Spisane z życia - Kobieta

Jak wygłaszać toasty? - poradnik

2022-12-23 09:09:16

Nie raz w życiu będziemy musieli spotkać się ze wzniesieniem toastu. Urodzin, rocznice, czy też wesela to jedne z częstszych wydarzeń, na których będziemy mieli szansę przemawiać do gości. Jak przygotować się do swojej wypowiedzi, tak, aby zainteresowała słuchaczy?

Zobacz też: Jak przygotować imprezę sylwestrową? - praktyczne porady

dlastudentaWygłaszanie toastu

Tosty najczęściej wygłaszamy, aby uczcić jakąś osobę, czy też sytuację. W trakcie przemówienia składamy życzenia lub podziękowania w zależności od okazji, która doprowadziła do spotkania. Jego koniec zachęca także do wspólnego spożycia alkoholu. O czym warto jednak pamiętać, aby nie zanudzić zebranych osób?

Z czego powinien składać się toast?

Wypowiadany przez nas toast powinien składać się trzech części. Pierwsza z nich dotyczy bezpośredniego zwrotu do słuchaczy bądź też osoby, której będzie on dotyczył. Jest to sposób na zwrócenie uwagi słuchaczy. Możemy użyć takich sformułowań jak: “Szanowni Państwo”, “Drodzy”, “Szanowny Panie…”. Następnie powinniśmy przejść do głównego elementu toastu. Stanowią go najczęściej życzenia, podziękowania, czy też nawiązuje się w nim do powodu spotkania. Na końcu przemówienia warto ponownie zwrócić się do słuchaczy słowami takimi jak: “Zdrowie naszych miłych gości!”, Wznieśmy toast za…”.

Kiedy wygłosić toast?

Warto pamiętać, aby toast, który wygłosimy, nie był za długi, inaczej nasi słuchacze mogą szybko się poczuć znudzeni, szczególnie kiedy wiadomo, że nie będzie to jedyne przemówienie tego wieczoru. Powinny mieć one formę krótkiego przerywnika lub miłego dodatku do wydarzenia, nie jego głównej części. Chcąc wygłosić to krótkie przemówienie, wybierzmy odpowiedni moment. Zazwyczaj nie robi się tego podczas dań głównych, zup oraz bezpośrednio przed podaniem przystawek. Pamiętajmy również o wstaniu z miejsca, podniesieniu kieliszka, co na pewno zwróci uwagę gości. Jeżeli stresuje nas przemawianie przed większą ilością osób, przećwiczyć nasz tekst wcześniej, tak aby czuć się przygotowanym na wydarzenie.

BS

fot. Pexels

Źródło: jaknapisac.com

Słowa kluczowe: toast, impreza, wesele, przemówienie, jak wygłaszać toast
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ograniczenie stresu - proste techniki relaksacyjne
Ograniczenie stresu - proste techniki relaksacyjne

Zobacz, jak zrelaksować się w kilka minut.

plan
Jak organizować sobie czas? - praktyczne porady

Oto kilka kroków, jak usprawnić swój dzień.

rihanna
Rihanna urodziła drugie dziecko!

Piosenkarka urodziła kolejne dziecko.

Polecamy
nowy rok
Jak produktywnie spędzić czas przed sylwestrem?

Zobacz, co można zrobić, aby dobrze zakończyć 2022 roku?

oszczędzanie jesienią
5 sposobów na jesienne oszczędzanie bez wyrzeczeń

Zobacz, jak zaoszczędzić jesienią nie obniżając standardów swojego życia.

Polecamy
Ostatnio dodane
Ograniczenie stresu - proste techniki relaksacyjne
Ograniczenie stresu - proste techniki relaksacyjne

Zobacz, jak zrelaksować się w kilka minut.

plan
Jak organizować sobie czas? - praktyczne porady

Oto kilka kroków, jak usprawnić swój dzień.