Uroda - Kobieta

Marzysz o długotrwałym efekcie uniesionych i podkręconych rzęs? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na laminację!

2023-12-05 13:29:41

Długotrwały efekt uniesionych i podkręconych rzęs to marzenie każdej kobiety. Rzęsy są jedną z najpiękniejszych ozdób, jakie dała nam Matka Natura, dlatego często decydujemy się na zabiegi, które pozwalają podkreślić nasze naturalne walory. Niestety, część z nich okazuje się wyniszczająca dla rzęs, inne z kolei wyglądają sztucznie. Szukając najlepszego sposobu dla swojej urody, warto pomyśleć o laminacji rzęs.

Laminacja rzęsLaminacja rzęs - co to takiego?

Laminowanie rzęs jest zabiegiem odbywającym się w gabinecie kosmetycznym. To pewnego rodzaju alternatywa dla zabiegu przedłużania, dająca podobny, piękny efekt, jednocześnie gwarantując rzęsom lepszą kondycję i odsuwając ryzyko ich przeciążenia. Laminacja powoduje ich uniesienie, podkręcenie, a także pogrubienie o 20-40% w stosunku do naturalnego wyglądu. Czas trwania zabiegu to zazwyczaj jedna godzina, a efekt jest zauważalny od razu i utrzymuje się nawet do 12 tygodni.

Proces ten rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia rzęs z makijażu i zanieczyszczeń. Następnie, w celu ochrony delikatnej skóry wokół oczu, aplikuje się specjalną podklejkę na dolne powieki.

Kolejny krok to delikatne podkręcenie rzęs, co można osiągnąć za pomocą wałeczków lub innych narzędzi. To podkręcenie ma na celu nadanie rzęsom lekko uniesionego kształtu, przy czym niektóre wersje zabiegu wykorzystują również poduszeczki silikonowe do tego celu.

Gdy rzęsy są odpowiednio podniesione, przystępuje się do aplikacji specjalnych preparatów. Te substancje aktywne zawierają składniki odżywcze, nawilżające i wzmacniające, takie jak keratyna. Cały proces ma na celu poprawę elastyczności i kondycji rzęs, nadając im zdrowy i lśniący wygląd.

Następnie rzęsy są ułożone w odpowiedni sposób, aby uzyskać pożądany efekt podkręcenia, a preparat utrwalający jest nakładany, aby zabezpieczyć efekt. Ten etap jest kluczowy dla trwałości laminacji, ponieważ pozwala na utrzymanie uniesionego kształtu rzęs przez dłuższy czas.

Na zakończenie rzęsy są dodatkowo zabezpieczane, a cały proces kończy się zdejmowaniem podklejki i oceną efektu. Laminacja rzęs ma na celu nie tylko estetyczne podniesienie rzęs, ale także ich ochronę i wzmacnianie, co sprawia, że są one bardziej odporne na uszkodzenia i lepiej prezentują się przez dłuższy czas.

Laminacja rzęs - co warto wiedzieć?

Jak każdy zabieg, tak również laminacja rzęs ma swoje przeciwwskazania. Prawidłowe postępowanie pozwala uniknąć ewentualnych podrażnień skóry, czy reakcji alergicznych, a także daje gwarancję, że oczekiwany efekt utrzyma się na dłużej. W pierwszej kolejności należy przeprowadzić wywiad, w którym określa się, czy w przypadku pacjentki nie zachodzą pewne okoliczności, uniemożliwiające przeprowadzenie zabiegu. Należą tu między innymi: zapalenie spojówek lub rogówki, zaburzenia funkcjonowania skóry w okolicach oczu, porażenie nerwu twarzowego czy odbywana właśnie chemioterapia. Czynnikiem osłabiającym efekt zabiegu jest spożyty alkohol, dlatego warto z niego zrezygnować na co najmniej 12 godzin wcześniej. Należy także poinformować o noszeniu szkieł kontaktowych, które na czas wykonywania laminacji powinny zostać wyjęte.

Aby jak najlepiej zadbać o efekt laminacji, w ciągu pierwszych 24 godzin należy unikać moczenia rzęs, do 48 godzin warto zrezygnować ze stosowania preparatów kosmetycznych, a w ciągu 7 dni nie powinno się też odwiedzać sauny. 

Laminacja rzęs to jedna z najlepszych opcji naturalnego poprawiania kobiecej urody. Być może warto rozważyć jej przeprowadzenie przed nadchodzącym karnawałem. Jeśli chcesz kompleksowo zatroszczyć się o piękno swoich oczu, koniecznie zapoznaj się z ofertą kliniki Esthetic&Med w Warszawie.  

Artykuł Partnera

fot. shutterstock.com

Słowa kluczowe: estheticandmed.pl, Laminacja rzęs, Esthetic&Med Warszawa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
konsultantki Avonu
Sukces w sprzedaży online - poradnik dla zdalnej konsultantki kosmetycznej Avon

Sprawdź, jakie umiejętności warto doprowadzić do perfekcji, by osiągnąć sukces w tym zawodzie.

Laminacja rzęs
Marzysz o długotrwałym efekcie uniesionych i podkręconych rzęs? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na laminację!

Szukając najlepszego sposobu dla swojej urody, warto pomyśleć o laminacji rzęs.

zabiegi medycyny estetycznej
Najnowsze trendy w medycynie estetycznej

Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze i jakie innowacyjne technologie zyskują na znaczeniu?

Polecamy
depilacja laserowa
Koniec z włoskami, czyli wszystko o depilacji laserowej

Zobaczcie, co o depilacji mówi ekspert.

Siwe włosy dziewczyna
Od czego robią się siwe włosy?

Poznaj przyczyny siwienia w młodym wieku.

Polecamy
Ostatnio dodane
konsultantki Avonu
Sukces w sprzedaży online - poradnik dla zdalnej konsultantki kosmetycznej Avon

Sprawdź, jakie umiejętności warto doprowadzić do perfekcji, by osiągnąć sukces w tym zawodzie.

Laminacja rzęs
Marzysz o długotrwałym efekcie uniesionych i podkręconych rzęs? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na laminację!

Szukając najlepszego sposobu dla swojej urody, warto pomyśleć o laminacji rzęs.