Makijaż - Kobieta

Modna kreska - wraca era eyelinera

2006-03-15 00:00:00
 Bardzo dobrze nam znane eyelinery powracają do naszych łask. Pod postacią kredek, mazaków, pędzelków i tuszów w kamieniu stały się tegorocznym hitem. Czas więc najwyższy sięgnąć po stare zdjęcia takich gwiazd jak Marlin Monroe czy Sophia Loren i uczyć się tej trudnej sztuki zdobienia oka. Precyzyjnie narysowana kreska sprawia ze nasze oko staje się uwodzicielskie i tajemnicze a jedno spojrzenie łamie wszystkie męskie serca.

Chyba warto.., ale że to niełatwa sztuka postaram się przybliżyć wam jak i czym najlepiej wyczarować

Kredka, flamaster czy pędzelek hmm...
- dla początkujących z pewnością kredka. Nie wymaga tak wielkiej precyzji a zawsze można ja lekko rozetrzeć sprawiając wrażenie przydymionego oka.
- flamaster dla bardziej zaawansowanych (oczywiście ten specjalnie przeznaczony do malowania oczu!!). Wygodne opakowanie i równie wygodna aplikacja, lecz nie ma tu już możliwości roztarcia kreski, więc wymaga krótkiego treningu.
- eyeliner w płynie tylko dla pewnej ręki. Zakończony pędzelkiem lub gąbeczka zostawi na powiece każdy ślad drgnięcia ręki podczas malowania. Przeznaczony dla osób mających rano „trochę więcej czasu”.

Jakie oko taka kreska, czyli malowanie krok po kroku:
- Kreska powinna być ostatnim elementem naszego makijażu. Nakładamy ja na cienie lub po prostu na przyprószoną lekko pudrem powiekę.
- Jeżeli chcemy powiększyć małe oczy kreska powinna być szersza po środku oka i kończyć się wraz z górna powieką.
- Jeżeli zaś interesuje nas efekt pięknych migdałów jak u Bridget Bardot kreska powinna być dłuższa niż linia górnej powieki.
- Blisko osadzone oczy możemy lekko „oddalić” zaczynając nasze kreski w połowie lub 2/3 powieki zaś te zbyt oddalone od siebie oczy „zbliżymy” kreskami w kącikach kończących powiekę (kreski te mogą być lekko zaokrąglone i kończyć się przy początku dolnej linii rzęs).

Ilość, długość i grubość kresek zależy jedynie od waszej wyobraźnie. Możliwości jest mnóstwo. Wszystko zależy też dokąd zamierzamy się z naszym makijażem wybrać. Na codzieć najodpowiedniejsza jest jedna prosta kreska, ale wieczorna impreza otwiera przed nami morze możliwości.. oto kilka propozycji rodem z wielkich pokazów mody.

 Linia podwójna – jedna grubsza kreska przy linii rzęs na górnej powiece i druga w zgięciu górnej powieki zaczynająca się w połowie oka.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zalotna kotka – grube kreski na górnej powiece wychodzące daleko za kącik oka, lekko podkręcone ku górze.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Gęściejsze rzeszy – linia na górnej powiece oraz trzy dodatkowe: jedna wychodząca z kącika oka skręcająca ku górze, druga na początku dolnej powieki, krótsza opadając oraz trzecia najkrótsza zaraz obok poprzedniej.
 
 
 
 
 
 
Magda Nasiadka
(dlastudentki@dlastudenta.pl)

Słowa kluczowe: makijaż oka oko oczu oczy eyeliner
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czy warto stosować peeling? Dowiedz się jaki wybrać i dlaczego!

Pielęgnacja skóry w ten sposób potrafi dać bardzo wiele dobrego.

Serum - jak i kiedy je stosować?

Jakie są skutki kuracji serum? Dowiedz się, co może Ci dać odpowiednie jego stosowanie!

Polecamy
Zdobienie paznokci – świąteczne wzory
Zdobienie paznokci – świąteczne wzory

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Warto więc urozmaicić swoje pazurki wzorami właśnie w świątecznej stylizacji.

Dobre Rady
Dobre Rady

Ekspresowy i delikatny przed zajęciami czy też mocniejszy i bardziej ekstrawagancki wieczorem, makijaż, jest stałym towarzyszem życia każdej dziewczyny.

Polecamy
Ostatnio dodane
Czy warto stosować peeling? Dowiedz się jaki wybrać i dlaczego!

Pielęgnacja skóry w ten sposób potrafi dać bardzo wiele dobrego.

Serum - jak i kiedy je stosować?

Jakie są skutki kuracji serum? Dowiedz się, co może Ci dać odpowiednie jego stosowanie!