Uroda - Kobieta

Korekta kształtu nosa i ust oraz owalu twarzy - sposób na piękny, młody wygląd

2020-01-30 11:24:10

Kiedyś korekta kształtu nosa, ust czy podbródka możliwa była wyłącznie z inwazyjnymi zabiegami z użyciem skalpela. Obecnie natomiast można zmieniać wielkość i kształt poszczególnych elementów twarzy przy pomocy zabiegów o minimalnej inwazyjności, wymagających wykonania jedynie kilku nakłuć skóry. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego jako wypełniacza. O tym, jak przebiega zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym porozmawiamy z ekspertem z branży medycyny estetycznej lekarzem dermatologiem w Klinice Neonia z Krakowa Ewą Kopycińską.

Kwas hialuronowy

- Kiedyś kwas hialuronowy kojarzony był głównie jako składnik kremów nawilżających, dziś zaś – stanowi jeden z najbardziej uniwersalnych preparatów stosowanych w profesjonalnych zabiegach medycyny estetycznej. Z czego wynika fenomen kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy to związek występujący fizjologicznie w organizmie, dlatego jego zastosowanie w medycynie estetycznej jest bardzo wszechstronne, a zarazem bezpieczne. Preparaty zawierające nieusieciowany kwas hialuronowy sprawdzają się w zabiegach mezoterapii igłowej, z kolei kwas hialuronowy nieusieciowany – w zabiegach modelowania twarzy. Preparaty z kwasem hialuronowym wyróżniają się taką plastycznością, która wiernie odtwarza strukturę tkanki podskórnej – dlatego mogą służyć wypełnianiu ust, korygowaniu kształtu nosa czy podbródka, a także policzków. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest także w zabiegach wolumetrii, czyli poprawy owalu całej twarzy.

- Wynika z tego, że kwas hialuronowy umożliwia upiększanie twarzy oraz jej odmładzanie, a zatem zabiegowi mogą poddać się zarówno osoby młode, jak i te w starszym wieku?

Osoby młode bardzo często decydują się na powiększanie ust kwasem hialuronowym https://drkopycinska.krakow.pl/zabiegi/powiekszenie-ust/ oraz korygowanie ich kształtu, a także bezoperacyjną zmianę kształtu nosa. Osoby z widocznymi oznakami starzenia decydują się natomiast na zabieg wolumetrii – przywrócenia objętości tkanki podskórnej i elastyczności skóry, utraconych na skutek postępujących procesów starzenia się skóry.  Ale osoby młode które chcą uwidocznić swoje kości policzkowe również korzystają z zabiegu wolumetrii.

- W jaki sposób odbywa się modelowanie kształtu ust czy nosa kwasem hialuronowym?

Fenomen zabiegów modelowania nosa i ust kwasem hialuronowym wynika z faktu znikomej inwazyjności zabiegu. Wystarczy kilka nakłuć cieniutką kaniulą, aby wprowadzić preparat z kwasem hialuronowym w określone okolice twarzy. Nie bez znaczenia jest także ogromna uniwersalność zabiegu i możliwość osiągnięcia spektakularnych efektów. W zakresie modelowania ust można osiągnąć efekt ich powiększenia, zredukowania asymetrii pomiędzy wargą górną i dolną bądź pomiędzy lewą i prawą stroną ust. Niektóre panie decydują się także na podkreślenie kształtu łuku Kupidyna. Iniekcje kwasu hialuronowego umożliwiają ponadto skorygowanie kształtu nosa – zbyt szerokiego czubka czy nierówności grzbietu nosa. Umiejętne zastosowanie kwasu hialuronowego przez specjalistę medycyny estetycznej pozwala uzyskać spektakularną metamorfozę.

-  A na czym dokładnie polega zabieg wolumetrii twarzy i czym różni się od modelowania ust czy nosa kwasem hialuronowym?

