Spisane z życia - Kobieta

5 sposobów na poprawienie świątecznej atmosfery w czasie epidemii

2020-04-06 17:50:20

Wielkanoc zazwyczaj kojarzy się jako radosne, zwiastujące wiosnę święto, ale obecnie wygląda to niestety nieco inaczej. Okres trwania kwarantanny jest wystarczająco trudny sam w sobie, a co dopiero w momencie, gdy zbiega się z tak uroczystym wydarzeniem. Jednak pomimo tej niefortunnej sytuacji, można próbować znaleźć sposoby na zachowanie pozytywnego nastroju. Poznajcie nasze pomysły na utrzymanie wielkanocnej atmosfery!

easter

1. Udekoruj dom

Skoro wskazane jest zostawanie w domu, warto sprawić, aby ten pobyt był jak najbardziej przyjemny. Świąteczny nastrój można przecież poczuć nie tylko w przepełnionych towarem sklepach, ale także we własnym mieszkaniu. Z tego względu, dobrze byłoby skorzystać z łatwo dostępnych ozdób – takich jak chociażby kwiaty – i przystroić swoje otoczenie. Tulipany, żonkile, czy typowy dla tego święta bukszpan idealnie nadadzą się na proste dekoracje. Niby tak nieskomplikowana rzecz, a może sprawić, że dom stanie się miejscem, którego nie będzie się chciało opuszczać.

2. Pamiętaj o relacjach

Jeśli masz szczęście bycia w otoczeniu najbliższych, dobrze byłoby skorzystać z tej okazji i zadbać o kontakty z nimi. Można znaleźć wiele zajęć, które to umożliwiają – przykładem jest przeglądanie wspólnych zdjęć czy zwykła gra w planszówkę. Święta same w sobie są czasem, w którym powinno się dbać o więzi rodzinne, a co dopiero gdy w grę wchodzi otoczka epidemii. Dlatego jeżeli masz taką możliwość, postaraj się wykorzystać zbliżającą się Wielkanoc na poprawienie kontaktów z ludźmi, na których ci zależy.

3. Przygotuj składniki zawczasu

Jak wiadomo, niemal wszystkie polskie święta są dość mocno związane z gotowaniem. A nic tak nie psuje uroczystej atmosfery jak nagła wiadomość, że nie można zrobić ulubionej potrawy, bo półki w sklepach całkiem opustoszały. Z tego względu, warto być przygotowanym i nieco wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne produkty. Dzięki temu, wielkanocny optymizm nie zostanie osłabiony przez tak błahą sprawę, jak nieudany posiłek.

4. Wypróbuj nowe przepisy

W obecnej sytuacji wiele rzeczy się zmienia, dlatego warto pójść za duchem czasu i zmodyfikować przez lata powtarzane przyzwyczajenia. Można zatem wykorzystać te nietypowe okoliczności jako okazję do uaktualnienia świątecznego menu.  Internet jest pełen różnorodnych przepisów, a wypróbowanie części z nich byłoby miłą odmianą przy wielkanocnym stole.

5. Wspomagaj się technologią

Ze względu na okoliczności, nie każdy ma możliwość spędzenia świąt w gronie najbliższych. Dlatego warto skorzystać z pomocy, jaką oferuje w tej sytuacji technologia. Przykładowo, postawienie na stole laptopa i „wspólne” gotowanie z kimś, kogo nie można odwiedzić, mogłoby poprawić gorszy nastrój. Choć brzmi to dziwnie, Skype jest obecnie świetną opcją dla osób, które nie są w stanie spotkać się z rodziną.

Zbliżająca się Wielkanoc 2020 nie powinna przebiegać gorzej tylko dlatego, że okoliczności nie są sprzyjające. Warto zatem postarać się o zapewnienie sobie i swoim najbliższym jak najlepszej atmosfery.

JS

fot. pixabay.com/Nowaja

źródło: today.com

Słowa kluczowe: Wielkanoc, porady, przykłady, święta, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Hermafrodytyzm
Kim jest hermafrodyta?

Dowiedz się więcej o osobach posiadających zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe.

Hobby Horse - co to jest? Czy jazda konna "na niby" może być sportem?

Poznaj fenomen Hobby Horsingu i dowiedz się, na czym polega ten sport.

Polecamy
goście na weselu
5 pytań, które warto sobie zadać, skracając listę gości weselnych

Jak skracać listę gości unikając przy tym niesnasek, zbędnych dyskusji z rodziną, przesadnych kompromisów?

Jak opiekować się gryzoniami? [Poradnik]

Sprawdź jak poprawić jakość życia twojego zwierzaka.

Ostatnio dodane
aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Hermafrodytyzm
Kim jest hermafrodyta?

Dowiedz się więcej o osobach posiadających zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe.

Konkurs Ziaja
Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?