak usunąć plamę z wina?

Plama z czerwonego wina

2018-05-16 14:04:22

Jedną z cięższych do usunięcia plam jest plama z wina. Tego typu zabrudzenie należy usunąć od razu, ponieważ im dłużej będziemy zwlekać, tym ciężej się go pozbędziemy. Plamy z czerwonego wina nie są jednak nie do wywabienia. Kilkoma sposobami można w prosty sposób doprowadzić zabrudzoną tkaninę do czystości. Jak usunąć plamę z wina? Zobaczcie sami.

kieliszek czerwonego wina

Plamy z czerwonego wina

Dla niektórych osób plamy z czerwonego wina są równoznaczne ze zniszczeniem ubrania, którego nie da się uratować. Nic bardziej mylnego. W przypadku plamy po winie jest sporo możliwości, aby usunąć zabrudzenie. Przede wszystkim ważne jest, aby reagować od razu, wtedy mamy większą szansę, aby plama z wina zeszła szybko i bez problemu. Przedstawiamy wam kilka skutecznych sposobów na plamy z czerwonego wina, z którymi na pewno dacie sobie radę.

Jak usunąć plamę z wina?

Skutecznym sposobem na plamy po winie jest użycie soli kuchennej. Zasypanie zabrudzonego miejsca solą oraz wymoczenie tkaniny w letniej wodzie sprawi, że plama z wina zejdzie szybciej. Po około 45 minutach ubranie należy wyprać jak zwykle. Zabrudzenie powinno zejść bez problemu.

Innym sposobem na plamy z wina czerwonego jest zastosowanie mąki ziemniaczanej. Odrobinę tego produktu nakładamy na plamę, polewamy wodą i zostawiamy na około 15 minut. Po tym czasie przemywamy plamę z wina wodą i pierzemy jak zwykle.

Jak usunąć plamę z czerwonego wina?

Bardzo dobrym sposobem na plamy z czerwonego wina jest użycie sody oczyszczonej. Ten popularny produkt kuchenny idealnie sprawdzi się w walce z tego typu zabrudzeniami. Plama z czerwonego wina zejdzie dużo łatwiej, jeśli posypiemy ją odrobiną sody z dodatkiem wody. Taka papka nałożona na zabrudzenie usunie plamę z wina szybciej i skuteczniej. Po takiej czynności należy przeprać dokładnie ubranie i wysuszyć jak zwykle. Zabrudzenie powinno zniknąć.

Równie skutecznym sposobem na plamy z wina jest użycie szarego mydła. Produkt ten nie zniszczy tkaniny i usunie zabrudzenie w kilka chwil. Po zastosowaniu szarego mydła należy wyprać ubranie jak zwykle.

guess kod rabatowy

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: plama z wina, plama z czerwonego wina, plamy po winie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Świąteczne dylematy - jaką choinkę wybrać?

Świerk, sosna, jodła - jakie drzewko kupić na Boże Narodzenie?

Self storage moÅźe być dobrym rozwiązaniem na przechowanie przetworÃłw.
Gdzie można przechowywać przetwory?

Self storage może być dobrym rozwiązaniem na przechowanie przetworów.

Zobacz, jak wyczyścić nagrobek, w zaleÅźności od materiału, z ktÃłrego jest wykonany.
Jak wyczyścić nagrobek?

Zobacz, jak wyczyścić nagrobek, w zależności od materiału, z którego jest wykonany!

Polecamy
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Brak zdjęcia
Woda to podstawa

Zawartość wody w organizmie ludzkim. Zalecane normy spożycia wody dziennie. Zawartość wody w niektórych produktach spożywczych.

Ostatnio dodane
Świąteczne dylematy - jaką choinkę wybrać?

Świerk, sosna, jodła - jakie drzewko kupić na Boże Narodzenie?

Self storage moÅźe być dobrym rozwiązaniem na przechowanie przetworÃłw.
Gdzie można przechowywać przetwory?

Self storage może być dobrym rozwiązaniem na przechowanie przetworów.

Konkurs Ziaja
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.