Felieton - Kobieta

Ładna czy mądra - czego chcą mężczyźni?

2015-07-23 10:44:01

Współczesna kobieta to już nie matka-rodzicielka odpowiedzialna za wychowanie potomstwa, to nie uduchowiona romantyczka oddająca się czytaniu poezji i studiowaniu starych woluminów, to nie sprzątaczka i kucharka, ani nawet filmowa femme fatale. Współczesna kobieta jest nimi wszystkimi. A przynajmniej powinna być.

Im więcej, tym lepiej…

Jak twierdzi Krzysztof Kościński z Instytutu Antropologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza, mężczyźni zwracaja uwagę na atrakcyjność fizyczną bardziej niż kobiety. Czy to oznacza, że charakter i inteligencja się nie liczą? Nie do końca. Według badań opisanych przez Kościńskiego, jeśli przęcietny poziom atrakcyjności zostanie osiągnięty, dalej liczą się o wiele bardziej walory osbowości i intelekt. Stąd wynika prosty wniosek: panie powinny dbać o to, żeby dobrze wyglądać, jednak bardziej niż do zostania pięknością z wybiegów, powinny dążyć do rozwijania swoich talentów i pracować nad cechami charakteru.

Nie oceniaj książki po okładce?

Atrakcyjność to o wiele więcej niż długie nogi i wydatny biust. To, jak się poruszamy, jaki mamy wyraz twarzy i jak odnosimy się do otoczenia ma często o wiele większe znaczenie. Osoby pewne siebie uchodzą za bardziej atrakcyjne, a co za tym idzie mają większe powodzenie, mając większe powodzenie, są bardziej pewne siebie... I tak koło się zamyka. Zaakceptuj więc to, jaka jesteś, a inni nie będę mieli wyboru i będą musieli zrobić to samo.

Zwab Księcia, nie żabę

Ester Honig z USA przeprowadziła eksperyment, w którym graficy z całego świata poddali zdjęcie jej twarzy obróbce dopasowując je do obowiązujących lokalnie kanonów piękności. W rezultacie wyszło na jaw, że… Każdy lubi co innego. Na jednej półkuli możesz uchodzić za piękność, podczas gdy w innym miejscu na świecie nikt na ciebie nie spojrzy. Tak samo w różnych kręgach możesz uchodzić za autorytet, a w innej dziedzinie zrobić z siebie totalną idiotkę. Mądry mężczyzna doceni i zaakceptuje cię taką, jaka jesteś. No, może na wszelki wypadek ubierz się w uśmiech.

Justyna Kocur

Słowa kluczowe: kobieta, czego chcą mężczyźni, uroda, intelekt, kobiece sprawy, atrakcyjność
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
Spotted, czyli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie
Spotted, czyli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie 2013-03-20 13:45:59

Nowy sposób na znalezienie miłości i kolejny krok w komunikacji międzyludzkiej?

Outsider widzi więcej
Outsider widzi więcej 2007-11-04 22:46:48

Nie dba o panujące normy i prawa. Nie przejmuje się modą, zwyczajami i tendencjami. Ma własne zdanie, chodzi własnymi ścieżkami.

Zobacz także
6 rzeczy, które faceci cenią u kobiet
6 rzeczy, które faceci cenią u kobiet 2016-09-21 12:03:25

Nie tylko wygląd pociąga mężczyzn!

6 oznak, że powinnaś zakończyć wasz związek
6 oznak, że powinnaś zakończyć wasz związek 2016-09-20 12:03:17

Jeżeli wasz związek stanął w miejscu i żadne z was nie chce nic zmienić, rozwiązanie jest tylko jedno.

Jak zorganizować swoją szafę na jesień?
Jak zorganizować swoją szafę na jesień? 2016-09-16 11:47:18

Kilka przydatnych wskazówek.

Ostatnio czytane
Spotted, czyli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie
Spotted, czyli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie 2013-03-20 13:45:59

Nowy sposób na znalezienie miłości i kolejny krok w komunikacji międzyludzkiej?

Outsider widzi więcej
Outsider widzi więcej 2007-11-04 22:46:48

Nie dba o panujące normy i prawa. Nie przejmuje się modą, zwyczajami i tendencjami. Ma własne zdanie, chodzi własnymi ścieżkami.

Popularne
Mężczyzna metroseksualny – czyli jaki?
Mężczyzna metroseksualny – czyli jaki? 2007-09-24 22:00:30

Przejaw mody? Zniewieścienie? Ewolucja społeczna? Kim tak naprawdę jest mężczyzna metroseksualny? Lalusiem, egocentrykiem, czy zwykłym facetem, który po prostu lubi o siebie dbać?

10 znaków, że facet jest w tobie zakochany
10 znaków, że facet jest w tobie zakochany 2015-01-16 12:03:12

Zastanawiasz się, czy facet, z którym spotykasz się od kilku tygodni zwariował na twoim punkcie?