Zabieg wolumetrii to procedura znacznie rozleglejsza niż modelowanie samego nosa czy ust, jednak istota zabiegu jest taka sama – określona objętość kwasu hialuronowego wprowadzana jest w wybrane obszary twarzy. Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym pozwala uzyskać efekt uzupełnienia ubytków objętości twarzy, redukcji obwisłych policzków i chomików, wyrównanie bruzd nosowo – wargowych oraz bruzd marionetek czy redukcję doliny łez. Twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą, a skóra jest wygładzona i napięta. Zabieg trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut i wymaga miejscowego znieczulenia skóry kremem. Po zabiegu może pojawi się niewielki obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie skóry, które ustępują samoistnie po kilku dniach.

- Jak długo utrzymują się efekty takich zabiegów?

Preparaty zawierające usieciowany kwas hialuronowy mogą pozostawać w miejscu iniekcji nawet do 18 miesięcy. Warto jednak mieć na uwadze, że ostateczny czas utrzymywania się efektu jest kwestią indywidualną i zależy od predyspozycji organizmu, ekspozycji na słońce czy palenia papierosów. Ważną kwestią jest także właściwe postępowanie pozabiegowe – należy pamiętać o unikaniu skrajnych temperatur, podrażniania skóry, ekspozycji na słońce czy intensywnego wysiłku fizycznego.

- Znane jest postępowanie pozabiegowe, a co z przygotowaniem do zabiegu?

Przed zabiegiem iniekcji kwasu hialuronowego nie jest wymagane specjalistyczne przygotowanie do zabiegu. Jedynie osoby stosujące leki mogące wpływać na krzepliwość krwi, np. aspirynę powinny zaprzestać ich zażywania na trzy dni przed zabiegiem. Natomiast podczas 24 godzin poprzedzających zabieg należy unikać spożywania alkoholu.

- A czy istnieje grupa osób, u której zabieg nie powinien być wykonywany?

Jak w przypadku każdej procedury medycyny estetycznej, także w przypadku wolumetrii twarzy czy modelowania kształtu ust lub nosa istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Najważniejszym jest uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu, nowotwory lub choroby autoimmunologiczne, infekcje bądź stany zapalne skóry czy tendencja do powstawania blizn przerostowych. Zabiegu można odmówić także osobie, która ma zbyt wygórowane, nierealne wymagania dotyczące efektu końcowego  i dąży do osiągnięcia mało naturalnego, nieharmonijnego wyglądu twarzy.

Artykuł Partnera

fot. materiały prasowe Neonia

Słowa kluczowe: modelowanie twarzy, medycyna estetyczna, Neonia, poprawa urody
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak wybrać najlepszego fryzjera
Jak wybrać najlepszego fryzjera? Poznań

Należy postawić na profesjonalnych fryzjerów o ponadprzeciętnych umiejętnościach. Sprawdź, jak ich rozpoznać!

lakier hybrydowy
Jak długo schnie lakier hybrydowy?

Światło emitowane z lampy UV lub LED sprawia, że każda z warstw hybrydy staje się mocna i niemalże nie do zdarcia.

Adele figura 2020
Tak teraz wygląda Adele! Piosenkarka bardzo schudła

32-letnia piosenkarka pokazała swoje nowe zdjęcie, które zachwyciło nie tylko jej fanów.

Polecamy
Słońcem spalona
Słońcem spalona

Wakacje w pełni, przeludnione plaże, przyjemnie chłodna morska woda i nasze ciała brązowe od słońca.

Jak zrobić domowy wosk do depilacji?
Jak zrobić domowy wosk do depilacji?

To prostsze niż myślisz!

Ostatnio dodane
Jak wybrać najlepszego fryzjera
Jak wybrać najlepszego fryzjera? Poznań

Należy postawić na profesjonalnych fryzjerów o ponadprzeciętnych umiejętnościach. Sprawdź, jak ich rozpoznać!

lakier hybrydowy
Jak długo schnie lakier hybrydowy?

Światło emitowane z lampy UV lub LED sprawia, że każda z warstw hybrydy staje się mocna i niemalże nie do zdarcia.