Uroda - Kobieta

Sukces w sprzedaży online - poradnik dla zdalnej konsultantki kosmetycznej Avon

2023-12-11 10:31:08

Zostań konsultantką Avon i co dalej? Dowiedz się, jakie predyspozycje są kluczowe w tej pracy, na czym warto się skupić, co doskonalić. Sprawdź, jakie umiejętności warto doprowadzić do perfekcji, by osiągnąć sukces w tym zawodzie.

praca konsultantki AvonuJakie cechy i umiejętności warto doskonalić?

W pracy konsultantki Avonu (https://www.avon.pl/dolacz-do-klubu) kluczowych jest kilka cech i umiejętności, nad którymi warto pracować, by osiągać jak najlepsze wyniki. Najważniejsza jest umiejętność prowadzenia rozmowy i słuchania. Jeśli nie masz tego w genach, nie szkodzi, tych umiejętności można się nauczyć, a nawet doprowadzić ich znajomość do perfekcji. Drugą bardzo ważną umiejętnością jest dobra organizacja pracy. Ponieważ praca konsultantki jest zajęciem w 100% zdalnym, ma to kolosalne znaczenie. Sama możesz decydować jak, kiedy i ile pracujesz. Dla zachowania higieny psychicznej warto ustalić pewne ramy, w których będziesz się poruszać, by praca nie zjadała Twojego czasu wolnego, i odwrotnie. Ustal, ile czasu w ciągu doby chcesz poświęcić na pracę. Może to być np. zakres godzinowy. W tym czasie postaraj się skupić w 100% na zadaniach służbowych. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, ile w danym miesiącu wypracujesz zysku. Warto również nauczyć się planowania. Pod koniec tygodnia rozpisz sobie zadania na kolejny, podziel je na priorytety i mniej istotne rzeczy do zrobienia. Taki harmonogram możesz również sporządzić sobie w obrębie jednego dnia. Łatwiej Ci będzie nie stracić z oczu głównego celu.

Postaw na budowanie relacji

W tej pracy po prostu trzeba lubić ludzi i rozmowy z nimi. To rzecz, bez której nie uda Ci się osiągnąć sukcesu. Oczywiście można się jej wyuczyć, ale jeśli masz takie wrodzone predyspozycje, z pewnością dasz sobie radę w tym zawodzie. Po pierwsze – zawieraj jak najwięcej znajomości. Okazją do tego może być siłownia, spacer z psem, a nawet zebranie w szkole. Poinformuj o swoim nowym zajęciu jak najwięcej osób. Z pewnością masz znajomych, choćby z obecnej pracy czy też przyjaciół, którzy chętnie zamówiliby coś z katalogu – dla siebie bądź na prezent. Zbliża się gwiazdka, a to najlepsza okazja do tego, by wystartować z przytupem. Jeśli nie prowadzisz konta na LinkedIn lub Goldenline, warto takowe założyć. Co więcej, warto udostępniać profesjonalne treści i wspierać się nimi – nowinki, raporty z branży kosmetycznej czy choćby ciekawostki. To od Ciebie zależy, jak podejdziesz do tematu, ale więcej znajomości w żadnym zawodzie jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a jeśli chcesz osiągnąć sukces jako konsultantka jest to wręcz nieodzowne.

Jak budować długotrwałe relacje z klientami?

Przede wszystkim musisz mieć na uwadze, że jest to proces, który nie ma końca. W relacje, zarówno te osobiste jak i zawodowe, warto inwestować cały czas. Naucz się aktywnego słuchania, zadawaj jak najwięcej pytań, by zrozumieć potrzeby swojego klienta. Dopiero na samym końcu oferuj rozwiązanie, które może być odpowiedzią na indywidualny problem Twojego klienta.

Doradztwo w zakresie kosmetyków

W zawodzie konsultantki kosmetycznej istotne jest bycie na czasie w nowinkach z branży i podstawowa znajomość tajników kosmetologii. Im więcej wiesz, im bardziej zagłębisz się w temat, tym większy sukces osiągniesz. To wiedza, którą powinnaś rozwijać na równi z budowaniem relacji międzyludzkich. Jeśli lubisz rozmawiać z koleżankami o najnowszych trendach kosmetycznych, doradzać w kwestii kosmetyków, dzielić się opiniami, to już połowa sukcesu. Oczywiście w tym zawodzie będziesz mieć dostęp do niezbędnych informacji, warto jednak wnieść do tego coś od siebie. Jeśli naprawdę interesujesz się i lubisz tę tematykę, to sama praca będzie dla Ciebie czystą przyjemnością.

Artykuł Partnera

fot. Envato Elements

Słowa kluczowe: praca konsulatantki online, konsultantka Avon
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
konsultantki Avonu
Sukces w sprzedaży online - poradnik dla zdalnej konsultantki kosmetycznej Avon

Sprawdź, jakie umiejętności warto doprowadzić do perfekcji, by osiągnąć sukces w tym zawodzie.

Laminacja rzęs
Marzysz o długotrwałym efekcie uniesionych i podkręconych rzęs? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na laminację!

Szukając najlepszego sposobu dla swojej urody, warto pomyśleć o laminacji rzęs.

zabiegi medycyny estetycznej
Najnowsze trendy w medycynie estetycznej

Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze i jakie innowacyjne technologie zyskują na znaczeniu?

Polecamy
balsam do ciała
Najlepszy balsam do ciała. Ranking TOP5 balsamów do ciała marki INDIGO

Balsam do ciała to kosmetyk, z którego powinniśmy korzystać nie tylko latem po opalaniu.

Farbowanie włosÃłw henną
Czy warto farbować włosy farbą z drogerii?

Sprawdź, czy warto farbować włosy produktami z drogerii, jakie są ich wady i zalety.

Polecamy
Ostatnio dodane
konsultantki Avonu
Sukces w sprzedaży online - poradnik dla zdalnej konsultantki kosmetycznej Avon

Sprawdź, jakie umiejętności warto doprowadzić do perfekcji, by osiągnąć sukces w tym zawodzie.

Laminacja rzęs
Marzysz o długotrwałym efekcie uniesionych i podkręconych rzęs? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na laminację!

Szukając najlepszego sposobu dla swojej urody, warto pomyśleć o laminacji rzęs.